Yakıt Tüketimi Uyumsuzluğu

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba
Konu daha önce açıldıysa kusura bakmayın lütfen, göremedim ben.
Yakıt tüketimi konusunda uyumsuzluk var sanırım, örneğin;
Aracımla yola çıkarken ortalama 7,7 litre/100 km gösterir durumda 130 km ile yola çıkıyorum, sakin sürüş ile 10-15 gidiyorum ve bazen 90 bazen 70 km mesafe kaldığını görüyorum. Bu kadar uyumsuzluk normal midir ?
Selamlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Doğru anladım ise. Aracınız kalan mesafeyi sürüş tarzınıza göre azaltıp arttırıyor. Bundan dolayı olabilir. Siz daha çok 1 depo ile kaç kilometre gittiğinizi bilirseniz daha rahat olursunuz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Gayet normal.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugünde şöyle bir durum yaşadım, benzin aldım, kontağı çalıştırdığımda 314 km daha gidebileceğimi gösteriyordu, 24 km gittim düz yol dur kalk olmadan, 290 göstermesi gerekirken 257 gösteriyordu, daha sonra 88 km toplam yol gittim, 226 göstermesi gerekirken 197 e kadar düştü, tüm bu süreçte 100km deki toplan tükettiğimiz litre aynıydı, 6,6/100

Aracınız
Yol bilgisayarı verilerinizi en son ne zaman sıfırladınız?

Aracınız
1 hafta önce ve sonrasında 1500 km yol yaptım

Ortalama tüketim veriniz 1500km için 6,6 lt. Sizin yakın zamandaki yakıt tüketiminiz daha yüksek olduğu için menzil değeriniz daha hızlı düşüyor. Toplam yaptığınız km çok yüksek olduğu için sizin 100kmlik sürüşünüz ortalamanızı değiştirmeye etki etmiyor. Yani son gittiğiniz yoldaki ortalama tüketiminiz 6,6lt değil.

Yol bilgisayarındaki bütün verileri sıfırlarsanız gerçeğe en yakın değeri görebilirsiniz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ortalama tüketim veriniz 1500km için 6,6 lt. Sizin yakın zamandaki yakıt tüketiminiz daha yüksek olduğu için menzil değeriniz daha hızlı düşüyor. Toplam yaptığınız km çok yüksek olduğu için sizin 100kmlik sürüşünüz ortalamanızı değiştirmeye etki etmiyor. Yani son gittiğiniz yoldaki ortalama tüketiminiz 6,6lt değil.

Yol bilgisayarındaki bütün verileri sıfırlarsanız gerçeğe en yakın değeri görebilirsiniz.

Teşekkür ederim, deneyip buradan paylaşacağım.

Geri