Yakıt tüketimindeki artış sorunsalı

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar benim teknik olarak anlamadığım bir durum var. Park halinde aracı çalıştırdım. Kaloriferi açtım oturuyorum. Araba hareket etmezken litre göstergesi neden yükselir? Düşmesi gerekmez mi? Araç gitmiyor bile. 1000 devirin altında rolantide. Uzun yolda giderken 5.5 litrelere inerken durduğu yerde neden azalmıyor da artıyor? Km ilerlemediği için önceki hesapta kalıyor desek yine sabit kalması gerekmez mi? Anlamıyorum bu meseleyi hiç.

LG-H961N cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her meseleyide subap ayari bagliyoruz ancak basima gelen boyle. Durdugu yerde 15 lere kadar artan bir yakit ve mutis ni sarsinti... Cevabi subap+buji+gergi bilyasi ve sonrasinda guzel bi lpg ayari. Su an 7_9 arasi ve sıkıntı yok. Benim boyle sizin kini sebebi ayridir orasini bileme....

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

krmmrt

0
Aracınız
Benim suphap ayrı yeni yapıldı. Onu yaparken usta bujiyi çıkarıp baktı temiz dedi. Başka birşey yapılmadı.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar benim teknik olarak anlamadığım bir durum var. Park halinde aracı çalıştırdım. Kaloriferi açtım oturuyorum. Araba hareket etmezken litre göstergesi neden yükselir? Düşmesi gerekmez mi? Araç gitmiyor bile. 1000 devirin altında rolantide. Uzun yolda giderken 5.5 litrelere inerken durduğu yerde neden azalmıyor da artıyor? Km ilerlemediği için önceki hesapta kalıyor desek yine sabit kalması gerekmez mi? Anlamıyorum bu meseleyi hiç.

Yakıt oranı, yapılan km nin yakılan yakıta oranı, araç hareket etmiyor ama rölantide yakıt harcamaya devam ettiğine göre yakıt ortalamanızı artırması normal bir durum.

Geri