FB7 Yağ seviyesi uyarısı

Aracınız
Merhaba arkadaşlar arac fb7 2013 iki hafta önce lpg taktırdım. Şimdi motor yağ seviyesi düşük uyarısı veriyor arac. En son yağ bakımını serviste yaptırdım 4 5 bin km olmadı daha. Üzerine ilave etmek mi gerek. Honda seevisinde hangi marka kaç numara yağ kullanılıyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Farklı numara yada marka yağ ileve etsem sorun olur mu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bununla ilgili buralar başlık çoğaldı,
Aynı sıkıntı bende de vardı ustaya gittim usta iki ay içinde 10. Sensin bu arıza fb7 lerde çoğaldı dedi,
Benimki ısınınca sağa dönüşler de bir iki saniyeliğine yanıyor,

Usta 3 şeyden olur dedi,
1 yağ sensör arızası
2 yağ pompası arızası
3 yağ eksikliği

Yağ eksikliği kolay kontrol etti sıkıntı yok,
Yağ sensörünü (siyah sivri üçgen gibi bir şey) temizledi taktı 50 lira aldı sıkıntı yoktu geçen hafta yine yandı bı ara yağ pompası için tekrar yanına gideceğim ama bu sefer 50-100 değil galiba en az 600-700 ödeyeceğiz gibi,
Çözümu olursa buraya yazarsan bizde faydalanalım.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yap çubuğundan baktığında eksilme var mı? Varsa yapı tamamlaman iyi olur.

Diğer yandan arkadaş lpg montaj oldu demiş yağ önerileri 0w20... Olmaz arkadaşım. Lpg li çalışacaksa o motor sae değeri 40 ın altına inme. Ow40 olur 5w40 olur, soğuk iklim olmayan bir yerdeysen 10w40 olur.

Hondanın da kullanılmasını istediği Acea a3 normuna uygun olan 0w40 mobil 1 new life var. Ondan koyacaksın.

Aracınız
Arkadaslar hepinize tesekkur ederim. Yag cubugunda tirtiklar dolu gorunuyor ama arac uc dort defa yag seviyesi dusuk uyarisi verip sonuyor. Surekli yanmiyor isik. Bugun servisi aradim mutluhan castrol 0W20 kullandik Yarim litre ilave edebilirsiniz dediler. Neden olabilir dedim yag seviyesi dustu yada yag sensorunde sikinti olabilir. Dediler. Bisey yapmadim Biraz ilave edip istanbulda servise gostermeyi dusunuyorum.

Aracınız
S.a hayırlı işler, geçen hafta fb7 aracımın yağ ve filtrelerini değiştirdim takip eden ilk günde imid ekranın da yağ seviyesi ile ilgili ikaz çıktı 1 haftadır 3 _4 kez bu ikazı aldım servise gittim yağ seviye sensörü arızalanmış olabilir dediler tam bir kontrol yaptirmadan çıktım başına gelen var mı arkadaşlar yağı değişene kadar ikaz hiç yanmamıştı şimdiden teşekkürler

G8341 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yağ seviye sensörü

S.a hayırlı işler, geçen hafta fb7 aracımın yağ ve filtrelerini değiştirdim takip eden ilk günde imid ekranın da yağ seviyesi ile ilgili ikaz çıktı 1 haftadır 3 _4 kez bu ikazı aldım servise gittim yağ seviye sensörü arızalanmış olabilir dediler tam bir kontrol yaptirmadan çıktım başına gelen var mı arkadaşlar yağı değişene kadar ikaz hiç yanmamıştı şimdiden teşekkürler

Bende bügün fd6 aracımın yağ yağ filitresini değiştiricem bence arıza falan yok senin honda'da yağ filitresi orjinalmi aldın ? Yada kaliteli markalardan mı ?

Aracınız
Bende bügün fd6 aracımın yağ yağ filitresini değiştiricem bence arıza falan yok senin honda'da yağ filitresi orjinalmi aldın ? Yada kaliteli markalardan mı ?
Hocam serviste değiştirdim yalnız şöyle yan sanayi bakım diye bir bakım var bizim buradaki HOnda servisinde yağ orjinal filtreler yan sanayi kullanıyorlar orjinal bakımın 3 te 1 i fiyata ,yani filtreler yan sanayi . İşin enteresan tarafı yağ çubuğunu kontrol ettim servise de kontrol ettirdim yağda eksiltme yok

Hocam serviste değiştirdim yalnız şöyle yan sanayi bakım diye bir bakım var bizim buradaki HOnda servisinde yağ orjinal filtreler yan sanayi kullanıyorlar orjinal bakımın 3 te 1 i fiyata ,yani filtreler yan sanayi . İşin enteresan tarafı yağ çubuğunu kontrol ettim servise de kontrol ettirdim yağda eksiltme yok

Yan sanayi yağ filitresi neden olabiliyor böyle şeylere ayrıca yağ değişmeden önce yanmayan ikaz şimdi yanması bana saçma geldi ben filitreleri bosch alıyorum yağ eneos

Aracınız
Yan sanayi yağ filitresi neden olabiliyor böyle şeylere ayrıca yağ değişmeden önce yanmayan ikaz şimdi yanması bana saçma geldi ben filitreleri bosch alıyorum yağ eneos
Serviste şunu söyledi eski yağ kalın olabilir yeni yağ incedir ondan yapabilir dedi işin enteresan tarafı yağda eksilme yok bu yağ seviye sensörü çabuk bozulan bir parça mı acaba yoksa yağ ve filtre farkından mı yaptı gerçekten ama baya canımı sıktı ilk yaptığında aracı rampa bir yere park etmiştim ondandır dedim ama ondan sonra 3,4 kere daha ikaz verdi bu sefer düzlükte yaptı acaba 200 ml kadar yağ ekleyip öyle mi denesem birde

Serviste şunu söyledi eski yağ kalın olabilir yeni yağ incedir ondan yapabilir dedi işin enteresan tarafı yağda eksilme yok bu yağ seviye sensörü çabuk bozulan bir parça mı acaba yoksa yağ ve filtre farkından mı yaptı gerçekten ama baya canımı sıktı ilk yaptığında aracı rampa bir yere park etmiştim ondandır dedim ama ondan sonra 3,4 kere daha ikaz verdi bu sefer düzlükte yaptı acaba 200 ml kadar yağ ekleyip öyle mi denesem birde

Hayır tabikide hondalarda hiç bi sensör kolay kolay arıza vermez binde bir yani kaç lt yağ koydular araca ? Yağ seviyesi nerede şuan ? 4.2 lt olarak biliyorum ben yağ kapasitesini

Aracınız
Hayır tabikide hondalarda hiç bi sensör kolay kolay arıza vermez binde bir yani kaç lt yağ koydular araca ? Yağ seviyesi nerede şuan ? 4.2 lt olarak biliyorum ben yağ kapasitesini
Bende 4.2 diye biliyorum sorduğum da kesinlikle eksik yağ koymayiz dedi servis, çubuğun tırtıklı bölgesinin ortasında

Geri