Yakıt tüketimi - Tekleme sorunu

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
gas italy marka kiti çok öven oldu. sanırım sizinki işçilik sorunu gibi. üzerindeki kit ne zaman takılmış ve kaç km yapılmış. bir de atiker grand taktıracaksan dikkat et bazı yerlerde grand elimizde kalmamış diyerek gold kiti takıyorlar özellikle dikkat et kardeş gold kitin enjektörleri kırmızı 4 ü birlikte grand kitin enjektörleri ise ayrı ayrı haki yeşilimsi renkte oluyor. özellikle grand takmalarını iste çünkü gold un enjektörleri çabuk bozuluyor ve yazılımı da eski.grand kitte romano enjektör var.

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
gas italy marka kiti çok öven oldu. sanırım sizinki işçilik sorunu gibi. üzerindeki kit ne zaman takılmış ve kaç km yapılmış. bir de atiker grand taktıracaksan dikkat edin bazı yerlerde grand elimizde kalmamış diyerek gold kiti takıyorlar özellikle dikkat et kardeş gold kitin enjektörleri kırmızı 4 ü birlikte grand kitin enjektörleri ise ayrı ayrı haki yeşilimsi renkte oluyor. özellikle grand takmalarını iste çünkü gold un enjektörleri çabuk bozuluyor ve yazılımı da eski. grand kitte romano enjektör var. Taktirirken ozellikle obd yi ecuya baglamalarini soyle yoksa baglamiyorlar.

Son düzenleme:
Aracınız
gas italy marka kiti çok öven oldu. sanırım sizinki işçilik sorunu gibi. üzerindeki kit ne zaman takılmış ve kaç km yapılmış. bir de atiker grand taktıracaksan dikkat edin bazı yerlerde grand elimizde kalmamış diyerek gold kiti takıyorlar özellikle dikkat et kardeş gold kitin enjektörleri kırmızı 4 ü birlikte grand kitin enjektörleri ise ayrı ayrı haki yeşilimsi renkte oluyor. özellikle grand takmalarını iste çünkü gold un enjektörleri çabuk bozuluyor ve yazılımı da eski. grand kitte romano enjektör var. Taktirirken ozellikle obd yi ecuya baglamalarini soyle yoksa baglamiyorlar.

hepsının not aldım yarın taktırırsam kagıtları elıne verecem dıkkat etsınler.gasıtaly 10 yıldır ustunde ıste araba 178 bınde.sanırsam 50 bınde felan mı ne takılmıs tam da emın degılım ama.ıscılık hakıkaten cok berbat.regulatoru bıle adam gıbı sabıtlenmemıs takır tukur.beyın desen o da surtunup duruyp motor yanına koymuslar.dızaynı ıste kablo vs tertıbatı hava fıltresının altına saklamıslar.bu yuzden fıltre kabının bı vıdası kırılmıs.Anlayacagın ıscılık 0 olmus.zaten omru de dolmustu bende komple degıstıreyım dedım.hayırlısıyla bı taktırayım bakalım sorunlar duzelecekmı.insallah duzelır kardesım.bılgı verecem gırıp ınsallah.

Aracınız
Oncelikle s.aleykum.Bugun aracima Atiker Grand Obdll sistemi taktirdim.Ve sonuc mukemmel.Arabada ne titreme kaldi nede gazdan benzine gecerken yada benzinden gaza gecerken ki butun titremeler gitti.yolda gidisi duzeldi.sarsmalar ve yolda surus halindeki butun silkeleme veya isiklarda beklerkenki bosa alindiginda ki ufak titremelerin hepsi gitti.megersem benim butun sorunum lpg de imis.Arabalardan ve motorlardan cok anlamadigim halde onca ustaya goturup baktirmama ragmen bisi bulamayip kendi ic sesimi dinleyerek lpg den kaynaklidir deyip komple degistirdigim icin mutluyum.ne yalan soliyim arabadan daha bugun zevk almaya basladim.Sistem 10 numaraymis.Motorumun bukadar sessiz calisacagini tahmin etmemistim.Tesekkurler atiker grand obd :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Atiker grand iyidir iyi :) hayirli olsun kardesim kazasiz belasiz kullan. Ne kadara maloldu? Montaji nerde yaptirdin.

Aracınız
Sagolasin kardesim.Amin insallah.1650 liraya mal oldu kardesim.Atilim otogaz rami bayrampasada yaptirdim.Suratlari biraz asik olmak kaydiyla ustaliklari gayet guzel.Arabaya ilk bindigimde tek baktigim sey titreme ve silkelemesiydi.O da halloldugu icin asik suratlarini pek kaale almadim dogrusu ;)

nzrnzr

0
Aracınız
İyi günler, ben 31/03/2017 de 2017 civic executive at lpg li araç aldım, arabayı bayiden cıkarttığımda 28 lt aldı, sonraki depoda 31 lt aldı, dün de 25 lt aldı, hepsi de kırmızı ışık yandığında aldım, acaba şamandırada bir arıza mı var, bir de tekleme olayı aldığımdan beri 2-3 kere bende de oldu, 1000 bakımına gittiğimde bayiye soracam, inşallah bir çözüm bulabilirler

Aracınız
İyi günler, ben 31/03/2017 de 2017 civic executive at lpg li araç aldım, arabayı bayiden cıkarttığımda 28 lt aldı, sonraki depoda 31 lt aldı, dün de 25 lt aldı, hepsi de kırmızı ışık yandığında aldım, acaba şamandırada bir arıza mı var, bir de tekleme olayı aldığımdan beri 2-3 kere bende de oldu, 1000 bakımına gittiğimde bayiye soracam, inşallah bir çözüm bulabilirler

Kardesim hayirli olsun.Allah kaza bela vermesin oncelikle.Arastirmalarima gore forumda ilk lpg taktirmada aracin 500 600 km ye kadar biraz normalin ustunde yakacagini daha sonra kendi verilerine donecegini forumda arastirarak buldum.Ilk zamanlarda fazla yakar faha sonra kendine gelir diye biliyorum.Zaten ilk 1000 km bakimina gittiginde lpg araca uyum sagladignda dolayi o zaman da ince bi ayar yapacaklar sanirim.ozaman daha iyi bi surus ve daha az yakacaktir.kirmizi isik yandiginda degil de depo full bitip benzine gectiginde alirsan gazi daha iyi bi sonuc elde edersin sanirim.Kazasiz belasiz surusler dilerim.Allah civic lerimizle bizi utandirmasin insallah.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7440]zamansss[/MENTION] Hayırlı olsun.
[MENTION=5957]nzrnzr[/MENTION] Lpg göstergeleri benzin göstergesi gibi sağlıklı çalışmıyor, kırmızı ışık 3 lt erken de yanabilir geçte.
Tekleme konusunda ayarlarınız düzgün ise vtec tekleme sorunu gibi gözüküyor, linkte yıllardır konuşuluyor çözümü yok :)

https://www.civictr.com/showthread.php/301-Civic-Fb7-Eco-Anlık-Tekleme-Sorunu

Geri