Yağ lambasının anlık yanıp sönmesi

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar Merhabalar. Size bir şey sormak istiyorum. Aracım fb7 2013 LPG’li 20 nisanda 50000 bakımını yaptırdım. Bir hafta sonra belirli. Bir hızda giderken sağa viraja girdiğimde yandı söndü bir saniyeliğine bir iki hafya sonra tekrar aynısı oldu. Servis ile konuştum ciddi bir sorun olmaz gelin bakalım dediler gittim baktılar bir sorun bulamadılar. Aklımda soru işareti kaldı. Bu konuda sorun yaşayıp çözüm bulan var mı acaba ?Teşekkür ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar Merhabalar. Size bir şey sormak istiyorum. Aracım fb7 2013 LPG’li 20 nisanda 50000 bakımını yaptırdım. Bir hafta sonra belirli. Bir hızda giderken sağa viraja girdiğimde yandı söndü bir saniyeliğine bir iki hafya sonra tekrar aynısı oldu. Servis ile konuştum ciddi bir sorun olmaz gelin bakalım dediler gittim baktılar bir sorun bulamadılar. Aklımda soru işareti kaldı. Bu konuda sorun yaşayıp çözüm bulan var mı acaba ?Teşekkür ederim.

Servisin bir sorun bulamaması enteresan siz genede yağ seviyesini kontrol edin derim size genelde yağ seviyesi az iken yapar yada yağ seviye müşürü eli kulağında arıza yapacak.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Yağ değişimlerinden sonra bu tip durumlar olabiliyor. Virajın etkisi olduğunu sanmıyorum yağ basıncının anlık değişimi sonucunda yakmış olabilir.Sensörler bazen böyle saniyelik değişimler sonucu lamba yakabiliyor. Benim başıma da geldi kontrol ettim yağ seviyesi hararet normal aracın sesi normal lambayı söndürüp devam ettim bidaha da yakmadı. Bence kafanıza takacağınız bişey olmamalı

06 HONDA 2234

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Servisin bir sorun bulamaması enteresan siz genede yağ seviyesini kontrol edin derim size genelde yağ seviyesi az iken yapar yada yağ seviye müşürü eli kulağında arıza yapacak.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle teşekkür ederim. Servis kontrol etti yağ seviyesi normal hatta Normalde Honda 4 litre kullanıyormuş ama Türkiye yol şartları nedeniyle 150 gram fazla kullanmışlar. Bilgisayara bağlandı fakat müşür ile ilgili bir hata vermedi araç.

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Yağ değişimlerinden sonra bu tip durumlar olabiliyor. Virajın etkisi olduğunu sanmıyorum yağ basıncının anlık değişimi sonucunda yakmış olabilir.Sensörler bazen böyle saniyelik değişimler sonucu lamba yakabiliyor. Benim başıma da geldi kontrol ettim yağ seviyesi hararet normal aracın sesi normal lambayı söndürüp devam ettim bidaha da yakmadı. Bence kafanıza takacağınız bişey olmamalı

06 HONDA 2234
Teşekkürler öncelikle. Yağ ikaz ışığı sürekli yanmıyor Volkan bey. Anlık yanıp sönüyor. Bir saniyeliğine. Aslında videosunu çektim fakat paylaşamıyorlar nedense görünmüyor telefonda.

Aracınız
Öncelikle teşekkür ederim. Servis kontrol etti yağ seviyesi normal hatta Normalde Honda 4 litre kullanıyormuş ama Türkiye yol şartları nedeniyle 150 gram fazla kullanmışlar. Bilgisayara bağlandı fakat müşür ile ilgili bir hata vermedi araç.

Aracın karteri daha önce hiç söküldü mü?

Yetkili servis mi?

Türkiye yol şartlarıyla yağ miktarının alakası ne diye sormadınız mı? Böyle saçma şey mi olur?

Sorununuz yağ sensörüyle alaklı gibi görünüyor ancak dikkatli gözlem yapmak gerek yinede.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Aracın karteri daha önce hiç söküldü mü?

Yetkili servis mi?

Türkiye yol şartlarıyla yağ miktarının alakası ne diye sormadınız mı? Böyle saçma şey mi olur?

Sorununuz yağ sensörüyle alaklı gibi görünüyor ancak dikkatli gözlem yapmak gerek yinede.

Aracı kullandığımdan beri karteli söktürmedim ama önceki Sahibi yaptı mı bilmiyorum. Evet yetkili servise gittim. Aydın Honda Yıldırım’a oradaki arkadaş kendinden emin bir şekilde yollar kötü olduğu için fazla koyuyoruz dedi. Alaksını sordum tabi ki yine de aynı cevabı verdi. Ben yakın bir zamanda başla bir Honda servisine baktırmayı düşünüyorum. Bulunduğum şehirde servis yok maalesef.
Bilgisayara bağladı ama herhangi bir hata vermedi bilgisayar. Teşekkür ederim.

Aracınız
Yetkili servisler size çözüm sunmazlar durumunuza göre. Çünkü hata anlık olarak yaşanıyor.

İmkanınız varsa herhangi bir katkı kullanmadan yağ değişimi yapın.

Büyük ihtimal sensör sorununuz var ama kesin konuşmak yanlış olur.

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Yetkili servisler size çözüm sunmazlar durumunuza göre. Çünkü hata anlık olarak yaşanıyor.

İmkanınız varsa herhangi bir katkı kullanmadan yağ değişimi yapın.

Büyük ihtimal sensör sorununuz var ama kesin konuşmak yanlış olur.

Araç garantili ama. Servisin kullandığı yağı değiştirirsem olası bir sorun yaşandığında servis karşılamak istemeyebilir ?

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba servise gittim. Sorunu çözemediler. Herhangi bir hata da çıkmadı.

Geri