Vites d konum ışığı yanıp sönüyor - Şanzıman yağ basınç sensör arızası

Aracınız
Civic FC5 2019
herkese iyi günler.aracım 2016 fb7 otomatik 40000de .bugün normal trafikte ilerlerken arıza lambası yandı ve ekranda sistemi kontrol ettirin uyarısı verdi,ayrıca D konumu ışığı yanıp sönüyor ve araç muhtemelen 3.vitesi geçmiyor 3000 devire kadar çıkıyor ve vites büyültüp 4.e atmıyordu.Hemen servise gittim şanzıman üzerindeki basınçla ilgili bir valfin değişeceği söylendi.garantisi olduğu için fabrikaya yazı yazdılar ve parça istediler.arızayı silip yolladılar şu an bir problem yok.Böyle bir durum başına gelen varmı.Teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle geçmiş olsun (y)
Daha önce D ışığının yanıp sönmesi durumunu birkaç kere duymuştum ve vites değişim selenoidleriyle ilgili olduğu düşünüyordum, şahsım adına bende ilk defa şanzıman üstü basınç valfi ile ilgili bilgi sahibi oluyorum.
Garantiniz devam ettiği için içiniz rahat olsun, normalde Honda şanzımanları pek sorun çıkarmamaları ile ünlüdür ancak mekanikte beklenmedik herşey olabilir tabi :(
Gelişmeleri bize de aktarabilirseniz sevinirim :)

Düzenleme: Konu daha kolay erişilebilmesi amacıyla FB7 bölümüne taşınmıştır.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle geçmiş olsun (y)
Daha önce D ışığının yanıp sönmesi durumunu birkaç kere duymuştum ve vites değişim selenoidleriyle ilgili olduğu düşünüyordum, şahsım adına bende ilk defa şanzıman üstü basınç valfi ile ilgili bilgi sahibi oluyorum.
Garantiniz devam ettiği için içiniz rahat olsun, normalde Honda şanzımanları pek sorun çıkarmamaları ile ünlüdür ancak mekanikte beklenmedik herşey olabilir tabi :(
Gelişmeleri bize de aktarabilirseniz sevinirim :)

Düzenleme: Konu daha kolay erişilebilmesi amacıyla FB7 bölümüne taşınmıştır.
Servisteki arkadaşta çok nadir görülen malzeme kaynaklı bir arıza olduğunu şanzıman konusundada fb7de daha hiç büyük bir arıza gelmediğini söyledi.Fakat bende HONDA'ya karşı şöyle bir izlenim oluştu.Ben bu aracı 32000de aldım daha 10000km yapmadan ,önce navigasyon bozuldu garantiden yapıldı,sonra arka kapı iç döşemesi sarktı garantiden değişti,2,5 yıllık akü bitti garantiden değişti.Ayrıca şu lpgdeki silkeleme olayı ve trim sesleride cabası.Şimdide bu arıza.hondadan önceki başka marka 2012 model aracımda 6 yılda 1 kere bakım dışı servise gittim.şimdi neredeyse ayda bir gidiyoruz:).bakalım hayırlısı.Sonucu yazacağım.teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
resimdeki sensör garantiden değişti.fiyatı 495 tl işcilik hariç.birde eski kasalarda manuelmiş yeni araçlarda elektronik yapmışlar.
Ekli dosyayı görüntüle 249804
Bilgilendirme için teşekkürler :)
Elektronik devreler uzun vadede soruna daha yatkın oluyorlar. Bence bu şekilde mekanik sensörler daha iyi (y)
Resmi galiba Amazon.com'dan aldınız :)
https://www.amazon.com/Honda-28610-R36-004-Automatic-Transmission-Pressure/dp/B00FYHATP0

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Düzenleme: Konu başlığı içeriğe göre düzenlenmiştir.

Aracınız
Civic FC5 2019

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geri