Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ad Soyad
Kerim akcan
Aracınız
Civic FD6 2008
S.a aracıma yeni lpg taktırdım 2008 model otomatik 33 litre lpg ile 230 km yol yaptı şehir içi sizce normal mi sizin civiclerde durum nedir karşılaştırma amaçlı yazabilirmisiniz.

Aracınız
Civic FD6 2009
S.a aracıma yeni lpg taktırdım 2008 model otomatik 33 litre lpg ile 230 km yol yaptı şehir içi sizce normal mi sizin civiclerde durum nedir karşılaştırma amaçlı yazabilirmisiniz.
Şehir içi ise normal sayılır. Bende İstanbul şehir içi yoğun trafik diyeyim ortalama yakıtım o şekilde . 30 litre ile 230-240 anca gidiyorum. buda tamamen bitiriyorum o şekilde.

Ad Soyad
Erhan dursun
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Arkadaşlar herkese merhaba, 2019 model bir araç aldım. Hayatımda ilk defa lpg’li araç kullanıyorum. Bir kaç sorum var cevaplarsanız çok mutlu olurum.
Öncelikle benim aracım kalan yakıt tüketiminden önce ötmeye başlıyor ve lpg den benzine alıyor aracı. Örneğin 60 km gösteriyor ekranda ama gaz bitti uyarısı verip benzine geçiyor. Bu ekranda yazan km den önce neden lpg bitiyor benim aracımda bir sorun mu var daha önce yaşayan varsa, bilgisi olan varsa bilgilendirirse mutlu olurum.
Diğer sorum ise şu; bu araç ortalama kaç km gidiyor lpg’de. Hangi markanın gazı daha iyi?

Son sorum şu; eco modu açık kullanmak avantaj sağlıyor mu. Bu aracı şehir içi şehir dışı hangi modda kullanmak daha akıllıca. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Keza dizelden lpg ye geçtiğim için ciddi sorunlar yaşıyorum. Lpg daha gider diye gaz almıyorum 65 km gösteriyor ekranda ama çaat bitiyor gaz.

Hepinize sevgiler

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese merhaba, 2019 model bir araç aldım. Hayatımda ilk defa lpg’li araç kullanıyorum. Bir kaç sorum var cevaplarsanız çok mutlu olurum.
Öncelikle benim aracım kalan yakıt tüketiminden önce ötmeye başlıyor ve lpg den benzine alıyor aracı. Örneğin 60 km gösteriyor ekranda ama gaz bitti uyarısı verip benzine geçiyor. Bu ekranda yazan km den önce neden lpg bitiyor benim aracımda bir sorun mu var daha önce yaşayan varsa, bilgisi olan varsa bilgilendirirse mutlu olurum.
Diğer sorum ise şu; bu araç ortalama kaç km gidiyor lpg’de. Hangi markanın gazı daha iyi?

Son sorum şu; eco modu açık kullanmak avantaj sağlıyor mu. Bu aracı şehir içi şehir dışı hangi modda kullanmak daha akıllıca. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Keza dizelden lpg ye geçtiğim için ciddi sorunlar yaşıyorum. Lpg daha gider diye gaz almıyorum 65 km gösteriyor ekranda ama çaat bitiyor gaz.

Hepinize sevgiler
Merhaba
Öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız .

Bu konu hakkında ben kendi tecrübelerimi yazayım illaki daha tecrübeli veya bu sektörde çalışan arkadaşlar ekler veya düzeltir .

1. Sorunuz cevabı LPG Kalibrasyon ayarının bozulması Sebebi benzin istasyonlarında LPG dolum esnasında depo doldugu halde pompacının manuel olarak gaz ekleme çabası Bu ayarın LPG tuşuna basılı tutarak düzeltiyorsunuz . Binevi reset diyebiliriz .

2. 33 lt LPG ile İstanbul şehir içi normal kullanım kısmen dur kalk 260-275 km tadı gidiyorum . Uzun yolda 370 km gördüm tabi bütün faktörler etkiler ortamala bu değerler Aytemiz in LPG sinden memnunum

3. Eco modun LPG de bir farkının olacagını sanmıyorum . Tasarruf adına bende hep açık ama

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Herkese selamlar. Bayram tatilinde çoğumuzun yaptığı gibi bende aile ziyaretlerinden sonra tatile çıktım. Ankara'dan çıkıp Afyon Isparta üzerinden Adrasan'a gittim (600 km). Ne kadar yakacağını merak ettiğim için aracımın Yağ bakımı ve subap ayarını yaptırıp gaz filtresini değiştirdim. Araçta 2 kişi ve 1 bebek vardı. Kampa gittiğim için yan koltuk dahil tıka basa yükle gittim :) Sonuç olarak ortalama 100 km hız ile Adrasan'a 50 km kala gazım bitti ve gittiğim km 38 lt gaz ile tamı tamına 545 km idi. Yakıt ortalaması ise 5.7 gösteriyordu. Sonuç bana çok makul geldi. Sizce daha aşağısı olur mu ?
Dipnot: Yola sabah 4 de çıktığım için klima açmaya gerek kalmadı.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-07-10 at 12.41.59.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-10 at 12.41.59.jpeg
    69.4 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese selamlar. Bayram tatilinde çoğumuzun yaptığı gibi bende aile ziyaretlerinden sonra tatile çıktım. Ankara'dan çıkıp Afyon Isparta üzerinden Adrasan'a gittim (600 km). Ne kadar yakacağını merak ettiğim için aracımın Yağ bakımı ve subap ayarını yaptırıp gaz filtresini değiştirdim. Araçta 2 kişi ve 1 bebek vardı. Kampa gittiğim için yan koltuk dahil tıka basa yükle gittim :) Sonuç olarak ortalama 100 km hız ile Adrasan'a 50 km kala gazım bitti ve gittiğim km 38 lt gaz ile tamı tamına 545 km idi. Yakıt ortalaması ise 5.7 gösteriyordu. Sonuç bana çok makul geldi. Sizce daha aşağısı olur mu ?
Dipnot: Yola sabah 4 de çıktığım için klima açmaya gerek kalmadı.
Güzel değer hocam ortalama 7 litre Lpg harcamanız var. Lpg oranı %23. Daha az yakıt harcaması için 90 kilometre gibi daha düşük hızlarda gitmelisiniz.
Güzergahta rakım düşüyor. Geri dönüşte ortalamanız artabilir. Genelde git gel ortalamayı hesalamak daha doğru sonuç verir.

Aracınız
Civic FD6 2009
Ben bayramda kırklareli istanbul arası gidip geldim. Gidişte 4.8 yaktım, gelirken 5.1 oldu ama gelişte 120 -130 çıktım bazen dip gaz yaptım falan. Ama hesaplarım ile depo birbirini pek tutmadı. Ekran verilerine göre gidiş 200 km 115 tl yakması gerekirken 150 tl civarı yaktı. Dönüşü hesaplamadım ama gidişte baya tasaruflu kullandım biraz daha zorlasam 4.5 falan düşürebilirdim.

Geri