Civic FD6 Vites D konumunda frene basılı beklerken aşırı titreme oluyor!!

Aracınız
Civic FD6 2008
merhaba arkadaşlar,
bir haftadır fd6 2008 aracımla trafikte d konumunda fren basılı beklerken fren pedalında aşırı bir titreme olmaya başladı. motor soğukken herhangi bir sıkıntı yok. normal giderken de herhangi bir sorun yok vites geçişleri çekiş vs normal.
motor kulaklarından şüphelenmiştim baktırdım ama 4 kulak da sağlam dedi usta. Başka forumlarda aks kafasından olur diyen olmuş, kimi şanzıman tribününe baktır demiş. ön takım kontrolü de daha 2 ay önce yapılmıştı.
başına böyle bi sorun gelen var mı acaba

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
merhaba arkadaşlar,
bir haftadır fd6 2008 aracımla trafikte d konumunda fren basılı beklerken fren pedalında aşırı bir titreme olmaya başladı. motor soğukken herhangi bir sıkıntı yok. normal giderken de herhangi bir sorun yok vites geçişleri çekiş vs normal.
motor kulaklarından şüphelenmiştim baktırdım ama 4 kulak da sağlam dedi usta. Başka forumlarda aks kafasından olur diyen olmuş, kimi şanzıman tribününe baktır demiş. ön takım kontrolü de daha 2 ay önce yapılmıştı.
Bence aracınız iyi bir subap ayarı istiyor (y)

Aracınız
Motor soğukken ve hareket halinde yokken sorun yok demişsiniz.

Fren sistemini hidrolik, balata ve disk kontrol ettirin ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
subap ayarı bozukluğu bu şekilde fren pedalında titremeye neden olur mu ki
Konuyu görünce yazdığınızı görmeden direk aklıma geldiniz hocam. :) dediğiniz gibi subap ayarı gerekiyor.
tesekkür ederim tavsiyeler için birkaç ihtimal var ona göre bi baktırıcam artık

Aracınız
Civic FD6 2011
merhaba arkadaşlar,
Sorunu buldunuz mu bende de var aynı problem arabaya gaz taktırdım vites d de iken frene bastığım halde araba gitmek istiyor ve uğultu yapıyor

Ad Soyad
Mehmet Çağrı
Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı problem 2010 premium aracımda da aldığımdan beri var, frene tam bastığım zaman kesiliyor titreme sesi, frenden ayağımı çok az esnettiğimde gelmeye başlıyor, vites boştayken hiçbir ses yok.
Aracı aldığımda subap ayarı 23 bin km önce serviste yapılmıştı, şuan subap ayarı yapılalı 35 bin km oldu, çekiş aldığım günle aynı yakıtta normal olduğu için henüz yaptırma gereği duymadım.

Geri