VİTES GEÇİŞLERİNDE SÜRTÜNME SESİ HK.

Merhaba arkadaşlar, aracım 2008 F1 Elegance Km 190.000 de.

Yaklaşık bir kaç aydır düşük devirlerde vites geçişlerinde metalik sürtünme sesine benzer bir ses duyuyorum, Sürekli yapmıyor. Aracı 170 bindeyken satın aldım önceki sahibi hiç bakmamış arabaya ve geçmişini bilmiyorum.
Özel serviste iki kez şanzıman yağı değiştim, ilk şanzıman yağını değişmeden önce ses yoktu değiştirdikten sonra ses yapmaya başladı, yaklaşık 1000 km sonra bir daha değiştirdim, ama yine kesmedi sesi.
S modunda ses yapmıyor.
Bu ses neden olur ve aşağıda yazdıklarımla alakası olabilir mi ?

Subap ayarı yapılırken yanlışlıkla marş basıldı etkisi olur mu ?

V kayışı
Motor kulağı
Subap ayarı ile bağı var mı ?

Eneos şanzıman yağı koyuldu arabaya.

Yardımlarınızı bekliyorum, herkese hayırlı işler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar yardımcı olabilecek var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Muhtemelen şanzıman yağından kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Şanzıman yağını yetkili serviste değiştimek ya da yağı servisten alıp değişmek daha iyi olurdu. Ben servisten alıp kendim değişmiştim. Piyasada satılan eneos ve motul yağların fiyatları uygun fakat problem yaratabiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
Sanziman yagini honda orjinal sanziman yagi ile degisim yapmalisiniz ve tavsiyem komple degisim yapmaniz cunku aracinizda su an enoes var ve honda yag ile karistirilmasi istenen sonucu vermeyebilir.. iyi bir sanzimancida ya da serviste komple sanziman yagi degisimi tavsiye ediyorum..

Aracınız
Civic FB7 2014
Soz konusu şanziman oldugu icin ,oncelikle yağ degisimini deneyin..tabi orjinal yag ile.. yag disinda buna sebep olabilecek seyler zaten sanzumanin komple arizasina neden olur diye dusunuyorum.. Ustalar daha iyi bilir..

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Gergi veya v kayışını tekrar kontrol ettirin hocam bence
V kayışı yeni olmaktan ziyade bire biri değilse (uzunluk mesela) yine ses yapar diye düşünüyorum

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri