Civic FC5 Yeni Civic Test Sürüşü izlenimler ve yorumlar

Bende tam olarak bu ikilemde kaldım zaten :)
Neden 1.5 executive+ @Myrose
Neden 1.6 Eco executive @gunesec

Benim 1.5 Executive+ dan tek çekindiğim nokta benzinli olması
1.6 Eco Executive da ise Honda sensing yok bence mükemmel bir özellik. Çok kararsızım

ONEPLUS A6003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gunesec

Özel Üye

1.6 Eco Executive da ise Honda sensing yok bence mükemmel bir özellik. Çok kararsızım

Hocam tamamen kişinin kullanımına göre değişen bir durum. Ben sakin kullanan biriyim, sıkıştırmam, bastım mı uçsun kaçsın diye düşüncelerim olmadı hiç. Ha Eco exe de basınca gidiyor ama 1.5turbo kadar değil.
Haricinde ilk olarak ekonomi ve ikinci elde daha kolay değerleneceği için Eco exe olarak düşündüm.
Bu konuyla ilgili bir başlık vardı,epey hararetli konuşmalar oldu? Araçtan beklentiniz sizi hedefe götürecektir.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bence 1.5 kesinlikle
Şu öndekini geçer miyim bassam bu mesafede? Diye düşüncen olmaz. Lpg zaten kaç TL oldu, bakımıydı subap ayarıydı vs uğraşacağına al 1.5 i temiz temiz bin derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam tamamen kişinin kullanımına göre değişen bir durum. Ben sakin kullanan biriyim, sıkıştırmam, bastım mı uçsun kaçsın diye düşüncelerim olmadı hiç. Ha Eco exe de basınca gidiyor ama 1.5turbo kadar değil.
Haricinde ilk olarak ekonomi ve ikinci elde daha kolay değerleneceği için Eco exe olarak düşündüm.
Bu konuyla ilgili bir başlık vardı,epey hararetli konuşmalar oldu Araçtan beklentiniz sizi hedefe götürecektir.
Yok benimde öyle basayım kaçsın gibi bir derdim yok dediğim gibi donanım ve yakıt arasında kaldım sadece.

Bence 1.5 kesinlikle
Şu öndekini geçer miyim bassam bu mesafede? Diye düşüncen olmaz. Lpg zaten kaç TL oldu, bakımıydı subap ayarıydı vs uğraşacağına al 1.5 i temiz temiz bin derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yılda 20bin km yapacağımı farz edersek yinede fikriniz 1.5 den yana mı olur

Aracınız
Civic FC5 2019
Eco exetuve kullanıcısı olarak çok beğendiğim özellikle yakıt konusunda çok memnun kaldığım bir araç. LPG ne kadar pahalı olursa olsun araç yakmıyor gerçekten. Pazar gününden bu yana Karadeniz turundayım yaklaşık 1500 km oldu ortalama 7 litre:) şaka gibi, çok mu sakin kullanıyorum aslında hayır.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim aracım 1.5 exe +
Tercih sebebim dop dolu bir araç
Yakıt dert etmiyorum sakin kullanıyorum ama yeri geldiğinde de gazlıyorum.
Donanım olarak güzel haa hepsini kullanıyormusun diye sorarsan ne evet ne de hayır
Çünkü araç kendi kullanıyor bu özellikleri bende güvenliğimin ve zevkimin tadına bakıyorum
Benim arkadaşımda 1.6 eco var yakıt hesabı yaptığımda aradaki krş farkı 0.1-0.2 gibi bir rakam çıkıyor. Benim aracıma bindiği zaman da keşke bundan alsaydım diyor.
LPG bakım maliyeti farklı
Şehir içi ortalama yakıt tüketimi 6.5 lt
Şehir dışı ortalama yakıt tüketimi 5.0 lt
İkinci elde ise her malın bir alıcısı vardır. Yeteri sen satmak iste
Piyasada ne araçlar satılıyor.
Nasıl bir araç alırsan al en dolusun al

Saygılarımla

Geri