Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Aracınız
Civic FD6 2010
Arabam 4.8 yaksın, lpg yi söker atarım.
Şehir içi tüketimde durum nedir bu araçta?

Dümdüz yolda 6 lt den aşağı görmedim ben. O da kısmi.

Ankara'dan Aydın'a 7 litre en az.

Java Software Developer
Araştırmacı ve yeniliklere açık biri.

Aracınız
Honda CRV

Java Software Developer

Kütahya soğuktur, değişimden önce 11,4-12 litre gibi değerler varsı ekranda. 30 litre LPG İLE 230 km yol ancak yapıyordum. 0-30 dan sonra kış şartları dahil 10.5 üzerine çıkmadı. Yazlarıda biraz daha düşecektir diye düşünüyorum. Bujiler 100 binde değişmişti. Standart 150 binde Yağ filtreleri değiştirdim. Lpg den kaynaklı 145 binde Sübap ayarı yaptırmıştım.

Aracınız

Java Software Developer
Yolda hareket halindeyden değerleri sıfırlarsan yakar. ;)

Uzun yolda otomatik fd6 pompada 100kmde en az 6lt yakmıştır benzinde.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Honda CRV
Yolda hareket halindeyden değerleri sıfırlarsan yakar. ;)

Uzun yolda otomatik fd6 pompada 100kmde en az 6lt yakmıştır benzinde.

Resim attığım değer benzinlikten çıkmadan sıfırlanıp seyahatin bitimine kadar dokunmadan yaktığı değerdir. Herhangi bir müdehale yoktur değerli arkadaşlar.

Aracınız
Honda CRV
Güzergah neresi?
Zira kışın 4,8 ise yazın 3 litre ancak yakar sizin araç ;)

İlk mesajıma bakarsanız görürsünüz, ayrıntılı olarak orada belirttim. Kütahya Bursa 80-95km arası sabit hızlarla arcı hiç incitmeden. Tek kişi yük yok. Klimasız.

Aynı yolda dönüşünde araç yüklü kararında kullanarak ailemle birlikte kış şartlarında 5.8 yaktı. Ekran verisidir bunlar.

Ben daha öncesinde sürekli 5-30 kullanırken arkadaş tavsiyesi ve yakıt tasarrufu için 0-30 yağ kullandım. Net tasarruf sağladığını söyleyebilirim.

Şehir içi 230 yol yaparken 29-30 litre LPG ile 250 km geçiyor kış şartlarında. Şehirler arası 6-7 altına düşmezken ekran verisi 5 litre altına düşüyor.

Eski 5-30 ile şehir içi kış şartlarında 12 litrelerde olan ekran 10,3 şu anda ve kasmadan kullanıyorum. Azıcık kasıntı olsam 9 yakacak belli.

Sanırım anlatabilmişimdir...

Ekran verisi düştükçe LPG tüketimide paralel olarak düşüyor. 4,8 ekran Benzin gösterirken depo hesabında uzun yola 6,5 litre lpg yakmıştı.

Şehir içinde kış ayı ekran 12 gösterirken 14 lpg yakardı. Şimdi 10.3 gösterirken 11.5 litre bazında şehir içi lpg yakıyor.

Bunlar net kayırmasız realist değerlerdir.

Son düzenleme:
Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Kütahya soğuktur, değişimden önce 11,4-12 litre gibi değerler varsı ekranda. 30 litre LPG İLE 230 km yol ancak yapıyordum. 0-30 dan sonra kış şartları dahil 10.5 üzerine çıkmadı. Yazlarıda biraz daha düşecektir diye düşünüyorum. Bujiler 100 binde değişmişti. Standart 150 binde Yağ filtreleri değiştirdim. Lpg den kaynaklı 145 binde Sübap ayarı yaptırmıştım.

150 bin km deki yağ filtrelerinden kastınız nedir? Bir de önceki yağ markası ve şuanki kullandığınız yağ hangi marka acaba?
Kışın kayseri gibi bir yerde 11-12 lt görüyorum LPG, yazın 10 litre civarında, uzun yolda 7-7,5 litre LPG idi normal ve normal üstü kullanım ile.

