Yeni Civic gösterge sorunu acil yardım lütfen.

Herkese selamlar. Bugün Bayrampaşa (Ist) shell şubesinden 30 tl lpg aldım. Fakat ibre yerinden oynamadı hatta 2 3 km gittikten sonra bi diş lpg gitti. (Aracın kontaginin kapali olduğuna eminim)

Sonra bayiye gittim adam anlattı bi ton yok elinde fiş var attım gazını işte senin gostergen bozuktur benim yapacağım bişey yok felan.

Elimde 30 tl yi attığına dair fiş var ama yakit göstergesi öyle demiyor cidden sinirlerim bozuldu ve üstüne 1 diş daha gaz gidince iyice dellendim.

Ne yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz.

Trust

0
Aracınız
Gösterge bozuk demeyelim de sistem görmemiş dır.
Bagajda depo üstünde iki tarafı çevirme hareketi ile açılan bir yer var orada gösterge var ordan kontrol edin.

Hocam nasıl kontrol edicem eve geldim simdi sabah bakicam veya bazı yerlerde dedilerki üstüne bi 20 tl gaz koyarsan attığın 30 uda ekler üstüne felan nekadar doğrudur acaba sabah deniycem hepsini.

Aracınız
gaz göstergesi geç algılıyor biraz. ben yanarken girdiğim istasyonlarda fullettiğimde 5-6 km kadar hala yanıp sönüyor sonra kademeli olarak artıyordu.

vss

0
Aracınız
Herkese selamlar. Bugün Bayrampaşa (Ist) shell şubesinden 30 tl lpg aldım. Fakat ibre yerinden oynamadı hatta 2 3 km gittikten sonra bi diş lpg gitti. (Aracın kontaginin kapali olduğuna eminim)

Sonra bayiye gittim adam anlattı bi ton yok elinde fiş var attım gazını işte senin gostergen bozuktur benim yapacağım bişey yok felan.

Elimde 30 tl yi attığına dair fiş var ama yakit göstergesi öyle demiyor cidden sinirlerim bozuldu ve üstüne 1 diş daha gaz gidince iyice dellendim.

Ne yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz.
eğer aracınız fc5 yeni kasa ise kalibrasyon yapılması gerekli.önce kalibrasyon yapılacak.daha sonra tekrar ederse lpg tankı üzerindeki seviye sensörünün koduna bakılacak serviste.eğer sonu 100 yada 101 ile bitiyorsa garantiden değişim yapılacak.kalibrasyon için yetkili servisle irtibat kurmanız gerekiyor.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri