Yağ seviye sensörü

S.a arkadaşlar servise yağ seviye sensörünün fiyatını sordum 2900 lira gibi astronomik bir rakam çıkardılar , sanayide tamirci bir arkadaşıma gittim durumu anlattım aracın yağına baktı bu yağ çok ince dedi (0-20 ) kuvvetli ihtimal yağın numarası ile alakalı dedi yağ filtresi ve yağı değiştirelim bir deneyelim dedi 2900 sensör e vermeden önce bunu yapalım dedi yağ filtresi ve yağı değiştirdik (5-40 Castrol edge). Bu işlemlerden sonra 2 günde 265 km yol yaptım Allah a şükürler olsun ikaz lambası yanmadı başına gelen olursa sensör değiştirmeden önce bu işlemi denesin (not: arkadaşımın yağ ve filtre ile düzeltebileceğini söylemesinin sebebi daha evvel bir Passat da aynı sorun varmış ve aynı işlemleri denemiş düzelmiş buna istinaden bu şekilde bir işlem yaptı) kazasız belasız hayırlı günler herkese

G8341 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yağın inceliğinden ziyade filitreyi orjinal yada marka bişey takmak lazım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Bende de 2009 fd6 var anbin bakımı yapdirdim bakimdan sona yağ seviye lanbasi yanmaya başladı yagda eksik yok filitre yansanayi yağ 10 40 castirol ya

m2hamid

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende de 2009 fd6 var anbin bakımı yapdirdim bakimdan sona yağ seviye lanbasi yanmaya başladı yagda eksik yok filitre yansanayi yağ 10 40 castirol ya
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Sorunuz içinde daha önce hangi kalınlıkta yağ kullanılıyordu, araç kaç bin km.de ve hangi marka yağ filtre kullanıldı, tam uyumlu filtre kullanılmamışsa yağ lambası yakabilir. Kullanılan yağ filtresinin markası ve kodunu biliyormusunuz?