Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba. Benim için önemli iki kriter uzun süre kullanmak istiyorum bir de araç malumunuz çok ses alıyor. Biraz da sessiz olsun. Bu özellikler açısından bakacak olursanız continental premiumcontact 6 mi almalıyım yoksa michelin primacy 4 mü ? Şimdiden teşekkür ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Conti alma ses açısından üzer, ben Primacy 4 aldım, gayet memnunum. Arabanın konforu da arttı baya.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar neredeyse bütün yabancı firmalarda zihniyet aynı ama Continental dediğiniz firma Türkiyemiz'i Dünya haritasından silmiş, özür dilemek zahmetinde bile bulunmamış bir firmadır. Aleni düşmanlık yapmaktadır.
Sırf bu yüzden bile continental almadım geçen sene.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam kaç km dir kullanıyorsunuz Primacy 4 leri? Sessizliği nasıl? Balans problemi vs yaşadınız mı?

Selamlar
Henüz 1000 km oldu alalı. Önceki 2017 üretimi 20-30 bin km yapmış goodyear efficient grip performance'ların balans sorunlarından sonra Primacy 4 çok iyi geldi diyebilirim.
Michelin reklamlarında Primacy 4 İçin Primacy 3'e göre daha uzun ömürlü ve yıprandığında da aynı performansı verecek şekilde tasarladık diyor. Göreceğiz.

Benim en önemli kriterlerimden biri sessizlik ve konfordu, bu iki açıdan lastik çok iyi, tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FB7 2012
Selamlar
Henüz 1000 km oldu alalı. Önceki 2017 üretimi 20-30 bin km yapmış goodyear efficient grip performance'ların balans sorunlarından sonra Primacy 4 çok iyi geldi diyebilirim.
Michelin reklamlarında Primacy 4 İçin Primacy 3'e göre daha uzun ömürlü ve yıprandığında da aynı performansı verecek şekilde tasarladık diyor. Göreceğiz.

Benim en önemli kriterlerimden biri sessizlik ve konfordu, bu iki açıdan lastik çok iyi, tavsiye ederim.
Goodyear egp de bu balans sorunu oluyor mu çoğunlukla? Bir kaç tane balans problemi okumuştum ama memnun olanda çoktu bu lastiklerde. İnsanı çelişkide bırakıyor balans problemi. Primacy 4 yorumunuz için teşekkürler.

Aracınız
Civic FB7 2012
Kayıt tutmaya başladığımdan bu yana Michelin P3 ile 50 bin km civarı kullanımım oldu. Son yıla kadar çok memnundum ancak 4.yılda rot balansımı bozdu. Halbuki konunun ilk başındaki mesajlarda görüldüğü üzere GY ile arasındaki ikinciliğe rağmen yıpranma dayanımı nedeniyle tercih etmiştim.

Aslında öyle de oldu. Lastikleri hurdaya attığımda rot-balansı bozan dengesiz yıpranma dışında diş derinlikleri çok iyiydi, yanaklarda çatlama yoktu. Sanırım sadece bir kere lastik tamiri (yama) yapmıştım. Ama kullanımı bozunca attım. Sizin 30 in km henüz çok yeniymiş.

Ben de şimdi memnun olarak yaz başından bu yana 10 bin km yaptığım Nokian eLine2 94W yazlıklarımın uzun vadeli performansını merak ediyorum, bakalım kaç yıl yaşayacak ?
Hocam eline2 den memnun musunuz? Civic fb7 ye uyumlu herhalde 94W hız ve ağırlık endeksi? Tecrübelerinizi yazabilir misiniz?

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam eline2 den memnun musunuz? Civic fb7 ye uyumlu herhalde 94W hız ve ağırlık endeksi? Tecrübelerinizi yazabilir misiniz?
Hem yazlı eLine2 hem Kışlık Nokian lastiklerimden de memnunum.
Kışlığa geçince yazlığa göre ne kadar sesli olduğunu fark ettim

Sessizlik harika. A sınıfı
Yakıt tüketiminde A sınıfının 0,1l gibi farkı hissetmek mümkün değil.
Yol tutuş, viraj, ıslak zemin performansı vs. zaten harika
Zamana karşı dayanımını test ediyorum artık.

Geri