Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Aracınız
Honda CRV
Yağ değiştirdiniz 2lt/100km az yaktı öyle mi? Hemde motorun optimum çalışma sıcaklığında aynı viskoz değere sahip farklı yağlar için...

Ben çok iyi anladım, merak etmeyin.

Aracınızın teknik verilerini okumanızı tavsiye ederim ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli forum üyesi, ben bir şey idda etmedim olanı paylaştım, siz benden daha iyi biliyorsunuz buda benim umurumda değil. Kendi bildiğinizle mutlu olacaksınız mutluluklar sayın üye. Sadece seyahat verilerini ve depo verilerini paylaştım. Anladığınıza sevindim sevgili bilge forum üyesi...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
150 bin km kadar 5-30 eneos kullanıldı. (Servis onu tercih ediyordu)
Yıllardır Civic kullanan bir arkadaşım yakıt için yağı değiştir dedi 0-30 kullan farkı görürsün dedi. 150 bin km bakımında Bütün filtreleri değiştirdim, Bosch set ile yağ olarak Eneos 0-30 kullandım. 145 bin km de Sübap ayarı yaptırdım.

Resim de belirttiğim değerleri elde etmek için uzun yolda gaz pedalının altında yumurta varmış gibi kullandım. Onuda belirttim.

Durum bu şekilde.
Muhtemelen subap ayarı ile birlikte kombine edince etkili olmuş, fabrika'nında FB7lerde 0w20 istemesinin nedeni de tasarruf potansiyeli zaten :)

Aracınız
Honda CRV
Cevap için teşekkürler.
Ben de yaklaşık 100 bin km Eneos 5-30 kullandım, şuan aracım 155 binde. yaklaşık 5 bin km dir Motul 5-30 kullanıyorum, tavsiye ile almıştım buradaki arkadaşlardan, memnunum açıkçası ama yazınki rutin bakımda 0-30 denemek istiyorum, biraz pahalı ama uyguna halledebilirim.

Rica ederim, sadece yaşadığımı paylaşıyorum. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fd6 arcima bende castrol 5.30 kullaniyorum yanlismi yapiyorum. Yada ne kullanmaliyim. Ilk hondam fazla bilgiye sahip degilim.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yağ numaranız doğru. Yağ seçimi konusunda, sürüş tarzınız ve aracınızın kilometre bilgisi önemli. Kilometre arttıkça ince yağda azalma yaşayabilirsiniz. Yağ azaltması vs. gibi sorun yoksa 0w30'da kullananlar var. Soğuk memlekette iyi iş yapar. Fiyatı 5w30'a göre daha pahalıdır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Arabam 4.8 yaksın, lpg yi söker atarım.
Şehir içi tüketimde durum nedir bu araçta?

Dümdüz yolda 6 lt den aşağı görmedim ben. O da kısmi.

Ankara'dan Aydın'a 7 litre en az.

Java Software Developer
Araştırmacı ve yeniliklere açık biri.
Merhaba yazilimcimisin meslektasiz :)

SM-J510FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Yağ numaranız doğru. Yağ seçimi konusunda, sürüş tarzınız ve aracınızın kilometre bilgisi önemli. Kilometre arttıkça ince yağda azalma yaşayabilirsiniz. Yağ azaltması vs. gibi sorun yoksa 0w30'da kullananlar var. Soğuk memlekette iyi iş yapar. Fiyatı 5w30'a göre daha pahalıdır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Castrol 5.30 magnetec di yag markasi yanlis hatirlamiyosam. Kocaelide yasiyorum ve 66 bin km de. S ici araci hirpalamadan sakin kullanirim uzun yoldada 120 sabit giderim. Suan yagda azalma falan yok. Sadece herkez farkli yaglar iyi diyo. Kafam karisti.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Castrol 5.30 magnetec di yag markasi yanlis hatirlamiyosam. Kocaelide yasiyorum ve 66 bin km de. S ici araci hirpalamadan sakin kullanirim uzun yoldada 120 sabit giderim. Suan yagda azalma falan yok. Sadece herkez farkli yaglar iyi diyo. Kafam karisti.

Aslında kitapçıkta da belirtilen ve olması gereken yağlardan birini kullanıyorsunuz 5w30 olarak. Biz acaba 0w30 daha mı tasarruf sağlıyor kışın diye onu öğrenmeye çalışıyoruz. Çünkü FD6 lar için en ideal yağın 5w30 olduğu söylenir hep.

Aracınız
Aslında kitapçıkta da belirtilen ve olması gereken yağlardan birini kullanıyorsunuz 5w30 olarak. Biz acaba 0w30 daha mı tasarruf sağlıyor kışın diye onu öğrenmeye çalışıyoruz. Çünkü FD6 lar için en ideal yağın 5w30 olduğu söylenir hep.
0w-30 ile 5w-30 arasında sadece ilk çalıştırmada fark oluşur. Bu da hava sıcaklığına göre 1-2sn falan sürer. Yakıtta çok büyük bir fark oluşturmaz.

Fd6 için 0w-20 ile 10w-40 aralığındaki yağları kullanabilirsiniz.

0w-20 ile 10w-40 arasında da taş çatlasın yarım litre fark olur olmaz tüketimde 100km'de.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri