Yakıt tüketimi - Tekleme sorunu

dnzkrt

0
Ankara'da iseniz üstün otogaz var atiker bölge bayisi adamlar bu işte uzman gidin bi gösterin derim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kardesim isciligi iyi olan bir atiker bayisine gidersen isinin ehli bir ustaya taktirabilirsin. Kit gayet kaliteli enjektorleri romano ya ait. Obd2 sistemi ile arac yol halinde % deger olarak aracin durumuna gore yolda ayar yapiyor zengin fakir karisimindan kaynaklanan ariza isigi yakma olayini tamamen ortadan kaldiriyor. Ben stikerin bayisi degilim bir calisani degilim benden haric 2 arkadasim daha taktirdi onlar da gayet memnun ariza isigi hicbirinde yanmiyor. Brc lavato landirenzo prins kaliteli kitler ama gidip te fazla para vermene de gerek yok. Her yerde servisi var parcalari diger marka kitlere gore pahali degil.

Cok tesekkur ederim hakan kardesım.Bu arıza ısıgı bende psıkolojık baskı yapıyor genelde :) ıst da 2a muhendıslık brc bayii buldum atiker grand obd takıyorlarmıs.1700 fıyat dedı.aracım 2006 vtec 2 o.vites.yıne emme manıfoldundan gırıcez dedı.yenıkasa olsaydı pipo olarak takılırdı dedı.pekı taktırırken dıkkat etmem gereken bı husus varmıdır onlara soylemem gereklı olan.nebılıyım obd ıle alakalı pek anlamam ama ınternette arastırmalarım sonucu yok obd yı ecu ya baglatman lazım vb seyler soylenıyor.Ve o dedıgın zwengın fakır karısımı ne zaman aracı bılgısayara baglatsam o hatayı verıyor.sanırım benım sıkıntım gazdan.cunku aracın rolantı ayarını hem benzınde hemde gazda yaptıgı ıcın ve ayar tutmadıgı ıcın hem tıtreme olayı hemde cok yakma olayı ve bu sebeple de arıza ısıgını yakıyor.ınsallah yarın taktırıcam.aracla ılgılı (tıtremesi gıttımı rolantısı nasıl ayar vb ) gelişmeleri burdan yazıcam.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kardesim 1700 cok. 4 gun once bi arkadasa taktirdik 1500 9 taksit

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bende titreme rolanti bozma ariza isigi yakma lpg ye gecmeme vb. gibi problemler yok diger arkadaslarda da boyle bir sorun olmadi. Aracin manifoldu delinirken yanma noktasina en yakin odaciktan delinirse rolanti bozma tekleme sorunun olmaz. Bu cok onemli bir husus. Lpg taktirmadan once buji ve hava filtreni kontrol ettirirsen hatta degistirirsen daha iyi olur. Map sensoru hava akismetresini de kontrol ettir. Bunlar rolantiyi titremeyi silkelemeyi etkiler. Fiyat ve yer arastirmasini iyi yap aceleye getirme.

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kardesim bu arada eskisehire gelebilirsen sana yardimci olurum. 1500 e taksitli taktirabiliriz.

Aracınız
Bende titreme rolanti bozma ariza isigi yakma lpg ye gecmeme vb. gibi problemler yok diger arkadaslarda da boyle bir sorun olmadi. Aracin manifoldu delinirken yanma noktasina en yakin odaciktan delinirse rolanti bozma tekleme sorunun olmaz. Bu cok onemli bir husus. Lpg taktirmadan once buji ve hava filtreni kontrol ettirirsen hatta degistirirsen daha iyi olur. Map sensoru hava akismetresini de kontrol ettir. Bunlar rolantiyi titremeyi silkelemeyi etkiler. Fiyat ve yer arastirmasini iyi yap aceleye getirme.

manifolt delinmesi konusunda uyarı yapıcam.Ayrıyetten bujıler yenı degıstı.Aralıgı 110 dan 80 e dusurldu.bobınler saglam.yag bakımları ve fıltreler hepsı yenı degıstı.Hatta emme manıfoltu temızlendı.hava akısmetresıne bakıldı.map sensorune bakmıslardır sanırım.cunku aracın tıtreme sılkeleme gıbı arızalardan gıtmıstım.Valla kardesım en ıyı olarak orası onerıldı.Ama telefonda pazarlık yapmadım.Araya tanıdık soktum.bakalım ne olacak.Anlasırız ınsallah.Tesekkur ederım verdıgın bılgıler ıcın.Allah razı olsun.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Buji tirnak araligini kime ayarlattirdin. Nasil ayarlandigi konusunda bilgin var mi

Aracınız
Buji tirnak araligini kime ayarlattirdin. Nasil ayarlandigi konusunda bilgin var mi

nasıl ayarlandıgı konusunda bır bılgım yok.Sadece honda ile ılgılenilen ozel bı servıs var.Oraya goturmustum bu arızalar ıcın.Bujılerı degıstık abi dedi.tırnak aralıgını 110 dan 80 e dusurduk dedı.Cunku hondalarda bu v tec motorlarda boyle olması lazım dedı.bende tamam dedım.Onun harıcı bısı demedi.

Aracınız
Ama istersen telefon numarasını verebilirim.Belki nasıl yapıldıgı hakkında bılgı verebılırler sanırım.O işlerden pek anlamadıgım ıcın cok ta ustunde durmadım acıkcası.Ama ıs halloldumu ? dersen olmadı :( malesef.En son lpg tertıbatını komple degıstırmekte karar kıldım.Muhtemelen sıkıntı lpg ve ayarsızlıgından.Umarım sorun lpd dedir de aracın keyfını alırım ınsallah

Geri