Yan Marşpiyel ve Onarım Önerisi

Herkese merhabalar...

Eşim aracı kullanırken ufak bir sürtünme sonucu sağ yan marşpiyel resimdeki gibi kırılmış. Yetkili servislerin parça , boya ve işçilik için istedikleri fiyat ortalama 1000-1100 TL civarında. Sorunun çözümü ile ilgili önerileriniz nelerdir ? Plastik bir parça olduğu için yetkili servis dışında bir yerde yaptırmak daha mı mantıklı olur ? Şimdiden teşekkürler...

Saygılar...

250853250854

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@LathandeR Geçmiş olsun, dışarıda plastik kaynağı ve boyayı yarı fiyatına rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

@LathandeR Geçmiş olsun, dışarıda plastik kaynağı ve boyayı yarı fiyatına rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Yaklaşık 3 saattir özel servis ya da usta arıyorum. Daha önce uzun yıllar Ford marka aracım vardı ve özel servis yönünden sıkıntı çekmemiştim. İlk defa Honda marka bir araç kullandığım için pek bir bilgim yok. Araştırmalarım devam ediyor :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tavsiyem oto-çıkmacıları da araştırın mutlaka, beyaz renk sizin araçla birebir aynı marşpiyeli çıkma olarak uyguna bulup taktırabilirsiniz gibi geliyor bana :unsure:

Tavsiyem oto-çıkmacıları da araştırın mutlaka, beyaz renk sizin araçla birebir aynı marşpiyeli çıkma olarak uyguna bulup taktırabilirsiniz gibi geliyor bana :unsure:

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Yarın önce İkitelli , bulamazsam Maslak ve son olarak da Bostancı sanayi sitelerini dolaşmayı düşünüyorum. Umarım ekonomik bir sonuca varırım..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Yarın önce İkitelli , bulamazsam Maslak ve son olarak da Bostancı sanayi sitelerini dolaşmayı düşünüyorum. Umarım ekonomik bir sonuca varırım..
Bir not olarakta çıkmacılarda parça fiyatları kime ne tutturursam mantığı iledir, buna göre fiyatı kırdırabildiğiniz kadar kırdırmaya çalışın mutlaka, eğer var ise tanıdık vasıtası ile gitmeye çalışın, yerine göre parça fiyatları çok garip olabiliyor çünkü (y)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Dışarıda yaptırın kesinlikle. Servis bu konuda pahalı olur zaten plastik parça .

İlgi ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Araştırmalarım sonucunda son aldığım fiyatlar :

• Yetkili Servis : Değişim = 1055 TL ( 655 TL Parça + 400 TL İşçilik ) - 955 TL İndirimli / Peşin
  • RS Servis / Auto King : Onarım + İşçilik + Boya = 590 TL Peşin
  • Çıkma Parça : 250 TL ( İşçilik / Boya Konusunda tam bilgi alamadım. Kontrol edeceklerini ve yarın tekrar aramam gerektiğini söylediler. )

Aracınız
Civic FC5 2019
İlgi ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Araştırmalarım sonucunda son aldığım fiyatlar :

• Yetkili Servis : Değişim = 1055 TL ( 655 TL Parça + 400 TL İşçilik ) - 955 TL İndirimli / Peşin
  • RS Servis / Auto King : Onarım + İşçilik + Boya = 590 TL Peşin
  • Çıkma Parça : 250 TL ( İşçilik / Boya Konusunda tam bilgi alamadım. Kontrol edeceklerini ve yarın tekrar aramam gerektiğini söylediler. )
çıkma alırsanız klips ,geçme yerlerine dikkat edin alacakları arabadan sökerken kırabiliyorlar.kolay gelsin.

Geri