Yazın termostati cikarmanin zarari olur mu

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
sürekli açık kalması sıkıntı çıkarmaz sadece fan motorunun ömrünü azaltır birazda aküyü zorlar onun dışında bir zarar vermez. Araç ısısının yaz günleri 80 dereceye düşmesi için uzun bir süre bayır aşağı eğimli bir yolda gitmesi gerekir yani ne kadar gaz vermeden yol giderse o kadar ısıyı düşürmüş olur.

Aracınız
Civic FD6 2008
Fan surekli calismiyor yalniz getz lerde belli sicakligi gecince calisiyor sonra geri duruyor , geceleri belki tam isinmadigi icin yakit artar baska bi zarar olmax diyorsunuz yani

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
termostat söküldüğünde ve direk bağlandığında fan sürekli çalışması gerekir, belirli bir sıcaklık olayını ölçen ve termikleyen termostattır, eğer termostat sökülecekse direk bağlanır buda araç ilk marş aldıktan sonra fanın hemen çalışması anlamına gelir, aracınız LPG li olduğu için LPG belirli bir sıcaklığa gelene kadar araç benzinde çalışacaktır, fan sürekli çalıştığı için bu süre biraz uzayacaktır.

Aracınız
Civic FD6 2008
Başka arabada surekli calisabikir ama getz de surekli calismiyor sabahtan beri termostat yok aracta takio ediyorum . Belli bi sicakliktan sonra calisti hep

Aracınız
Civic FD6 2008
Aslında hararet yapmiyor arabada 2 ay oncede conta degisti ya taslamada yada takilan contada sorun oldu tekrar su eksiltmeye basladi , 2 3 usta gezdim hepsi conta dedi , tekrar degisti onceki gun , ustada riski azaltiriz dedi termostati cikardi yazin bise olmaz dedi , yinede danismak istedim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aslında hararet yapmiyor arabada 2 ay oncede conta degisti ya taslamada yada takilan contada sorun oldu tekrar su eksiltmeye basladi , 2 3 usta gezdim hepsi conta dedi , tekrar degisti onceki gun , ustada riski azaltiriz dedi termostati cikardi yazin bise olmaz dedi , yinede danismak istedim
Hocam test amaçlı bir deneme olabilir. Belli ki bir problem var. Keyfi değil. Termostat olmayınca motor daha geç ısınır. Benzin kullanım süreniz artar.
Fan çalışma ısısı bellidir. O ise değişmez.
Şehir içi belki contayı korur. Fakat şehirler arası daha dikkatli olun.

Aracınız
Civic FD6 2008
Daha dogrusu usta termostat saglam aciyor fanda calisiyor normal dedi bende yinede acip bakalim dedim , rengi fln kararinca degistirelim dedi , bende bundan yapar mi conta hatasini dedim pek ihtimal vermedi ama yaz sonu takalim bise olmaz risk8n azalir dedi. Surec benden kaynaklandi yani .

Geri