Yedek anahtar için aracın eski sahibi ücret istiyor

Aracınız
Civic FC5 2019
2017 kasım ayında suanda kullanmıs oldugum aracı aldım. pazarlıgımızı yaptık telefon konusması sırasında da yedek anahtarı sormamıstım pazarlıgımızı yaptık neyse aracı alacagız tam o esnada aklıma geldı yedek anahtarı duruyor dımı dıye sordum arac sahıbı anahtarı tasınma sırasında kaybettık dedı o zaman anahtar bedelını düş dedim neyse servısı aradık 1500 tl anahtar bedelı cıkardı servıs.. gecmıs gun fıyatta indiirim yaptı 150 tl cıvarı dıye hatırlıyorum. ben de 200 tlye anahtarcılarda yaptırırım dıye düşünerek aracın satısını aldım.. 2018 mayıs ayı gıbı aracın eskı sahıbı anahtarı buldum dıye aradı tamam kargoyla gonderın dedım o da yok kargoda kaybolur vs bayrama gelırken ben getrırım dedı. ( ben kayserıdeyım eskı sahıbı nevsehırde.. kayserılıymıs zaten) neyse getırmedı.. anladım kı ucret talep edıyor sonra bana aracın fıyatında 300 lıra ındırım yapmıstım onu gonderırsenız bana kargolarım dedı. ben de 150 tl dıye hatırlıyorum . adama dedım kı 5-6 aydan berı aracı zaten yedek anahtar olmadan kullanıyorum kaybolsaydı vs ne olacaktı ben sıze 150 tl gondereyım anahtarımı gonderın dedım o da yok olmaz dedı. aramızda ınatlasma oldu her neyse anahtar hala eskı sahıbınde.. gecen gun bı polıs arkadasla konusurken konu acıldı. arkadasın soyledıgı yedek anahtar aracın butun bır parcası.. yedek anahtarı aracla bırlıkte sıze vermek zorunda ucret vs talep edemez.. karakola yada savcılıga dılekce vermenız durumunda durumunda anahtarı sıze ulastırmak zorunda seklınde bılgı verdı. forumu takp edenler bılır kaza yaptım 170000 tllık tramer gırdı zaten araca.. yedek anahtarını satısın daha da zor olmaması ıcın almak zorundayım. bugun vatandasa mesaj attım yedek anahtar duruyor mu dıye o da duruyor dıye cevap vermıs. vatandasla tekrar konuyu sıze sormk ıstedım.. tekrar 150 tlyı teklıf edecegım kabul ederse parasını gonderıp anahtarımı alacagım yoksa polıs arkadasın dedıgı de aklıma yattı o yala basvurmayı dusunuyorum.. sımdı buna benzer bırr durum basına gelen var mı? yada olaya vakıf arkdaslar var mı? önerınız nedır

Aracınız
Bence diğer arkadaş haklı. Ancak bundan kar etmeye çalışması etik değil. En güzeli orta yolu bulup anahtarı almak. Ancak siz anahtarın olmadığını bile bile aracı aldınız, hiç bir hukuksal dayanağınız yok malesef. Polis arkadaşınıza selamlar.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Noter satışında yedek anahtar eksik olarak satın alınmıştır diye bir ibare ekletmedikseniz hukusal bir dayanağınız yok diye düşünüyorum. Eski sahibi ben teslim ettim kendisi kaybetmiş te diyebilir. Siz mesajları gösterirsiniz o da o mesajlardan sonra teslim ettim der bu iş böyle uzar gider. Tavsiyem biraz alttan alın 150 değil 200-250 teklif edin anahtarınızı alın.

iPhone cihazından gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@karabey007 Buna benzer bir durum yaşadım, ancak ben fiyatta indirim vs. talep etmemiştim arkadaş sonradan bulunca kargo ile göndermişti.
Yakın zaman da aracı satmayı planlıyor iseniz hiç uğraşmayın, almak istiyor iseniz de o zaman ki yapılan indirim neyse karşılığını verin anahtarı alın.

