Yeni Akünün 15 Dk Müzik Dinlemeyle Bitmesi

Aracınız
Civic FB7 2013
2 hafta önce fb7 civic aldım 2013 model. Dream paket. Benden önceki sahibi arabayı 5-6 ay önce almış ve aldıktan sonra Mayıs 2020'de yeni akü almış. 45 amperlik mutlu akü. Aküyle ilgili hiçbir problemim yoktu. Yeni olmasına da sevinmiştim. Ancak geçen gün eşimi işten alırken 15, belki 20 dakika falan motor kapalı ve sadece kontak açık konumda müzik dinledim. Eşim geldi. Marşa bastım. Akü bitik. Işıklar titriyor ve marş basmıyordu. Yeni aküde bu nasıl olur? Hemen takviye yaptık, aracı akücü akrabama götürdüm. Bana bu durumun normal olduğunu söyledi. Civiclerin aküleri küçük olduğundan çabuk bitiyor dedi. Ben sana sıfırını da versem aynısı olur dedi. Daha önce kullandığım fd6'da böyle bir şey hiç yaşamamıştım. 30-40 dakika bile aracı çalıştırmadan müzik dinlediğim olmuştu. Akü bitmemişti. Şimdi araçta beklerken müzik dinlemeye korkar oldum. Bu sizlerde de böyle mi? Başına gelen var mı? Bu hakikaten normal mi? Yoksa benim eski fd6daki yuasa akülerden taksam bu durumun aynısını yaşar mıyım?

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracı sürekli kullanmıyorsanız bitmesi normal. Zaten zayıf olan akü radyo dinleyerek daha da zayıflayacak ve marş basmayacaktır. Ancak aracınızı aktif kullanıyorsanız (kısa mesafelerden bahsetmiyorum) sorun aküden diyebiliriz.
Valla her gün eşimi 15-20 km uzaklıktaki ilçede bulunan işine bırakıp geri dönüyorum. Şarj olması için zamanı çok. Aküden büyük ihtimal.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Valla her gün eşimi 15-20 km uzaklıktaki ilçede bulunan işine bırakıp geri dönüyorum. Şarj olması için zamanı çok. Aküden büyük ihtimal.
Hergün o kadar yol yapıp 15 dk radyo dinleme ile akü bitmemesi lazım. Dediğiniz gibi akü sıkıntılı görünüyor. Bir ihtimal şarj dinamonuzda kontrol edilmeli.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Akünün markası Mutlu Akü. Ben de sizler gibi düşünüyorum. Akü çok kötü bana kalırsa. Yeni olduğunu da düşünürsek kendim asla Mutlu Akü almam herhalde artık. Akü başlığını da okuyunca herkes hemfikir sanırım bu konuda.
Mutlu 55 bende 2.5 sene gitti. Yeni akü için 55'lik almanızı öneririm. Bende şuan Çelik 55 var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Bugun benim de basima geldi araci 3-4 gün once aldim bugün ise gittim otoparka biraktim eski city aracimda kapilari kitlemediginde belirli bi sure sonra kendiliğinden kitliyirdu onu denemek icin acik biraktim 4 saat gibi bi sure sonra yerini degistirmwk icin geldiğimde arac calismadi takviye attik yarim saatten fazla calsiti eve geldim simdi.baktim yine bitmis anlam veremedim

SM-M315F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugun benim de basima geldi araci 3-4 gün once aldim bugün ise gittim otoparka biraktim eski city aracimda kapilari kitlemediginde belirli bi sure sonra kendiliğinden kitliyirdu onu denemek icin acik biraktim 4 saat gibi bi sure sonra yerini degistirmwk icin geldiğimde arac calismadi takviye attik yarim saatten fazla calsiti eve geldim simdi.baktim yine bitmis anlam veremedim

Tam algılayamadım, sıfır araçta mı bu durumu yaşıyorsunuz?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Araci bir oto elektrikciye baktırın stop halinde ve çalışır vaziyette ölçüm yapılsın. Şarj dinamosu şarj ediyor mu kontrol edilmeli. Ürerim hatası olabilir. Ben pover marka aküyü 6 yıldan bu yana kullanıyorum. Araci uzun zaman kullanmadigimda buna benzer sorunlar olabiliyor fakat sizin kullaniminiz dogrultusunda sarj problemi olmamali diye dusunuyorum. Mutlu akünün normalde 15 dakikalik müzik dinlemeyle bitmesi çok tuhaf

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2013 model bugün garantiye gittim akü yanmis degistirdim mecbur

Anladım, siz sıfır alacaktınız ama FB7 aldınız anladığım kadarı ile, hayırlı olsun :)
FB7lerde kendiliğinden kilitleme özelliği sadece aracın kilidini açıp kapıyı açmadığınız durumda geçerlidir.
Değiştirdiğiniz akü hangi markaydı?

Aracınız
Civic FC5 2020
Bosh markaydi hocam hic sormayin bugün aramislar gel cumartesi arabani al bu sene uzeeimde bi sanssizlik var da hadi hayirlisi
Anladım, siz sıfır alacaktınız ama FB7 aldınız anladığım kadarı ile, hayırlı olsun :)
FB7lerde kendiliğinden kilitleme özelliği sadece aracın kilidini açıp kapıyı açmadığınız durumda geçerlidir.
Değiştirdiğiniz akü hangi markaydı?

Geri