Uzun yol LPG tüketimi

Arkadaşlar Kayseri'den Kilis'e yaptığım yolculuk için Kayseri'de LPG'yi fulleyerek sayacı sıfırladım ve yola çıktım. Aracı genel olarak sakin bir şekilde eco modunda ve yeşil ibreyle kullanmaya dikkat ettim. 391.1 km'ye kadar zorladım ve depoyu tekrar fulledim 69 tl tuttu.. yani ortalama 17,64 tl/ 100km.. bence Harika bir sonuç.. ekran Bilgisi paylaşıyorum selamlar.
3f3f31d8322f14cc932af3c2b6d44dfe.jpg

I❤️civic

Aracınız
Hocam araç manuelmi lpg nin litresini kaç liradan aldınız aracı yolda birine bağlayarak götürsek herhalde böyle bi sonuç çıkar tebrikler birde altınızda böyle bir araç varken sakin kullanımı nasıl yapıyorsunuz ben benzinliyken gaz pedalını kopartıcam birkez daha tebrikler

Hocam araç manuelmi lpg nin litresini kaç liradan aldınız aracı yolda birine bağlayarak götürsek herhalde böyle bi sonuç çıkar tebrikler birde altınızda böyle bir araç varken sakin kullanımı nasıl yapıyorsunuz ben benzinliyken gaz pedalını kopartıcam birkez daha tebrikler

Araç otomatik. Açıkçası şu eco modunu denemek istedim o yüzden neredeyse hiç agresif hızlanma yapmadım. Hız göstergesini yeşilde tutmaya çalıştım yol boyunca, bir de yolun iniş çıkış olması de etkiler. Aynı esaslarla dönüşte de bir deneme yapıcam. Lt kaça aldım hatırlamıyorum..

Keyifli ve Emniyetli Sürüşler
fb7 elegance eco 2016
I ❤️ CIVIC

Geri