Aracınız
Honda CRV
150 bin km deki yağ filtrelerinden kastınız nedir? Bir de önceki yağ markası ve şuanki kullandığınız yağ hangi marka acaba?
Kışın kayseri gibi bir yerde 11-12 lt görüyorum LPG, yazın 10 litre civarında, uzun yolda 7-7,5 litre LPG idi normal ve normal üstü kullanım ile.

150 bin km kadar 5-30 eneos kullanıldı. (Servis onu tercih ediyordu)
Yıllardır Civic kullanan bir arkadaşım yakıt için yağı değiştir dedi 0-30 kullan farkı görürsün dedi. 150 bin km bakımında Bütün filtreleri değiştirdim, Bosch set ile yağ olarak Eneos 0-30 kullandım. 145 bin km de Sübap ayarı yaptırdım.

Resim de belirttiğim değerleri elde etmek için uzun yolda gaz pedalının altında yumurta varmış gibi kullandım. Onuda belirttim.

Durum bu şekilde.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
150 bin km kadar 5-30 eneos kullanıldı. (Servis onu tercih ediyordu)
Yıllardır Civic kullanan bir arkadaşım yakıt için yağı değiştir dedi 0-30 kullan farkı görürsün dedi. 150 bin km bakımında Bütün filtreleri değiştirdim, Bosch set ile yağ olarak Eneos 0-30 kullandım. 145 bin km de Sübap ayarı yaptırdım.

Resim de belirttiğim değerleri elde etmek için uzun yolda gaz pedalının altında yumurta varmış gibi kullandım. Onuda belirttim.

Durum bu şekilde.

Cevap için teşekkürler.
Ben de yaklaşık 100 bin km Eneos 5-30 kullandım, şuan aracım 155 binde. yaklaşık 5 bin km dir Motul 5-30 kullanıyorum, tavsiye ile almıştım buradaki arkadaşlardan, memnunum açıkçası ama yazınki rutin bakımda 0-30 denemek istiyorum, biraz pahalı ama uyguna halledebilirim.

Aracınız
İlk mesajıma bakarsanız görürsünüz, ayrıntılı olarak orada belirttim. Kütahya Bursa 80-95km arası sabit hızlarla arcı hiç incitmeden. Tek kişi yük yok. Klimasız.

Aynı yolda dönüşünde araç yüklü kararında kullanarak ailemle birlikte kış şartlarında 5.8 yaktı. Ekran verisidir bunlar.

Ben daha öncesinde sürekli 5-30 kullanırken arkadaş tavsiyesi ve yakıt tasarrufu için 0-30 yağ kullandım. Net tasarruf sağladığını söyleyebilirim.

Şehir içi 230 yol yaparken 29-30 litre LPG ile 250 km geçiyor kış şartlarında. Şehirler arası 6-7 altına düşmezken ekran verisi 5 litre altına düşüyor.

Eski 5-30 ile şehir içi kış şartlarında 12 litrelerde olan ekran 10,3 şu anda ve kasmadan kullanıyorum. Azıcık kasıntı olsam 9 yakacak belli.

Sanırım anlatabilmişimdir...

Ekran verisi düştükçe LPG tüketimide paralel olarak düşüyor. 4,8 ekran Benzin gösterirken depo hesabında uzun yola 6,5 litre lpg yakmıştı.

Şehir içinde kış ayı ekran 12 gösterirken 14 lpg yakardı. Şimdi 10.3 gösterirken 11.5 litre bazında şehir içi lpg yakıyor.

Bunlar net kayırmasız realist değerlerdir.

Yağ değiştirdiniz 2lt/100km az yaktı öyle mi? Hemde motorun optimum çalışma sıcaklığında aynı viskoz değere sahip farklı yağlar için...

Ben çok iyi anladım, merak etmeyin.

Aracınızın teknik verilerini okumanızı tavsiye ederim ;)

Geri