Aracınız
Civic FB7 2012
@karabey007 hocam kötüyle kötü olmayın bence. istediği ücreti verin gitsin başınız ağrımasın. parayla çözülebilecek şeyler için canınızı sıktığınıza değmez. çok büyük bir para değil ama satıcının yaptığı da kesinlikle hiç etik değil.

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 kasım ayında suanda kullanmıs oldugum aracı aldım. pazarlıgımızı yaptık telefon konusması sırasında da yedek anahtarı sormamıstım pazarlıgımızı yaptık neyse aracı alacagız tam o esnada aklıma geldı yedek anahtarı duruyor dımı dıye sordum arac sahıbı anahtarı tasınma sırasında kaybettık dedı o zaman anahtar bedelını düş dedim neyse servısı aradık 1500 tl anahtar bedelı cıkardı servıs.. gecmıs gun fıyatta indiirim yaptı 150 tl cıvarı dıye hatırlıyorum. ben de 200 tlye anahtarcılarda yaptırırım dıye düşünerek aracın satısını aldım.. 2018 mayıs ayı gıbı aracın eskı sahıbı anahtarı buldum dıye aradı tamam kargoyla gonderın dedım o da yok kargoda kaybolur vs bayrama gelırken ben getrırım dedı. ( ben kayserıdeyım eskı sahıbı nevsehırde.. kayserılıymıs zaten) neyse getırmedı.. anladım kı ucret talep edıyor sonra bana aracın fıyatında 300 lıra ındırım yapmıstım onu gonderırsenız bana kargolarım dedı. ben de 150 tl dıye hatırlıyorum . adama dedım kı 5-6 aydan berı aracı zaten yedek anahtar olmadan kullanıyorum kaybolsaydı vs ne olacaktı ben sıze 150 tl gondereyım anahtarımı gonderın dedım o da yok olmaz dedı. aramızda ınatlasma oldu her neyse anahtar hala eskı sahıbınde.. gecen gun bı polıs arkadasla konusurken konu acıldı. arkadasın soyledıgı yedek anahtar aracın butun bır parcası.. yedek anahtarı aracla bırlıkte sıze vermek zorunda ucret vs talep edemez.. karakola yada savcılıga dılekce vermenız durumunda durumunda anahtarı sıze ulastırmak zorunda seklınde bılgı verdı. forumu takp edenler bılır kaza yaptım 170000 tllık tramer gırdı zaten araca.. yedek anahtarını satısın daha da zor olmaması ıcın almak zorundayım. bugun vatandasa mesaj attım yedek anahtar duruyor mu dıye o da duruyor dıye cevap vermıs. vatandasla tekrar konuyu sıze sormk ıstedım.. tekrar 150 tlyı teklıf edecegım kabul ederse parasını gonderıp anahtarımı alacagım yoksa polıs arkadasın dedıgı de aklıma yattı o yala basvurmayı dusunuyorum.. sımdı buna benzer bırr durum basına gelen var mı? yada olaya vakıf arkdaslar var mı? önerınız nedır
bence siz öncelikle satıcının 300 tl mi yoksa 150 tl mi indirim yaptığından emin olun, yukarıda altını çizdiğim ve koyu yaptığım ifadelerinize bakılırsa ortada muğlak bir durum var kaç lira indirim yaptığından emin değilsiniz. şimdi ortada bir belirsizlik varken tanımadığımız bir insanın günahını almayalım. eğer yaptığı indirim 300 tl ise mantıklı olan sizin 300 tl yi verip o anahtarı almanız, yok eğer 150 tl yaptı ise satıcı ayıp ediyor 150 tl ye anahtarı size vermesi gerekiyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Eski araç sahibiniz aracınızı çalsa nasıl hak iddaa edebileceksiniz. Yerinizde olsan aracın komple anahtar girişlerini serviste değiştiririm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri