Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
O ikisi alakasız aslında yani kelebek temizlenmiyor ayar yapıldığında. Lpg ayarına bakılabilir subap ayarı yaptırınca. Ama onu da siz ayrı olarak yaptırmalı ya da baktırmalısınız yine...

gösterge her zaman benzin için olanı gösterir. Gösterilen değerin +%20 si kadar daha yüksektir lpg tüketimi, tabi soğukta benzine geçene kadar da bir benzin yakılıyor...
Ama lpg de seyie halindeyken değer sürekli değişiyor mesela uzun yolda oldukça düşüyor benzin için mi bu değer?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ama lpg de seyie halindeyken değer sürekli değişiyor mesela uzun yolda oldukça düşüyor benzin için mi bu değer?
Evet hocam biz kandırıyoruz makinayı benzinle çalışıyor diye. Lpg tüketim göstergesi yeni fc5 lerde var.

Alınan yakıt: 100 TL lpg
Litre fiyatı: 3.72 TL
Firma: Aygaz
Toplam mesafe 305 km.
Km.başına sarfiyat 0.32 krs. 100 km.de 8.81 litre
Güzergah şehir içi dik rampalı yer yer inişli kısa mesafe dur kalk.
Kış lastiği mevcut. 2 yetiskin 1 çocuk.
Kullanim tarzi sakin.
Yol bilgisayarı 8.1 litre gercek tuketim 8.8 litre. Bir gariplik mi var :unsure: araç lpgde fakir mi kalıyor. Arıza ışığım da yanmıyor ama. Sorular sorular ???Ekli dosyayı görüntüle 256692
Hocam bugün kontrol ettim ben benim tüketim ölçümü 16.1 gösteriyor zaten 29 litre gaz ile 200 km yol yapıyorum dört ay önce subap ayarı ve şanzıman yağı degişti cok fazla degilmi bu deger

VIA_P2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam bugün kontrol ettim ben benim tüketim ölçümü 16.1 gösteriyor zaten 29 litre gaz ile 200 km yol yapıyorum dört ay önce subap ayarı ve şanzıman yağı degişti cok fazla degilmi bu deger

VIA_P2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tüketiminiz kış aylarında 11 litreye kadar normal karşılanabilir. Ama sizin tüketiminiz 14.5 litreye geliyor. Bu normal karsilanacak bir deger değil. Buji, hava filtresi kontrolünü yaptırın değişmesi gerekiyorsa değiştirin. En son işlem olarak iyi bir ustada lpg ayarı yaptırın. Sorun çözülecektir. Aracımı ilk aldigim zamanlar benim tuketimim 15-16 litre civariydi.

Aracınız
Civic FC5 2017

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Benimde 18.5 gosterıyor benzin

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Km. Saatini sifirladiginizda ilk harekette yolun durumuna göre 30 litreye kadar cikabiliyor. Sonrasinda yol yaptikca dusuyor. En sagliklisi yakit bitene kadar kullanip ekrandaki deger uzerinden degerlendirme yapmak.

Aracınız
Civic FC5 2017
Km. Saatini sifirladiginizda ilk harekette yolun durumuna göre 30 litreye kadar cikabiliyor. Sonrasinda yol yaptikca dusuyor. En sagliklisi yakit bitene kadar kullanip ekrandaki deger uzerinden degerlendirme yapmak.
Ama bu deger benzınden LPG ye gecene kadar olan 100 km nın hesabı diye biliyorum ? Dogru mudur... Sürekli benzınde kullanmadım .. arac orj LPG li..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ama bu deger benzınden LPG ye gecene kadar olan 100 km nın hesabı diye biliyorum ? Dogru mudur... Sürekli benzınde kullanmadım .. arac orj LPG li..

Eco araçlarda durum nasildir bilmiyorum. Ben aracimi surekli lpg de kullaniyorum. 1 km.de arac lpg gecis sicakligina ulasiyor ve lpgye gecis sagliyor. Motor sicakken de arac yapmis oldugum ayarla sistemsel olarak direk lpg ile calisiyor. Boylelikle benzinden tasarruf etmis oluyorum :) ben ekranda yazan degere bakip gercek degerle kiyaslama yapiyorum genel olarak ornek verecek olursam ekranda 8.5 lt. ise gercekte 9.2 lt. gibi bir tuketim degeri cikiyor

Aracınız
Civic FC5 2017
Eco araçlarda durum nasildir bilmiyorum. Ben aracimi surekli lpg de kullaniyorum. 1 km.de arac lpg gecis sicakligina ulasiyor ve lpgye gecis sagliyor. Motor sicakken de arac yapmis oldugum ayarla sistemsel olarak direk lpg ile calisiyor. Boylelikle benzinden tasarruf etmis oluyorum :) ben ekranda yazan degere bakip gercek degerle kiyaslama yapiyorum genel olarak ornek verecek olursam ekranda 8.5 lt. ise gercekte 9.2 lt. gibi bir tuketim degeri cikiyor

Geri