Yağ lambası yandı söndü

2012 fb7 oto benzin LPG yok

Bayramda 59000km de klima açık yüklü yokuş tırmanmış biraz zorlamıştım tam yokuş bitti yağ ikaz lambası yanmıştı hemen durdum tekrar çalıştırdım sönmüştü.

Geçen haftalarda 60 bin bakımı yapıldı
Subab ayarı yapılmamış
Aynı şeyi bugünde yaptı bı anda yandı söndü kendi kendine bı saniye sürdü,

Servis 250 lira dedi subab ayarına, aceba subab ayarından mı, yoksa yağ pompası falan mı bilgisi olan varmı ?
Ertelesek bi sıkıntı olur mu ?

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Geçen hafta da benim yağ filtresi patlamış uyarı verdi indim bir baktım hiç yağ kalmamıştı, bence ertelemeyin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Subap ayarı üst kapakla ilgili. Yağlama ise blok piston kol yatak kısmına bakar. İkaz lambası keyfi yanmaz. Yağ basıncı yeteri kadar olmaz ise ikaz eder. Yağ pompasından şüphelenilir. Veya yağ müşüründe bozukluk vardır. Yanıp yanıp sönmesine neden olabilir. Yağın kaliteside önemli.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Subap ayarı üst kapakla ilgili. Yağlama ise blok piston kol yatak kısmına bakar. İkaz lambası keyfi yanmaz. Yağ basıncı yeteri kadar olmaz ise ikaz eder. Yağ pompasından şüphelenilir. Veya yağ müşüründe bozukluk vardır. Yanıp yanıp sönmesine neden olabilir. Yağın kaliteside önemli.

Yağ taze daha bayramın son günü bakım yaptırdım hemen,
Bugün servise gittim abi sıkıntı yok 70.000bakiminda motor sogukken gel yapalım dediler, sesi iyi sıkıntı yok, yokuşta zorlanıp çok ısınınca yağ incelediği için belki ondan olmuş olabilir dediler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Motora yüklenince yağ basıncı artar. Daha iyi yağlama için. Yağda ısınır tabiki.
Fakat aracınız 5 yaşında ve km. Düşük. Armosferik yüksek devir seven bir motorun bir zorlamayla ikaz lambası yanmaması gerek diye düşünüyorum. Bende 2001 model var. 216 binde zorlamalarda böyle birşeye dek gelmedim. Her daim Kaliteli tam sentetik yağ kullanmalı. Eğer ısı kaynaklı diyorlarsa 5w40, 0w40, 10w40 gibi yüksek ısıya dayanıklı yağlar kullanılmalı. Arıza ışığı bir şeylerin habercisi gibi. Şimdilik birşey yok deselerde.

Geri