Uzun süre kullanılmayan lpg

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar
Virüs olayı çıktığında Mart ortası gibi hem lpg hemde benzini fullemiştim.Sonrasında benzin indirimi derken evdende fazla çıkamadık hep benzinde bindim.Lpg aldığımda havalar çok sıcak değildi 37ltre civarı aldı.Şimdi havalar ısındı sıcaklık farkından depoda bekleyen lpg sorun oluşturur mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamlar
Virüs olayı çıktığında Mart ortası gibi hem lpg hemde benzini fullemiştim.Sonrasında benzin indirimi derken evdende fazla çıkamadık hep benzinde bindim.Lpg aldığımda havalar çok sıcak değildi 37ltre civarı aldı.Şimdi havalar ısındı sıcaklık farkından depoda bekleyen lpg sorun yaratır mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
> Rahat olun hocam bununla ilgili bir çok güvenlik sistemleri var.

MULTIVALF ( Görevi )
LPG tankı üzerine bağlanmaktadır,
Tanka gaz dolum işlevi yapar,
Dolum limitini ayarlar,
Tankdaki yakıt seviyesini gösterir,
LPG’ yi motora gönderir,
27 bar basınçta açan basınç emniyet valfi ile tankın içerisindeki aşırı basıncı tahliye eder,
Herhangi bir nedenden dolayı, motora giden borular delinirse gaz çıkışını keserek emniyeti sağlar,

LPG sistemi için kullanılan tüm aksamlar E-CE-R 67 belgelidir. Yakıt tankları kullanma basıncının yaklaşık 9 katı basınçla test edilmektedir. Araçlarda kullanılan benzin deposunun saç kalınlığı 1 mm olup, dayanma basıncı max 5 bardır. LPG tankının saç kalınlığı 4 mm olup 110 bara kadar dayanmaktadır. Buda benzin deposunun dayanma basıncının 22 katı demektir. Tüm dolum tanklarımız sertifikalıdır.

Ayrıca yakıt tanklarının güvenliği için tankın %80'den fazla dolumunu engellemek için güvenlik sistemi mevcuttur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri