Yeni Civic Direksiyon üstü düğme kalitesi(sizliği)

Herkese merhaba,

Geçen hafta lansman da aracı inceleme fırsatımız oldu. Hem benim hem de eşimin oldukça dikkatini çeken ve açıkçası çok rahatsız eden bir konu direksiyon üzerinde yenilenmiş olan butonların yapısı ve yarattığı basitlik hissiydi.

Eski direksiyon üzerindeki butonların tok görüntüsü ve yumuşak hatları yerini daha basit bir kalite algısı yaratan ve çıt çıt diye basılan ve ses cikaran butonlara bırakmış. Kenarları sert ve keskin düğmelerin basma hissi de sanki her an kirilacakmis gibi geldi bize... sadece ben bunu hissetsem bana öyle geldi diyeceğim ama bizim arabayı aktif kullanan eşim bile aynı duyguya kapilinca sizlere görüşlerinizi sormak istedim...

Ozetle iç mekan oldukça iyileşmiş ama bence direksiyon olmamış:(

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
Taner abi ..
Halen atmosferik bir araçtan bahsederken direksiyona gelene kadar daha çok konuşulacak şeyler var. Bende kolçak ile vitesin arkasında kalan boşluğa ayar olmadım desem yalan söylemiş olurum.

Atmosferik konusuna ben de gıcık oldum ama Honda Şubat ayı için havuç gösterdi şimdilik beklemedeyim....

ANGANS

0
Aracınız
Direksiyondaki tuşları ben şeye benzetiyorum. Playstation salonlarında eskimiş olan oyun koluna. Hemde kontorland....

Ayrıda kolçak çok geride. Vitesi tutarken dirseğim neredeyse boşluğa gelecek..

Aracınız
Birde yeni civicde kullanilan lpg kiti sivilastirilmis lgp kiti oldugu soylendi bugunku honda marmara park plazasinda acaba bu konu hakkinda bilgisi olan varmi?

Lenovo K50a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Bu araç sadece en üst paketi alınsın diye yapılmış resmen o kol dayama etrafında ki kumaş nedir arkadaş test aracında siyah olmasına rağmen çok kirliydi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şu "eski atmosferik motorlu" olması konusu üzerine yapılan yorumlar bana biraz tuhaf geliyor. Şöyle ki turbo benzinli 174 bg araç geldiğinde 120-130 bin TL'ye satılacak ve ayrıca ona lpg takılamayacak. Yani hem ilk alış, hem de işletme maliyeti yüksek olacak. Turbo dizel kezs yine yüksek fiyattan satılacak. O zaman kim bilir neler denilecek. Şuan iç detayda ki beğendiğimiz değişikliklerden bile sırf fiyatı yüzünden kabahat arıyacağız.
İşin özü bence, mevcut atmosferik motor 2007den beri değişmiyor ama hem sorunsuz hem de yakıt tüketimi bakımından lpgli kullanımda dizelleri aratmıyor. Öyleki 2007den beri bakımlarını düzenli yaptıran ve lpgli binen insanlar yağ değişim haricinde motora anahtar dahi değdirmemiş. Zira diğer markaların lpg dönüşümlü aracını kullananlarsan ise hep şu "lpg motoru bitiriyor" lafını duymuşuz. Bunu honda için demiyoruz oysa.
Gel gelelim bir noktada hem fikiriz, bu aracın atmosferik motorlu modelleri donanım sırasıyla 65000, 75000, 85000 fiyatlarının üzerine çıkılmadan satılmalıydı. Ben bu donanımları ve arabayı sadece ve sadece herbir modelde 10bin fazla fiyatı için eleştiriyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#erdoganbatu nun 320kmlik deneme sonrasında yazdığı yorumu okudum bence bu pencereden değerlendirilmeli.

Şu "eski atmosferik motorlu" olması konusu üzerine yapılan yorumlar bana biraz tuhaf geliyor. Şöyle ki turbo benzinli 174 bg araç geldiğinde 120-130 bin TL'ye satılacak ve ayrıca ona lpg takılamayacak. Yani hem ilk alış, hem de işletme maliyeti yüksek olacak. Turbo dizel kezs yine yüksek fiyattan satılacak. O zaman kim bilir neler denilecek. Şuan iç detayda ki beğendiğimiz değişikliklerden bile sırf fiyatı yüzünden kabahat arıyacağız.
İşin özü bence, mevcut atmosferik motor 2007den beri değişmiyor ama hem sorunsuz hem de yakıt tüketimi bakımından lpgli kullanımda dizelleri aratmıyor. Öyleki 2007den beri bakımlarını düzenli yaptıran ve lpgli binen insanlar yağ değişim haricinde motora anahtar dahi değdirmemiş. Zira diğer markaların lpg dönüşümlü aracını kullananlarsan ise hep şu "lpg motoru bitiriyor" lafını duymuşuz. Bunu honda için demiyoruz oysa.
Gel gelelim bir noktada hem fikiriz, bu aracın atmosferik motorlu modelleri donanım sırasıyla 65000, 75000, 85000 fiyatlarının üzerine çıkılmadan satılmalıydı. Ben bu donanımları ve arabayı sadece ve sadece herbir modelde 10bin fazla fiyatı için eleştiriyorum.

Merhaba

Aslında siz de yazinizin sonunda bizim eleştirilerdeki ana fikre ulaşmışsınız...

Honda nin klasik motorunun sorunsuz oluşu LPG uyumu zaten bizi bu araçta tutan konular. Ancak 3. Nesildir ayni motora yaslanmasi artik yakisik almıyor. Zaman ilerliyor ve teknoloji de gelişiyor. Honda da bu teknolojiyi çok iyi yönlendirenlerden. Ama iş Türkiye'ye gelince bize alternatiflerin sunulmuyor olması can sıkıcı. Tabi ki arz talep meselesi diyeceksiniz. Ama bence talebi yaratacak olan biraz da arzdır. Atmosferik motoru sunmaya devam etsin (daha makul fiyatlar ile) ama turboyu ya da yeni teknoloji nasıl motor üretiyorsa onu da getirsin ve sunsun istiyoruz. Bence de aynen sizin dediğiniz gibi atmosferik yeni modelin fiyatları daha düşük olmalıydı ve gelecek olan yeni teknoloji motorun fiyatları şu anki bantlarda olmalıydı. Ama bu hayal olarak kalacak gibi.... o fiyatlara Civic alır miyim? Bunu zaman gösterecek diyelim.... çünkü kahretsin ki alternatifleri bakınca her yol yine Civic e çıkabiliyor:)

Herkese saygılar sevgiler ve iyi pazarlar....

mace

0
Aracınız
tuşlar konusunda bende aynı fikirdeyim, eski philips telfonların tuşlarına benziyor, ilk bindiğimde gözüme çarpar detay bu olmuşt

Geri