Vites d konum ışığı yanıp sönüyor - Şanzıman yağ basınç sensör arızası

Aracınız
Civic FC5 2019
herkese iyi günler.aracım 2016 fb7 otomatik 40000de .bugün normal trafikte ilerlerken arıza lambası yandı ve ekranda sistemi kontrol ettirin uyarısı verdi,ayrıca D konumu ışığı yanıp sönüyor ve araç muhtemelen 3.vitesi geçmiyor 3000 devire kadar çıkıyor ve vites büyültüp 4.e atmıyordu.Hemen servise gittim şanzıman üzerindeki basınçla ilgili bir valfin değişeceği söylendi.garantisi olduğu için fabrikaya yazı yazdılar ve parça istediler.arızayı silip yolladılar şu an bir problem yok.Böyle bir durum başına gelen varmı.Teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bunları duyunca insan "acaba manüel mi alsam " diye düşünüyor. Gerçi bu tarz arızalar % hesabına vurulunca çok düşük oluyor. Bazende tamamen şans işi oluyor. Geçmiş olsun.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorun bendede oluştu Ankara'da parça değişimi yaptılar aradan 4 ay geçti yine aynı sorun oluştu
Geçmiş olsun.yanlış hatırlamıyorsam.A,b ve c sensörleri var b ve c yapı olarak bir biriyle aynı bende değişen c idi.bilgisayarda direk çıkıyor.Kolay gelsin.

Aracınız
Civic FD6 2007
Geçmiş olsun.yanlış hatırlamıyorsam.A,b ve c sensörleri var b ve c yapı olarak bir biriyle aynı bende değişen c idi. Bilgisayarda direk çıkıyor. Kolay gelsin.
Arkadaşlar sorunu Eskişehir serviste hallettirdim orjinal parça taktılar şanzıman yağ basınç sensörü değişti. 850 işçilik dahil para verdim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ado

Aracınız
Honda CRV
herkese iyi günler.aracım 2016 fb7 otomatik 40000de .bugün normal trafikte ilerlerken arıza lambası yandı ve ekranda sistemi kontrol ettirin uyarısı verdi,ayrıca D konumu ışığı yanıp sönüyor ve araç muhtemelen 3.vitesi geçmiyor 3000 devire kadar çıkıyor ve vites büyültüp 4.e atmıyordu.Hemen servise gittim şanzıman üzerindeki basınçla ilgili bir valfin değişeceği söylendi.garantisi olduğu için fabrikaya yazı yazdılar ve parça istediler.arızayı silip yolladılar şu an bir problem yok.Böyle bir durum başına gelen varmı.Teşekkürler.
İyi akşamlar. Aynı sorun benimde başıma geldi. 3 nolu basınç siviçi arızalı dediler. Parça 800 TL imiş. Parçanın kodunu biliyormusunuz ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İyi akşamlar. Aynı sorun benimde başıma geldi. 3 nolu basınç siviçi arızalı dediler. Parça 800 TL imiş. Parçanın kodunu biliyormusunuz ?
Parça kodu bilgisi için linkteki sayfalardan parça kodunu bulmayı deneyin isterseniz, FD6 Civic için kodlar çıkıyordu ama CRV için bilgim yok.

Aracınız
Civic FC5 2019
İyi akşamlar. Aynı sorun benimde başıma geldi. 3 nolu basınç siviçi arızalı dediler. Parça 800 TL imiş. Parçanın kodunu biliyormusunu

Mesajınızı yeni gördüm c sensörü şanzıman basınç.parça resmi ve numarası vardı fakat eski telefonumda kaldı malesef.geçmiş olsun

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba öncelikle bende de aynı problem var fakat uyarı ara ara veriyor en yakın honda bayisi izmir de oda bsns 120 km uzaklıkta , araç 4 vites ten 5 geçmiyor Honda Terakki servisini aradım böyle bir problem olduğundan bahsettim şu an arıza vermiyor dedim yine de gel arızayı hafızasına almıştır araç dedi gittim Terakkiye sabah 9 da aracı teslim ettim 14:30 de teslim aldım ve araçta arıza bulamadılar (yinede ücret aldılar) geri döndüm aradan 1 hafta geçti araç yine aynı arızayı verdi. Çekici ile göndersem belki oraya gittiğinde yine arıza vermicek napcam bilemedim sinir bozucu bir durum sürekli D ışığı yanıp sönüyor.

Geri