Yeni dolandırıcılık türü.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen ihbarlar üzerine 9 aydır sürdürülen takip sonucunda,
64 kişiyi toplam 2 milyon 191 bin lira dolandıran çete çökertildi.
Geçtiğimiz hafta Çatalca, Silivri, Çerkezköy ve Yeşilköy'de danışmanlık ofisi açan çete üyeleriyle irtibata geçen polis,
çetenin çeşitli vesilelerle tanıştıkları vatandaşları "İcraya düşen lüks araba veya motorları ucuza satın alabilirsiniz"
vaadi ile kandırdığını belirledi.Açtıkları ofislerde ulaştıkları kişilere satın aldıkları araçları yarı yarıya ucuz
fiyata satarak güven ortamı sağlayan çete üyelerinin, kişilerin çevrelerine haber vermeleri üzerine kendilerine ulaşan
vatandaşları sahte evraklar düzenleyerek dolandırdığı saptandı.6 farklı adrese düzenlenen baskında, aralarında çete lideri
18 kişi gözaltına alındı.
11'i tutuklanan çete üyelerinin çeşitli dolandırıcılık suçlarından çok sayıda sabıkalarının bulunduğu ifade edildi..

Ağlayanın malı, gülene kar etmez derler,
kazanın doğurduğuna inana, öldüğüne de inanacak... Ucuza yahni olmaz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam başlığı baştan sona okudum. öncelikle geçmiş olsun. Polatlı'lı birisi olarak diyorum ki sakın buradan araba almayın. burada belki onlarca bu tip iş yapan adam var. istanbul plaka alın ama polatlı plaka sakın almayın. burası pert ve hasar kayıtlı araba cenneti. tipine söylediklerine sakın kanmayın.
Kesinlikle katılıyorum, sakın Polatlı dan araç almayın.

Aracınız
Civic FD6 2010
Temiz, hatasız-boyasız-tramersiz bir araç, piyasa değerinin altında satılıyor ve sizde kendinizi uyanık sanıp, bilmediğiniz tanımadığınız kişi ve kişilerden alıyor iseniz, uyanık (iş bilen ) siz değilsinizdir. Hiç kimse hatasız aracını piyasanın 10-15 bin altına satmaz. Bedava peynir sadece fare kapanında olur. Gücünüz yetiyor ise, sıfır alın, şayet maddi gücünüz buna elvermiyor ise, adı sanı belli olan büyük işletmelerden (rüştünü ispatlamış) araç alın. Belki 1-2 tl fazla verirsiniz, onuda 3-5 ay sonrasında zaten telafi edersiniz. Unutmayın, hiçkimse hatasız malını ucuza vermez (kardeş-akraba vs hariç)

Aracınız
Civic FC5 2018

herhalde sesimi duydular,
bence de çok sıkıntılı durum alıcı içinde satıcı içinde bu para alışverişi çok sıkıntılı durum devletin veya noterin herhangi bir güvencesi altında yapılmalı ,aracın satışında herhangi bir durum olmadığını veya alıcının bu aracı alacak kadar parası olduğunu her iki tarafa güven verdirecek bir sistem olması gerekiyor ,ne yazikki yok yani
ama mevcut sistemde alıcı ve satıcı alım satım yapmadan önce para işini konuşması gerekiyor ,nakit para ,veya satış anından önce veya sonra para alışverişi olmaması gerekiyor ,herşey bittikten sonra noterde satışa engel bir durum yoktur sözünden sonra parayı gerçek alicinin hesabına göndermesi ve açıklamaya .... plakalı aracın satış bedelidir yazması ve notere satış bedeline aynı rakamı yazması en sağlıklı yöntem ,ayrıca bazılarından duyduğum noter kağıdına ekstrem durumlar yazilabiliyormus yani aracı pert olarak aldım,hasarlı aldim,piyasa değerinden düşük aldım gibi ,buda karşılıklı bilinerek pert arac sattıktan sonra alici dava açıp bana pert araba sattı diye mahkemeye verilenler olmuş ,

FC5_ELEGANCE_CVT

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

herhalde sesimi duydular,
Bu sistemin çalışmalarının nerdeyse 6 aydan beri yapıldığı biliniyordu, esas noterlerin bankacılık sistemine entegrasyonu zaman aldı çünkü noterdeki tüm işlemler nakit üzerinden yürüyordu. Şubata sonrasi entegrasyon tamamlandığında noter ucretlerini de kredi kartıyla ödeyebilecegiz gibi görünüyor ?

Aracınız
Civic FD6 2010
Birde İstanbul’dan özellikle de Bağcılar’da bulunan araçlardan uzak durun. Üst segment araçlarda son zamanlarda rövanşta olan cihaz çalınmaları hemen hasar kaydı sorgulamasında çıkmıyor. Araç hatasız ve tramersiz diye alıyorsunuz, sigorta şirketi cihaz çalınmasını daha sonra sisteme kayıt ediyor veya bunu bu şekilde yaptıran birileri var, geniş ekran, harman kardon, hayalet gösterge, m direksiyon derken, aracı aldıktan 45-50 gün sonra bakıyorsunuz, 5664’te 80-90 bin tl hasar kaydı çıkıyor, ama olan olmuş, oluyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Birde İstanbul’dan özellikle de Bağcılar’da bulunan araçlardan uzak durun. Üst segment araçlarda son zamanlarda rövanşta olan cihaz çalınmaları hemen hasar kaydı sorgulamasında çıkmıyor. Araç hatasız ve tramersiz diye alıyorsunuz, sigorta şirketi cihaz çalınmasını daha sonra sisteme kayıt ediyor veya bunu bu şekilde yaptıran birileri var, geniş ekran, harman kardon, hayalet gösterge, m direksiyon derken, aracı aldıktan 45-50 gün sonra bakıyorsunuz, 5664’te 80-90 bin tl hasar kaydı çıkıyor, ama olan olmuş, oluyor.
Evet, TRAMERe işlenmesi 6 aya kadar uzayabiliyor. Bu nedenle tanıdık bir sigortacıda alınacak aracın geçmişini detaylıca incelemek gerekli, açıkta bir sigorta dosyası olup olmadığı da araştırılmalı.

Geri