Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
Fatih
Aracınız
Civic FE1 2021
Servisin tespitini merakla bekliyor olacağım zira bence yakıt seviye ölçümde sorun var. Umarım yazılımla falan hallolur da uzun yola rahatlıkla çıkabiliriz. Malum, önümüz bayram.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Servise götürdüm baktılar hocam durum normalmis benim arac artik 37-38 litre almaya başladı.Bir kac kez uzun yol yaptiktan sonra.Serviste herhangi bir ek islem yapmadilar.Benzin lambasi yandiktan sonra aracin icinde 8-10 litre civari benzin kaldığını söylediler.Ancak hava cekmemesi için lamba yandıktan sonra gitmemi önerdiler.

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Servise götürdüm baktılar hocam durum normalmis benim arac artik 37-38 litre almaya başladı.Bir kac kez uzun yol yaptiktan sonra.Serviste herhangi bir ek islem yapmadilar.Benzin lambasi yandiktan sonra aracin icinde 8-10 litre civari benzin kaldığını söylediler.Ancak hava cekmemesi için lamba yandıktan sonra gitmemi önerdiler.

Tahmin ediyordum bunu ama çok saçma. Zira uzun yolda yaklaşık 6 litre ortalama ile giderken benzin lambamız yandığında daha 160-180 km daha gidebilecekken neden hemen benzin istasyonunda dönmek zorunda bırakılıyoruz? Mayısta kayınbraderin pasat ile önlü arkalı Karadeniz turuna çıktık. Tabi benim lamba çabuk yandığından habire benzinliğe saptım. Pasatın 1 depoyla gittiği mesafede ben 3 kez depo doldurdum ve her dolumda ancak 26-27 litre aldı. Koskoca Honda benzin deposunu tasarlarken bu hava konusunu düşünememişmi? Uzun yolda çok sıkıntı bu.

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Tahmin ediyordum bunu ama çok saçma. Zira uzun yolda yaklaşık 6 litre ortalama ile giderken benzin lambamız yandığında daha 160-180 km daha gidebilecekken neden hemen benzin istasyonunda dönmek zorunda bırakılıyoruz? Mayısta kayınbraderin pasat ile önlü arkalı Karadeniz turuna çıktık. Tabi benim lamba çabuk yandığından habire benzinliğe saptım. Pasatın 1 depoyla gittiği mesafede ben 3 kez depo doldurdum ve her dolumda ancak 26-27 litre aldı. Koskoca Honda benzin deposunu tasarlarken bu hava konusunu düşünememişmi? Uzun yolda çok sıkıntı bu.

Bir de benzin az lambası yandığında bende 40-50km civarı menzil gösteriyor genelde. Eğer uyarı lambası yandığında depoda 8-10 litre benzin kalıyorsa ve 50 km civarı menzil kalmışsa bizim araçların yakıt tüketimi yaklaşık 20 litre/100km olmalı ki bu zaten şehir içinde bile mümkün olamaz sakin kıllanımlarda. Bence yakıt menzil hesabı yada yakıt göstergemiz fabrikasyon olarak hatalıdır. Zira yanlış hatırlamıyorsam başka forumdan bir arkadaş 0km menzil gösterirken 50km daha gidip benzinci bulunca depoyu fulletmiş ve 46 litre civarı yakıt almış dediğine göre. Onun dışında depo fullendiğinde maximum duyduğum alınan yakıt miktarı 40-41 litreler.

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben de herkese iyi bayramlar ve güvenli seyahatler dilerim. İlk uzun yolum Martta İstanbuldan 5 günlük hızlı bir Karadeniz turu olmuştu, ikincisi de kısmetse önümüzdeki hafta sonuna doğru Belek tarafına olacak. Karadeniz turunda aracımdan çok ama çok memnun kaldım özellikle virajlı yollardaki konfor ve yol tutuş. Tek sıkıntım benzin lambasının çok çabuk yanması ve yanınca en fazla 36 litre benzin alabilmem oldu. Ya benzin deposu kapasitesi az yada ölçme sisteminde sıkıntı var zira katalogda depo 47 litre diyor. Antalya yollarına çıkmayı heyecanla bekliyorum.

Ben de herkese iyi bayramlar ve güvenli seyahatler dilerim. İlk uzun yolum Martta İstanbuldan 5 günlük hızlı bir Karadeniz turu olmuştu, ikincisi de kısmetse önümüzdeki hafta sonuna doğru Belek tarafına olacak. Karadeniz turunda aracımdan çok ama çok memnun kaldım özellikle virajlı yollardaki konfor ve yol tutuş. Tek sıkıntım benzin lambasının çok çabuk yanması ve yanınca en fazla 36 litre benzin alabilmem oldu. Ya benzin deposu kapasitesi az yada ölçme sisteminde sıkıntı var zira katalogda depo 47 litre diyor. Antalya yollarına çıkmayı heyecanla bekliyorum.

Yorum için teşekkürler yol tutuşun iyi olması benide çok mutlu ediyo bende Alanyada yaşıyorum seyahatini esnasında güzergahınızı bilmiyorum ama Antalya içinden geçerek Beleğe gidecekseniz Antalya ve beleğe kadar eds ler çalışıyor limit 82 km bilginiz olsun ve tur otobüslerine dikkat edin iyi tatiller iyi yolculuklar

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Yorum için teşekkürler yol tutuşun iyi olması benide çok mutlu ediyo bende Alanyada yaşıyorum seyahatini esnasında güzergahınızı bilmiyorum ama Antalya içinden geçerek Beleğe gidecekseniz Antalya ve beleğe kadar eds ler çalışıyor limit 82 km bilginiz olsun ve tur otobüslerine dikkat edin iyi tatiller iyi yolculuklar

Rica ederim. EDS hakkındaki değerli bilgi için teşekkürler. Güzergahım İstanbuldan Ankara üzerinden Antalya içine girmeden Aksu’dan Belek’e dönmek ama zaten herzaman hız limitlerine uyarak sürerim. Önceki plan Ankara-Marsin-Alanya ve Belek idi ama Mersin Belek arası yolda hala sıkıntılı bölgeler olduğundan ve yorucu olacağından ailemin de ısrarıyla vazgeçtik. Size de iyi tatiller dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben de bugün ilk uzun yol deneyimimi yaşadım. Önceki aracım 2018 fc5 eco elegance idi. Şimdiki aracım fe1 eco exe. Arada 4 beygirlik fark var, düz yolda performansta pek bir fark yok. Ama iş yokuş çıkmaya ve araç sollamaya gelince eski kasanın gerçekten çok yetersiz kaldığını hissediyorsunuz. LPG tüketimi yeni kasada belirgin şekilde daha az, ama benzin tüketimini ekleyince hemen hemen eşittir diye düşünüyorum. Sürüş dinamikleri çok daha iyi ve honda sensing kusursuz çalışıyor. Farkettiğim dezavantajlar ise mıcırlı asfaltta yeni kasada daha fazla trim sesi var ve yalıtım daha kötü gibi hissettirdi bana.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri