Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=196]Mesudum[/MENTION]

Hocam yeni lastiklerin hayırlı olsun ;)

Aracınız
Civic FB7 2012
İyi niyet ve dilekler için teşekkürler.

Ben deneme yapmadan yazmak istemedim ama güzel bir konu olmuş.
Teşekkürler.

Prensip olarak objektif ve ölçülü karşılaştırma yapmadan keskin konuşmayı tercih etmem.

Şöyle bir süre kullanıp uzun yol ve yağmur gibi şartlar sonrası yazmak daha doğru olur.

Aracınız
Civic FB7 2012
Test tablosu der ki aşınmaya en dayanıklı lastik Michelin.

Bunun kötü şöhreti zayıf bilinen yanak ile ilgili.
Sanırım kullanıcılar tabanda görülen sağlamlığı lastiğin her yerinde görmek istiyorlar.

Aracınız
Civic FB7 2012
Şimdi böyle ücretsiz servis falan deyince üzülüyorum.

Tamam, esnaf da kazansın ama o kadar uzun boylu da değil.
?

cagano

0
Pirelli cindurato yu ise hiç önermem:) bridgestonun kardeşi gibi. Ama çok sağlam lastik dayanıklı ve uzun ömürlü. Yumuşaklık oranı kötü. Ses yapıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Civic FB7 2012
Bilgilendirici belgelere saygıyı korumakla birlikte,
Reklam amacı olan bilgilerin gerçeğin bir kesiti olduğunu akıldan çıkarmamak gerek.

ADAC test sonuçlarını yorumlarken bunu belirtmiş. Adamların gönlü Alman markalardan yana, ancak bunu sağlam kriterlere dayamışlar. Örnek olarak, dengeli bir lastik istiyorsanız, Kumho da iyi ancak ömrü kısa demişler.

Alternatively, with slight weaknesses:
with very low annual mileage, the Kumho HS51 offers top grade in the wet, good characteristics on dry, but higher wear.
At high mileage of Fulda can with slight weaknesses in the wet a pricing be an alternative to the Michelin Primacy 3

Sürüş açısından + not alan lastikler birbirlerine oldukça yakın oldukları halde, aşınma dayanımı ile Michelin öne geçmiş.
Peki bu ne demek? Şöyle:
Satın aldığınız zaman lastik sizi çok çok memnun edecektir. Ancak yılda veya mesela bir 10bin km sonra performans ne alemde olacak? Ne kadar azalacak?

Eminim Continental fabrikasyon lastikler de ilk yıllarda çok sorun çıkarmıyordu. Değiştirmesem hala daha giderdi. Ama son yılda küçük bir savrulma telafi edilemezdi. Riske girmedim, değiştirdim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bilgilendirici belgelere saygıyı korumakla birlikte,
Reklam amacı olan bilgilerin gerçeğin bir kesiti olduğunu akıldan çıkarmamak gerek.

ADAC test sonuçlarını yorumlarken bunu belirtmiş. Adamların gönlü Alman markalardan yana, ancak bunu sağlam kriterlere dayamışlar. Örnek olarak, dengeli bir lastik istiyorsanız, Kumho da iyi ancak ömrü kısa demişler.

Alternatively, with slight weaknesses:
with very low annual mileage, the Kumho HS51 offers top grade in the wet, good characteristics on dry, but higher wear.
At high mileage of Fulda can with slight weaknesses in the wet a pricing be an alternative to the Michelin Primacy 3

Sürüş açısından + not alan lastikler birbirlerine oldukça yakın oldukları halde, aşınma dayanımı ile Michelin öne geçmiş.
Peki bu ne demek? Şöyle:
Satın aldığınız zaman lastik sizi çok çok memnun edecektir. Ancak yılda veya mesela bir 10bin km sonra performans ne alemde olacak? Ne kadar azalacak?

Eminim Continental fabrikasyon lastikler de ilk yıllarda çok sorun çıkarmıyordu. Değiştirmesem hala daha giderdi. Ama son yılda küçük bir savrulma telafi edilemezdi. Riske girmedim, değiştirdim.

Ben hala 2013te üretimden kalkan ve yeni serisi çıkan ContiPremiumContact 2'nin hangi açıklamayla halen sıfır Civiclerin üstünde geldiğini çözemiyorum cidden. İnanmayacaksınız ama Skoda Rapid ile Seat Toledoların üstünde Dunlop Sport Maxx RT high performance lastiği geliyor :clap: Yani o grup arabalarda bile bu kalitede lastik kullanılabiliyorsa Civic'in aşağı kalmaması lazımdı. Hondanın yeni civicle birçok hatasını telafi etmesi lazım yoksa tutulmayacaktır artık. İnsanların beklentileri cidden arttı.

Geri