Civic ES7 Vtec II Otomatik Şanzıman Yağı

Aracınız
Civic ES7 2006
Arkadaşlar selamlar. 2006 civic otomatik aracım var 1 yıl oldu alalı. 183binde şuan şanzıman yağı en son ne zaman değişti bilgimiz yok. Epey araştırdım servisin orjinal honda logolu yağdan şaşma diyenler var lakin çok pahalı litresi hepsiburada'da 220 TL . Eneos tavsiye edenler var fiyatı epey daha uygun litresi 73 TL. Servisten kargolamalarını istedim ( bulunduğum ilçede servis yok) kargo yapamadıklarını söylediler. Yağ değişimi için yine servisten fiyat aldım 420 TL fiyat verdiler. Şimdi kafama takılan sorular şöyle;
1- Orjinal yağ 220TL ise servis 3 litre yağ değişimine nasıl 420TL fiyat veriyor ? (Sadece yağ 400liradan epey çok tutuyor)
2- Kimi forumlarda honda amblemli orjinal yağın da aslında eneos olduğunu sadece üzerine honda etiket yapıştırdığını söylüyorlar bu orjinal yağ yerine eneos kullansak olur mu ?

Aracınız
Orjinal Honda logolu yağ ankara ivedikde 120-140 tl civarı diye biliyorum. Servis genelde 90 lira işçilik alır ama size iyi rakam vermişler birde honda logolu yağ almak için görüşün servisle bakalım ne fiyat verecekler. Biz Eneos kullandık fd 6 ya herhangi bir sorun yok.

Aracınız
Civic ES7 2006
Servise sordum yağ fiyatını dışarıya satış yapmıyoruz dediler. Bende eneos araştırdım çoğu kişi eneos kullanmış memnunlar da. Sanırım bende eneos kullancam. Onu sormak istedim eneos kullananlar sıkıntı yaşamış mı illa orjinal yağ mı lazım eneos vuruntu sıkıntı yaşatır mı bunları öğrenmek istedim. Ama siz fd6 ya kullandıysanız bizim vtec2 ye kullanmamızda bir sakınca yok bence.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu konuya bir göz atabilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic ES7 2004
En uygunu serviste yağ ile anlaşması olduğu için ben sanayi de sordum 360 tl demişti... Serviste değiştirince aynı yağ 270 ödedim...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2006
Teşekkür ederim fikirleriniz için şu eneos çok kafama yatmıştı 220lira + işçilik e halledecektim. Ama en garantisi servis galiba.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Şanzuman yağını servisten başka bir yerde değiştirmeyin hocam koyun 100 tl fazla verin serviste değiştirin

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Şanzuman yağında kesinlikle servisteki honda orjinal yağından vazgeçmeyin diğer yağlar kısa vadede sorun yaratmasa uzun vadede vuruntu yapıyor ayrıca serviler satış yapıyor 3 litre alıp çıkıyorsunuz. Fiyat farkını gözetip yan sanayi almanıza değmez bence zaten 60 binde bir değişiyor öyle kısa süre giden bişey değil...

Geri