Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben de bugün ilk uzun yol deneyimimi yaşadım. Önceki aracım 2018 fc5 eco elegance idi. Şimdiki aracım fe1 eco exe. Arada 4 beygirlik fark var, düz yolda performansta pek bir fark yok. Ama iş yokuş çıkmaya ve araç sollamaya gelince eski kasanın gerçekten çok yetersiz kaldığını hissediyorsunuz. LPG tüketimi yeni kasada belirgin şekilde daha az, ama benzin tüketimini ekleyince hemen hemen eşittir diye düşünüyorum. Sürüş dinamikleri çok daha iyi ve honda sensing kusursuz çalışıyor. Farkettiğim dezavantajlar ise mıcırlı asfaltta yeni kasada daha fazla trim sesi var ve yalıtım daha kötü gibi hissettirdi bana.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bildiğim kadarıyla eski kasa lpgliler atmosferik olduğundan tork düşüktür, dolayısıyla yeni aracınız yokuşta çok daha keyifli ve yeterli olacaktır. Ben 182 beygirlik elegance tercih ettim ama exe almadığıma sonradan pişman oldum zira anahtarsız giriş ile honda sensingin eksikliğini günler geçtikçe ciddi hissettim. Bir de istediğim renk exe de yoktu ve zam gelecek diye beklemek istemedim açıkçası. Yalıtım konusunda diğer aracımız golf 7 ye göre bozuk yolda çok daha sesli geldi ama kaliteli asfaltta çok bir fark hissetmedim açıkçası. Bir de 140 ve üzeri hızlarda golfe göre daha fazla rüzgar ve yol sesi alıyor. Diğer bir nekatif tespitim, benim araçta bagaj döşemesi çok ince ve altında boşluk olduğundan elinizle basınca içeri göçüyor. Bagajda hiç kanca karşılıkları olmadığından bagaj filesi vb takacak yer yok, ufak eşyalar savrulabiliyor. Bir de bizim elegance donanımda bagaj üzerinde bagaj açma düğmesi koymamalarına sinir oldum biraz. Aracımın hayran kaldığım yanı 4 yetişkin ve bagaj full dolu iken Karadenizin virajlı ve yokuşlu köy yollarında hız limitlerinn biraz üzerindeki yol tutuş, çekiş ve tek şeritli yollarsaki sollamalardaki ara hızlanmalardaki mükemmel seviyedeki geçikmesiz tepkisi ki henüz spor modu bile deneme ihtiyacı hissetmedim. Ama müsait yol bulduğumda ara hızlanmaları spor modda da hız limitlerini fazla aşmadan deneyeceğim tabi. Ekonomi anlamında da sizin Eco ları kıskanmıyor değilim hele bu pahalılıkta ama AVM lerin kapalı garajlarına girememe durumundan dolayı tercih etmedim. Bir de elimde metre ile gitmiştim bayiye ve hem 182 lik benzinli hem de sizin 129 luk lpg li bagajlarının yüksekliklerini ölçerken lpg linin sanırım tüpten dolayı 4 cm daha az yüksek olduğunu ve dolayısoyla bagaj hacminde az da olsa daralma olduğunu farkettik satış temsilcim ile beraber.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba arkadaşlar
Fe1 de akşam araç içinde N konumunda stop ettikten sonra farlar belli bir süre geçtikten sonra sönüyor ve multimedya ekranı full parlaklığa geçiyor eski fc5 aracımda üstündeki tuştan gece moduna alabiliyordum bunda böyle bir ayar tuşu mevcutmudur ?

