Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Pirellide sesi azaltmak icin sunger benzeri ses emici bir malzeme kullniliyor. Bu malzeme iki katman halindeki taban kaucugunun arasinda bulunuyor. Gozle gorulemiyor.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Peki bu teknoloji 205 55 16 ebadında hangi seride mevcut? Kışlık lastikler de varmı?
Bilginiz varmıdır :)

Aracınız
Civic FC5 2019
evet bende civic için çok pahalı olmayan kış lastiği bakıyorum. Tavsyelerinizi bekliyoruz
Saygılar

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Kış lastiği konusunda daha önceki mesajlarda bahsedildi ve karşılaştırılma yapıldı az çok.
2018 sonu veya 2019 üretimli Goodyear UG 9, Continental TS860.
Bunların alt versiyonları UG8 ve TS850.
Bunun dışında yüksek kar performansı isteniyorsa Nokian WR4.
Yüksek kuru zemin performansı isteniyorsa Michelin Alpin.
Alttaki link incelenebilir:

Aracınız
Civic FC5 2019
fc5 araca sessiz lastik takan varsa araç içi ses durumu hakkında yorumlarını alabilir miyiz? uğultu sesi artma azalma oldu mu mesela?

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
2014 Fb7 aracıma waterfall lastik almayı düşünüyorum hem uygun fiyat hemde yerli üretim nasıl bi marka kullanan varmı.

Aracınız
Honda CRV
Benıöm goodyear eff grp perfotmans 205 55 16 memnunm Ama prımacy 4 var arkadasta daha sessiz lastık

Arkadaşlar konunun başlangıcında yazmıştım 4 adet Michelin Primacy 4 lastik almıştım ve 2019/03 te taktırmıştım ve neredeyse 6 aydır kullanıyorum, o zamanda belirtmiştim biraz kullanayım yazarım yorumumu diye ve 6 aylık tecrübeme göre ve yaklaşık 5000 km lik yol yaptım lastiklerde kaymaya karşı çok fazla sevgi var hafif frene dokunuyorsunuz hemen abs devreye giriyor araç durmuyor virajlarda arka tarafınız sizden önce dönüyor yani kayıp geliyor,bilmeseniz lastiğinizin temiz olduğunu sanki altında arap sabunu var sanacaksınız benim düşüncem ve yorumum budur ister alırsınız ister almassınız bende çok beğenerek heyecan içinde almıştım ama şuanda hiç güven duymuyorum araçla giderken 4 veya 5 kez bu durumlarla karşılaştım hızımda hız değil 40-50 km hızlarda başıma gelen durumlar önceki lastiğim Continental Contipremiumcontac 2 idi ve bu tarz sorun hiç yaşamamıştım ayrıca şunuda belirteyim aracı 7 senedir kullanıyorum ve ilk defa bu michelin ile bu tarz sıkıntı yaşamakytayım marka sempatizanı falanda değilim sadece yaşadıklarımı yazdım. Islak durum için yorum yapmadım bilmiyorum yaz döneminde kullandım belkide yağışlı havada güzel performansı vardır.

Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar konunun başlangıcında yazmıştım 4 adet Michelin Primacy 4 lastik almıştım ve 2019/03 te taktırmıştım ve neredeyse 6 aydır kullanıyorum, o zamanda belirtmiştim biraz kullanayım yazarım yorumumu diye ve 6 aylık tecrübeme göre ve yaklaşık 5000 km lik yol yaptım lastiklerde kaymaya karşı çok fazla sevgi var hafif frene dokunuyorsunuz hemen abs devreye giriyor araç durmuyor virajlarda arka tarafınız sizden önce dönüyor yani kayıp geliyor,bilmeseniz lastiğinizin temiz olduğunu sanki altında arap sabunu var sanacaksınız benim düşüncem ve yorumum budur ister alırsınız ister almassınız bende çok beğenerek heyecan içinde almıştım ama şuanda hiç güven duymuyorum araçla giderken 4 veya 5 kez bu durumlarla karşılaştım hızımda hız değil 40-50 km hızlarda başıma gelen durumlar önceki lastiğim Continental Contipremiumcontac 2 idi ve bu tarz sorun hiç yaşamamıştım ayrıca şunuda belirteyim aracı 7 senedir kullanıyorum ve ilk defa bu michelin ile bu tarz sıkıntı yaşamakytayım marka sempatizanı falanda değilim sadece yaşadıklarımı yazdım. Islak durum için yorum yapmadım bilmiyorum yaz döneminde kullandım belkide yağışlı havada güzel performansı vardır.

Videoda Ford Mondeoda Prımacy 3 var aynı dedıgınız gıbı. DAkıka 17:50 de Prımacy serılerı sıkıntı demeki ki

Videoda Ford Mondeoda Prımacy 3 var aynı dedıgınız gıbı. DAkıka 17:50 de Prımacy serılerı sıkıntı demeki ki
Aynen çok doğru anlatmış,benim durumda aynı ve kısmetse çıkarınca satmayı düşünüyorum kışlıkları taktıracam yakın zamanda

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri