FB7 Yağ seviyesi uyarısı

Aracınız
Merhaba arkadaşlar arac fb7 2013 iki hafta önce lpg taktırdım. Şimdi motor yağ seviyesi düşük uyarısı veriyor arac. En son yağ bakımını serviste yaptırdım 4 5 bin km olmadı daha. Üzerine ilave etmek mi gerek. Honda seevisinde hangi marka kaç numara yağ kullanılıyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Farklı numara yada marka yağ ileve etsem sorun olur mu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
S.a arkadaşlar servise yağ seviye sensörünün fiyatını sordum 2900 lira gibi astronomik bir rakam çıkardılar , sanayide tamirci bir arkadaşıma gittim durumu anlattım aracın yağına baktı bu yağ çok ince dedi (0-20 ) kuvvetli ihtimal yağın numarası ile alakalı dedi yağ filtresi ve yağı değiştirelim bir deneyelim dedi 2900 sensör e vermeden önce bunu yapalım dedi yağ filtresi ve yağı değiştirdik (5-40 Castrol edge). Bu işlemlerden sonra 2 günde 265 km yol yaptım Allah a şükürler olsun ikaz lambası yanmadı başına gelen olursa sensör değiştirmeden önce bu işlemi denesin (not: arkadaşımın yağ ve filtre ile düzeltebileceğini söylemesinin sebebi daha evvel bir Passat da aynı sorun varmış ve aynı işlemleri denemiş düzelmiş buna istinaden bu şekilde bir işlem yaptı) kazasız belasız hayırlı günler herkese

G8341 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S.a arkadaşlar servise yağ seviye sensörünün fiyatını sordum 2900 lira gibi astronomik bir rakam çıkardılar , sanayide tamirci bir arkadaşıma gittim durumu anlattım aracın yağına baktı bu yağ çok ince dedi (0-20 ) kuvvetli ihtimal yağın numarası ile alakalı dedi yağ filtresi ve yağı değiştirelim bir deneyelim dedi 2900 sensör e vermeden önce bunu yapalım dedi yağ filtresi ve yağı değiştirdik (5-40 Castrol edge). Bu işlemlerden sonra 2 günde 265 km yol yaptım Allah a şükürler olsun ikaz lambası yanmadı başına gelen olursa sensör değiştirmeden önce bu işlemi denesin (not: arkadaşımın yağ ve filtre ile düzeltebileceğini söylemesinin sebebi daha evvel bir Passat da aynı sorun varmış ve aynı işlemleri denemiş düzelmiş buna istinaden bu şekilde bir işlem yaptı) kazasız belasız hayırlı günler herkese

G8341 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yağın inceliğinden ziyade filitreyi orjinal yada marka bişey takmak lazım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar 2013 70 bin km fb7 elegamce eco LPG li araç aldım aracın imd ekranında sarı veya turuncu yağ seviye sensörü hatası çıkıyor heryere götürdüm yetkili servis dahil hiçbir netice alamadım araçta yağ eksiltme yok yağı tam seviyede forumda başına gelmiş veya bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araçta hangi kalınlıkta yağ kullandınız ve yağı ne zaman değiştirdiniz?
Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
kronik problem kendi kendine söner.aracınızın keyfini çıkarın.
Kronik olduğundan eminmisiniz?
Açıkçası ben kronik olduğunu sanmıyorum ama bazı araçlarda yağ seviye sensörü arızalanabiliyor yada kalın yağ kullanıldığında ilk dönemde oluşabiliyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Kronik olduğundan eminmisiniz?
Açıkçası ben kronik olduğunu sanmıyorum ama bazı araçlarda yağ seviye sensörü arızalanabiliyor yada kalın yağ kullanıldığında ilk dönemde oluşabiliyor.
doğrudur.fakat iş yerimde arkadaşlarıma ait 2013 ve 2015 iki araçtada aynı problem oldu herhangi bir yağ eksiltme durumu yok.servise gösterdik hatta özel servislerede bir arıza yok.sonra kendiliğinden söndü.

Geri