Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

Valla hocam şirketteki bütün arabalarda var. Hatta babamın kullandığı a6 da da var herhangi bir sorun yaşamadık bugüne kadar
İnşallah bir problemle karşılaşmassınız güle güle kullanın ama biraz sadece biraz zora geldimi bırakıyo kendini bende çok beğenerek almıştım samimi söylüyorum, hüsran benim için

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Ses konusunda nasıl hocam. Bende yaza doğru değişeceğim de michelin p4 ile xl eline 2 arasında karar veremedim

P4 bilmiyorum. Önceki lastiklerim P3 ile karşılaştırma bile yapılmaz ama... Nokian çok çok daha sessiz.

Ayrıca, birinci yılından sonra Michelin savurmaya, kaymaya başlamıştı ve patinaja daha çok yatkındı. İlk yıl tren rayında gider gibi gidiyordu halbuki. Üçüncü yıl sonunda ne balans kaldı, ne rot. Direksiyonu bırakınca yalpalıyordu, hem de düz asfaltta, o kadar diyeyim. Ölçmeye kalkınca dişler neredeyse yeni gibiydi ama omuzlar bitmişti. Lastikleri hurdaya gönderirken içim acımıştı. Muhtemelen çıkmacılara satılmıştır.

neasy

0
Aracınız
Arkadaşlar bütün yazılanları okudum. Nokian wetprof ile goodyear efficientgrip 4 kanallı arasında kaldım. Goodyearın etiket değeri yakıtta öne geçiyor sadece.
Ventus prime 3 çıkarmıştım kışlıkları takarken. Bu lastikler 2. Yıldan sonra rampa kalkışlarında sürekli patiye kalıyordu. O yüzden tekrar istemiyorum.
Ortalama 3 yılda lastik değiştiriyorum ama nokian için daha dayanıksız demişler. Dağa bayıra da çok giderim. Aşınma açısından fark var mıdır? İkisi arasında kaldım. Ne önerirsiniz?

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bütün yazılanları okudum. Nokian wetprof ile goodyear efficientgrip 4 kanallı arasında kaldım. Goodyearın etiket değeri yakıtta öne geçiyor sadece.
Ventus prime 3 çıkarmıştım kışlıkları takarken. Bu lastikler 2. Yıldan sonra rampa kalkışlarında sürekli patiye kalıyordu. O yüzden tekrar istemiyorum.
Ortalama 3 yılda lastik değiştiriyorum ama nokian için daha dayanıksız demişler. Dağa bayıra da çok giderim. Aşınma açısından fark var mıdır? İkisi arasında kaldım. Ne önerirsiniz?

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bende tum mesajlari okudum tum testlere baktım ama kafam hala karışık:) nokian wetproof, hankok ventus prime3, falkenziex310, primacy 4, hangisini ucuza bulursam alayim diyorum.
conti premiumcontact 6 da alasim var ama gurultulu diyorlar cok mu rahatsiz eder bilemedim.
testlere bakiyorum, birinde en sessiz lastik cikan diger testte 8. çıkıyor. birinde en iyi yol tutan digerinde kaka. testlerede bakmıyorum artık kullanıcı yorumlarına onem veriyorum.
sizin ventus prime yorumunuzda baya etkiledi kararimi :)

wetprof cok cabuk aşınıyor ve konforlu degil yorumlarından dolayı ben onu eledim, ben olsam good year i tercih ederdim.

Aracınız
Civic FB7 2013
az evvel205 55 16 falken ziex ze310 ecorun 91v lastikleri taktirdim.
ilk izlenimim; sanki lastik direksiyon hareketlerine ani tepki vermiyor, yumusak yanaklarindan mıdır nedir ani hareket yapiyorsun o hic istifini bozmadan ağır ağır sanki sünüyor gibi tepki veriyor.
ve aracı yolda tutmakta zorlanıyorum,direksiyonu tuttum ok gibi gitti yok, o tarafa bu tarafa toparlayip duruyorum direksiyonu.
aracin uzerinde 2013 model kislik briston blizzaklar vardi onlar ok gibi gidiyordu ve aninda tepki veriyordu.
falken benim pişmanlığım olmazsa iyi, bakalım 500 km bineyim detayli yazarım. şimdiden keske pc6 alsaydım demeye başladım umarim zamanla severim :(

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
az evvel205 55 16 falken ziex ze310 ecorun 91v lastikleri taktirdim.
ilk izlenimim; sanki lastik direksiyon hareketlerine ani tepki vermiyor, yumusak yanaklarindan mıdır nedir ani hareket yapiyorsun o hic istifini bozmadan ağır ağır sanki sünüyor gibi tepki veriyor.
ve aracı yolda tutmakta zorlanıyorum,direksiyonu tuttum ok gibi gitti yok, o tarafa bu tarafa toparlayip duruyorum direksiyonu.
aracin uzerinde 2013 model kislim briston blizzaklar vardi onlar ok gibi gidiyordu ve aninda tepki veriyordu.
falken benim pişmanlığım olmazsa iyi, bakalım 500 km bineyim detayli yazarım. şimdiden keske pc6 alsaydım demeye başladım umarim zamanla severim :(
Aracın yarın sabah yol almadan soğuk havada lastik basınçlarını kontrol edin, çok düşük veya yüksek lastik basıncı da böyle bir duruma neden olabilir. Lastikleri 32 psi.ye ayarlayın.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracın yarın sabah yol almadan soğuk havada lastik basınçlarını kontrol edin, çok düşük veya yüksek lastik basıncı da böyle bir duruma neden olabilir. Lastikleri 32 psi.ye ayarlayın.
lastikçilerin huyunu bildigimden benzinlige durdum,50 yapmıştı ben duzelttim duzeltmeden once zaten faciaydı.
32 yaptim nispeten iyi oldu ama yinede yol hâkimiyetini sevmedim.

ha bu arada lastikler sessiz. şükür:)

ywzckr

0
lastikçilerin huyunu bildigimden benzinlige durdum,50 yapmıştı ben duzelttim duzeltmeden once zaten faciaydı.
32 yaptim nispeten iyi oldu ama yinede yol hâkimiyetini sevmedim.

ha bu arada lastikler sessiz. şükür:)

Hocam eski lastiklerinizden sonra sadece balans ayari yapildiysa belki rot ayari istiyordur bunu da akilda bulundurun derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri