Vtec 2 buji önerisi

cagano

0
Selam arkadaşlar aracımda lpg var. Araçta küçük sarsıntı ve teklemeler başladı. Önceliğim buji değişimi. İriedyumlu bujiler ngk nin kullanılabilir mi? Lpg6 diye geçiyor modeli. Tavsilerinize ihtiyacım var. Karamürseldeyim. Parçacı yok fazla. Sorduğumda ngk nin B serisi bujisini veriyor. Oysa bizimkiler zfr ile başlıyor sanırım. Netten sağlam alışveriş siteleri varsa önerirmisiniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
ZFR5J-11 orijinal bujiler. Lpg6 olan ise çift tırnaklı lpg bujisi. Fiyatı 200tl 4 bujinin. Benzin bujileri toplam 40tl. Gerek yok orijinal buji takın, ben de geçen gün değiştirdim bakımda, değiştirmeden önce lpg bujilerini baya araştırdım fark yok diyorlar. Hatta üst devirlerde eksiye düştüğünü belirtmiş kullananlar.

cagano

0
Can hocam zaten bulmak zor 5j veya 6j yi bulamadım. Ellerinde bu var bunu önerdiler.
4eeb9c4bea16c37dc9fbbb03b3e384da.jpg

Aracınız
Ya hocam karamurselden biraz yaklaş İstanbul ne kalmış izmit var vs en kötü servis den yada parcacidan hallederiz

Tapatalk....

cagano

0
Hocam izmit yetkili servisinden yedek parça konusunda rahatsız oldum. Adamlara telden soruyorum şu parça lazım falan diye daha düşünmeden elimizde yok deyip teli kapatmaya çalışıyor. Buradaki servis çok yoğun. İstanbul yakın gibi ama karşıya geçinceye kadar canım çıkıyor:) neyse buji sorununu hallettim. Direk gebzedeki honda fabrikasından alamıyormuyuz :)

Aracınız
VTEC2 araçlar için NGK ZFR5J-11 veya ZFR6J-11 de olur. Farkı ne diye sorarsan 5 sıcak 6 soğuk olmasını ifade ediyor. Aşırı yüksek devirli , araç turbolu ve motor modifiyeli olarak kullanıyorsan 6 olanı normal kullanıyorsan 5 kodlu olanı al.

Aracınız
Ben dün değiştirdim zfr6j11 taktırdım ama gözlemlediğim üstünden çıkan zfr6j11 ler den sonra araç biraz daha fazla yakıyor değiştirecek arkadaşlarım bilgisi olsun diye söylüyorum 6j ler biraz yaktırıyor ama performans olarak gayet iyi

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Düzeltme: üstünden çıkanlar zfr5j11 idi

Aracınız
Arkadaşlar zfr6j11 de son durum forumda da konu olarak açmıştım zfr6j11 Biraz aracı afallatırdı sanırım veya ustadan kaynaklı bir sorun var bujiye suç duyurusunda bulunmak istemiyorum ama araçta performans ve çalışmasında sorun oluştu buji değiştirme sonrasında ilerleyen zamanlarda paylaşımda bulunacam doğru yönlendirme açısından

Geri