Yeni Akünün 15 Dk Müzik Dinlemeyle Bitmesi

Aracınız
Civic FB7 2013
2 hafta önce fb7 civic aldım 2013 model. Dream paket. Benden önceki sahibi arabayı 5-6 ay önce almış ve aldıktan sonra Mayıs 2020'de yeni akü almış. 45 amperlik mutlu akü. Aküyle ilgili hiçbir problemim yoktu. Yeni olmasına da sevinmiştim. Ancak geçen gün eşimi işten alırken 15, belki 20 dakika falan motor kapalı ve sadece kontak açık konumda müzik dinledim. Eşim geldi. Marşa bastım. Akü bitik. Işıklar titriyor ve marş basmıyordu. Yeni aküde bu nasıl olur? Hemen takviye yaptık, aracı akücü akrabama götürdüm. Bana bu durumun normal olduğunu söyledi. Civiclerin aküleri küçük olduğundan çabuk bitiyor dedi. Ben sana sıfırını da versem aynısı olur dedi. Daha önce kullandığım fd6'da böyle bir şey hiç yaşamamıştım. 30-40 dakika bile aracı çalıştırmadan müzik dinlediğim olmuştu. Akü bitmemişti. Şimdi araçta beklerken müzik dinlemeye korkar oldum. Bu sizlerde de böyle mi? Başına gelen var mı? Bu hakikaten normal mi? Yoksa benim eski fd6daki yuasa akülerden taksam bu durumun aynısını yaşar mıyım?

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
2 hafta önce fb7 civic aldım 2013 model. Dream paket. Benden önceki sahibi arabayı 5-6 ay önce almış ve aldıktan sonra Mayıs 2020'de yeni akü almış. 45 amperlik mutlu akü. Aküyle ilgili hiçbir problemim yoktu. Yeni olmasına da sevinmiştim. Ancak geçen gün eşimi işten alırken 15, belki 20 dakika falan motor kapalı ve sadece kontak açık konumda müzik dinledim. Eşim geldi. Marşa bastım. Akü bitik. Işıklar titriyor ve marş basmıyordu. Yeni aküde bu nasıl olur? Hemen takviye yaptık, aracı akücü akrabama götürdüm. Bana bu durumun normal olduğunu söyledi. Civiclerin aküleri küçük olduğundan çabuk bitiyor dedi. Ben sana sıfırını da versem aynısı olur dedi. Daha önce kullandığım fd6'da böyle bir şey hiç yaşamamıştım. 30-40 dakika bile aracı çalıştırmadan müzik dinlediğim olmuştu. Akü bitmemişti. Şimdi araçta beklerken müzik dinlemeye korkar oldum. Bu sizlerde de böyle mi? Başına gelen var mı? Bu hakikaten normal mi? Yoksa benim eski fd6daki yuasa akülerden taksam bu durumun aynısını yaşar mıyım?

1 saat 15 dk multimedyadan film izledim yarım kontak akü bitmedi sizin aküde fabrikasyon bir problem olabilir belki

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bosh markaydi hocam hic sormayin bugün aramislar gel cumartesi arabani al bu sene uzeeimde bi sanssizlik var da hadi hayirlisi

SM-M315F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2020 yılına girdiğimizden beri Dünya geneli sorunlar bitmek bilmiyor, genel bir sıkıntı var yani (y)

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben bu konuyu açtıktan sonra ben bir kez daha yolda kaldım arkadaşlar. Benzinlikte gaz aldım. Parayı ödedim. Araca dönene kadar akü bitmişti. Burada anladım ki kesin bir sıkıntı var. Bu sefer mutlu akü servisine gittim. Adam bir alet bağladı ve akü bitmiş dedi. Hemen söktü, yenisini bağladı. Yeni garanti belgesini düzenledi ve hayırlı olsun dedi. O zamandan beri sıkıntı yok. Mutlu akü 3-4 ayda bozulmuş olabilir ama en azından servisi iyi. 5 kuruş ödemeden, hiç ikiletmeden yenisiyle değişim yapıldı. Adamla tartışmayı bekliyordum ben.

İkinci ders ise akücü de olsa akrabayla iş yapmamak. ? Adamın maşallah dediği 2 gün yaşamadı.

Aracınız
O akünün garanti belgesi vardır hatta size tavsiyem üzerine biraz ekleyerek 55 lik olanı taktırın en ideali budur. Marşı da rahat alır öyle çabuk da bitmez. 2 saat falan herşeyin açık olması lazım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri