Civic FK7 Yağmur Sensörü Nasıl Çalışıyor ?

Aracınız
Civic FC5 2017
Ay Işığı Altunizade de.
Dediğim gibi kutup başlarını söküp beklediler ve taktılar, sonra düzeldi başka bir işlem yapılmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Eco elegans aracımda da silecek kararsız çalışıyordu servise başvurdum sensörü resetlediklerini söylediler. Sorun şimdilik düzeldi. Nasil bi işlem yaptılar bilmiyorum ama aracı teslim aldığımda radyo ekranında tarih ve saatin ayarları değişmişti. Muhtemelen akü kutup başı sökülmüş.

GT-I9300 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
2016 corolla auris i olan bir arkadaşla konuştum bu konuyu. onda da aynı sorun varmış. sanırım japonların kullandığı sistemler bu şekilde.

1 haftadır yollardayımdım. Tekirdağ-Antalya-Denizli-Balıkesir arası yolculuk yaptım. Antalya’da dolu da yağdı. Allah’tan fazla büyük yağmadı da araç hasar almadı. Yolculuk esnasında yağmur sensörü tam bir felaketti. Önümü göremeyecek derecede cam yağmurla doldu ama silecekler tepki vermedi. Bu sensör kesinlikle kaliteli değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ilk tık yani otomatik modda sadece o sekmeye getirdigimde bir kez siliyor sonra calismiyor. On cam degisti.bundandir diyordum megerse herkeste ayniymis.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Akü kutup başını kendimiz söküp taksak sorun olur mu acaba? Teyp kodu falan yazıyorlar kimi araç için eco elegance için böyle yüklemelere ihtiyaç duyulur mu? Eğer sorun olmayacaksa söküp takarken dikkat etmemiz gereken herhangi bir şey var mı?

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben 1000 km bakımında Honda Damla Ataşehir'de servistekilerle konuştum. Hemen hemen her Fc5 Civic'in böyleymiş, fabrikaya da ilettiklerini, hatta fabrikadan incelemeye gelenler olduğunu, ama onların da standart çalışma şeklinin bu olduğunu söylediklerini aktardılar bana. Ben de o zaman kusurlu parça takılıyor sonuçta araçlara bu durumda dedim, haklısınız dediler ama çözüm yok. Normalde araçların geri çağırılıp yağmur sensörlerinin yazılımsal / donanımsal olarak düzeltilmiş versiyonlarının takılması lazım. Yağmur sensörlü 4 araç kullandım, Honda Civic RS beşinci, bu kadar saçma çalışanını görmedim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben 1000 km bakımında Honda Damla Ataşehir'de servistekilerle konuştum. Hemen hemen her Fc5 Civic'in böyleymiş, fabrikaya da ilettiklerini, hatta fabrikadan incelemeye gelenler olduğunu, ama onların da standart çalışma şeklinin bu olduğunu söylediklerini aktardılar bana. Ben de o zaman kusurlu parça takılıyor sonuçta araçlara bu durumda dedim, haklısınız dediler ama çözüm yok. Normalde araçların geri çağırılıp yağmur sensörlerinin yazılımsal / donanımsal olarak düzeltilmiş versiyonlarının takılması lazım. Yağmur sensörlü 4 araç kullandım, Honda Civic RS beşinci, bu kadar saçma çalışanını görmedim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Son durum nedir acaba 10 bin bakıma gidince bende soracağım Ataşehir damlaya herhangi bir çözüm bulundu mu acaba

Aracınız
Civic FC5 2018
Ne yazık ki değişen birşey yok, ben kabullendim.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Gerçekten saçmalık yani nasıl bir çözüm bulamazlar bu işi sorun yaşamayanda var yaşayan da var çok araştırdım. Sorun yaşamayan neden yaşamıyor. Bende şuan silecek auto da olunca yagmur yagmasada bile calısıyor sadece hızlandırmadını düşürerek aralıklsrını kısabiliyorum yagmur yagmasada da calısıyor.

Geri