VSA, direksiyon, lastik basınç ve motor arıza lambası çözüm

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar benim aracım 2012 FB7 kasa manuel Civic. Bir problem yaşadım ve çok az bilgi olduğunu fark ettim. Sizlerle paylaşmak istedim. Aracımda bir gün bir çok arıza lambası yandı. (VSA, direksiyon, lastik basınç, motor arıza) Akünün zayıf olduğunu düşündüm gittik değişim yapıldı. Zayıfmış akü ancak değişim sonucu düzelmedi. Işıklar yanıyor ancak her şey çalışıyordu başta. Arkadaşımın dükkanında arıza lambalarını söndürdük. Bu sefer VSA, anti patinaj, yokuş kalkış devreye girmez oldu. ESP off yazısı geldi ve asla tuş ile açılmıyor. Direksiyon bir yöne çok kolay dönerken diğer yöne hafif daha sert dönüyor. Baya canım sıkıldı tabi. Bir arkadaşım Çiğli Ata Sanayide Honda Masters'a gitmemi önerdi sağolsun. Orijinal cihaz ile hemen bağlanıp kontroller yapıldı. Adaptasyon yapıldı ve arızalar silindi. 2 saate tekrar yanınca ustayı aradım ve sorunun silindirde tekleme arızası yüzünden olduğunu söyledi. Sağolsunlar çok ilgili insanlar. 🙏 Buji bobin kontrol edildi sorun yok. Aracım da LPG'de tekleme yapıyordu bariz şekilde. LPG'ci Arkadaşım sağolsun hemen kontrol etti enjektörler bozulmuş. Değişim sonrasında 5 dakika geçti ve tüm ışıklar söndü. Direksiyon normale döndü. Konunun teklemeye geleceğini asla düşünmezdim. İyi forumlar.👋

Ekli dosyalar

• IMG_20221028_172247.jpg
    IMG_20221028_172247.jpg
    95.8 KB · Görüntüleme: 21
Geri