Fe1 exe+ 182 hp kullanıcısıyım . Her ay başı maaş yatınca depoyu doldururum ay sonuna kadar işten eve evden işe götürür getirir beni. 3 aydır depoyu doldurduktan sonra yakıt göstergesindeki ilk çizgi 2 gün sonra düşüyor 5 dk sonra geri yanıyor 10 dk sonra geri düşüyor böyle böyle bi saçmalıyor ama sonraki çizgilerde bu sıkıntıyı yaşamıyorum acaba bilgisi olan yada yaşayan var mı..çok umursamıyorum ama olmasa daha iyi

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
Fe1 exe+ 182 hp kullanıcısıyım . Her ay başı maaş yatınca depoyu doldururum ay sonuna kadar işten eve evden işe götürür getirir beni. 3 aydır depoyu doldurduktan sonra yakıt göstergesindeki ilk çizgi 2 gün sonra düşüyor 5 dk sonra geri yanıyor 10 dk sonra geri düşüyor böyle böyle bi saçmalıyor ama sonraki çizgilerde bu sıkıntıyı yaşamıyorum acaba bilgisi olan yada yaşayan var mı..çok umursamıyorum ama olmasa daha iyi

ilk çizgi 20-30 km de düşüyor ama geri geldiğine şahit olmadım.

Aracınız
Bence takılmayın. Es7 kasalarda şamandıra sık sık takılır. 3-5 çizgi fark edebiliyor. 18 yıldır böyle. Elektronik sistemlerde de eğime ve sıcaklığa bağlı genleşmelerde ölçümde kararsızlıklar olabilir. Küsüratları yuvarlıyo gibi düşünün.

Bence takılmayın. Es7 kasalarda şamandıra sık sık takılır. 3-5 çizgi fark edebiliyor. 18 yıldır böyle. Elektronik sistemlerde de eğime ve sıcaklığa bağlı genleşmelerde ölçümde kararsızlıklar olabilir. Küsüratları yuvarlıyo gibi düşünün.

Aydınlattığınız için çok teşekkür ederim umarım yazdığınız gibidir ve arıza yoktur

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021

Arkadaşların dediği gibi eğim yukarı yada aşağı duruyorsa araç ondan kaynaklanabilir ve en sağlıklısı yakıt alırken depo fullendiğinde pompa atınca dolumu sonlandırmasını söyleyin pompacıya para tutarını düzlemek için fulledikten sonrada koymaya devam ediyorlar bu hem lpgde hemde benzinde şamandıranın zarar görmesine neden oluyor

Ad Soyad
Ramazan Uçar
Aracınız
Civic FE1 2021
bende yeni aldım ilk defa honda kullanıyorum. Golfü satıp aldım. Çok güzel araçmış bizzat gördüm.

Ad Soyad
Ramazan Uçar
Aracınız
Civic FE1 2021
yazmalıydım. pardon. fe1 lpgli versiyon
hocam bende yeni aldım lpgli modelini. henüz lpg kullanmadım. 100 km'de aracın lpg tüketimi nedir şehir içi şehir dışı? birde lpg kullanırken ne kadar benzin harcıyor aynı zamanda paylaşabilir misin?

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
hocam bende yeni aldım lpgli modelini. henüz lpg kullanmadım. 100 km'de aracın lpg tüketimi nedir şehir içi şehir dışı? birde lpg kullanırken ne kadar benzin harcıyor aynı zamanda paylaşabilir misin?
benim şehiriçi şartlarımı anlatayım önce: Ankara dikmen-emek arası oldukça dur kalklı bir trafik. bu şartlarda 3 yetişkinle biniyoruz ve geçtiğimiz kış 10,5 lt ortalama lpg tüketiyordu. yine aynı şartlarda bu yaz ise 9,5 lt lpg tüketiyor.

şehiriçi benzini ise benim şartlarımda 1,5 ile 2 lt arası ortalama tüketiyor diyebilirim.

şehirdışı size bağlı. 90la giderseniz 5'in altına çekebilirsiniz lpg ortalamasını. ben genelde 120yle sabit hız, arada bir gazlamalı falan değişken bir sürüşle klima açık ve araba doluyken geçen ay 6,5 lt lpg yaktım ortalama. benzin ise 0,90 lt.

Geri