Yakıt tüketimi - Tekleme sorunu

nzrnzr

0
Aracınız
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba

2007 cıvıc elegance sahibiyim aracım otomatik yakıt tüketimim değişkenlik gösteriyor 35-40 krş civarı yakıyor 2.95TL den gaz alıyorum sizce normal mi?

Ayrıca aracımda tekleme problemleri var araç sıcaklığı hararet göstergesinde ortaya gelene kadar gazda teklemesi ve gaz yememe sorunu a mevcut benzinde herhangi bir tekleme söz konusu değil yapmadığım işlem kalmadı bu işlemler sırası ile :

1)Bobinlerin tamamı değişti
2) Bujilerin tamamı değişti
3) Sübop ayarı yapıldı
4) Gaz ayarı yapıldı
5) gaza geçiş ısısı 30 dereceye yükseltildi
6) Gaz enjektörleri değişti
7 ) Regülatör değişti
Gaz markası atiker Ankara da oturmaktayım. Daha ne yaptıracağım bilmiyorum gaz beyni ve kazan kaldı ne yapacağımı şaşırdım. Bu sorunla daha önceden karşılaşan var mı? Lütfen artık birisi yardımcı olsun.

Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba ,

Sorunu çözdüm öncelikle bunun mutluluğunu yaşadığımı ve arabanın keyfine yeni yeni vardığımı söylemekten mutluluk duyuyorum. Sorun aslında deneme yanılma yöntemiyle giderek çözdüm ECU arızası olarak geçiyor bu arıza gaz beynindeki arızanın aracın kendi beynini tepkimeye sokarak bobin veya ateşleme arızası veriyor. Bunun kesin çözümü gaz beynini değiştirmekte buldum. Bu süreçte tabiki para harcadım lpg sistemini tüp tankı hariç tamamen revize ettim.Yakıt tüketimimde gayet iyi durumda herşey yolunda Allah'a şükür. Bu sorunu yaşayacak olan herkese yardımcı olmaya çalışırım hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=5803]emrehanozkaya[/MENTION] kardesim sorununu cozmene sevindim. Benim yakit sorunum var fakat aracimda hicbir problem yok. Tekleme silkeleme rolanti bozma yok. 5 ay once atiker grand obd taktirmistim. Suanki tuketinin nedir.

[MENTION=5803]emrehanozkaya[/MENTION] kardesim sorununu cozmene sevindim. Benim yakit sorunum var fakat aracimda hicbir problem yok. Tekleme silkeleme rolanti bozma yok. 5 ay once atiker grand obd taktirmistim. Suanki tuketinin nedir.

Kardeşim teşekkür ederim. Yakıt tüketimi şuan şehir içi 27-24 kuruş arasında şehir dışına çıkma şansım olması henüz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5803]emrehanozkaya[/MENTION] Hadi geçmiş olsun :)

Geri