Civic ES7 Vtec klima kompresörü tam kavramıyor yardım

Aracınız
Civic ES7 2006
Öncelikle herkese iyi formlar araçımda klimayı actıgımda sesli çalısıyor ve soğutma yapmıyor aracı yüksek devirlere cıkardığımda sogutma başlıyor cokta iyi sogutuyor tekrar normal devirlere düştüğümde yani 2 bin devre falan sogutma kesiliyor bide sunu farkettim klima acıkken kavrama dönüyor fakat gaz verince kavrama kesiliyor gazı bırakınca tekrar kavrıyor sıkıntı kavrama ile ilgili sanırsam bu durumda arızalı parcam hangisidir bobinmi kavramamı yada kompresörmü rulmanıda ses yapıo ama rulmanla alakalı oldugunu düşünmüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle herkese iyi formlar araçımda klimayı actıgımda sesli çalısıyor ve soğutma yapmıyor aracı yüksek devirlere cıkardığımda sogutma başlıyor cokta iyi sogutuyor tekrar normal devirlere düştüğümde yani 2 bin devre falan sogutma kesiliyor bide sunu farkettim klima acıkken kavrama dönüyor fakat gaz verince kavrama kesiliyor gazı bırakınca tekrar kavrıyor sıkıntı kavrama ile ilgili sanırsam bu durumda arızalı parcam hangisidir bobinmi kavramamı yada kompresörmü rulmanıda ses yapıo ama rulmanla alakalı oldugunu düşünmüyorum

Buradan teşhis koymak zor fakat manyetiğinde sıkıntı var gibi görünüyor. Bir klimacıya göstermenizde fayda var.

Aracınız
Civic ES7 2006
Klimacıya göstermek son çare benm için genelde sorunları kendim cözmeye çalışırım elimden geldiğince uğrasmayı seviyorum klimanın kompresörünün oldgı bölgede koruma yok acaba ıslanmadan sebeb kavrama tarafı pas falanmı tuttu die basit bi düşünceye kapıldım kafa kısmı komple söküp temizlesem diorum bi cözüm olurmu bobin desek hiç kavramaz yada bobin tam verimli çalısmıyormu acaba yeterince cekmiyormu

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Klimacıya göstermek son çare benm için genelde sorunları kendim cözmeye çalışırım elimden geldiğince uğrasmayı seviyorum klimanın kompresörünün oldgı bölgede koruma yok acaba ıslanmadan sebeb kavrama tarafı pas falanmı tuttu die basit bi düşünceye kapıldım kafa kısmı komple söküp temizlesem diorum bi cözüm olurmu bobin desek hiç kavramaz yada bobin tam verimli çalısmıyormu acaba yeterince cekmiyormu

Gazı toplayıp klima kompresörünü söküp bakımını yapabilecek aletlere ve beceriye sahipseniz tabiiki kendiniz yapabilirsiniz. Bobin derken hangi bobinden bahsediyorsunuz? Bunların kavraması manyetik olarak çalışıyor.

Aracınız
Civic ES7 2006
Bobin derken manyetikten Bahsediyorum hocam haklısınız yanlıs terim kullanıyorum kompresörü sökmeden sol tekeri söküp oradan müdahale etmek istiyorum kompresör müdahale edilebilecek kadar dısarda duruyor sökmüşken rulmanınıda değiştireyim dioyorum ama sorunu cözemezsem ve sorum kompresörden cıkarda rulmanıda bosuna değişmiş olcam en güzeli sökmeden anlıyamıycam helrde

Geri