yeni honda civic lastik onerisi

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaslar merhaba 2019 cikisli 1.5 vtec turbo benzinli arac almistim, su an 6 bin kjusur km de, yaz ortasinda michellin crossclimate plus 4 mevsim almayidusunuyorum. farbika cikisli turanza er 33 ler odun gibi, ve artik eskisi kadar yol iyi tutmadigini farkettim esp hemen devreye giriyo daha 6 bin km de olmasina ragmen, baska markalarin 4 mevsim onerisi olan var mi

Aracınız
Hocam bende geçen yaz yazlık goodyear eff.grip 4 kanal ithal almıştım.
ilk başlarda iyidi sonra balans sorunu oldu düzeldi, sonrada en ufak kasiste bile patiye düşüyo bazen. Şuan kışlıklar var ve yazlığa geçince tekrar kontrol edicem.
Siz 4 mevsimi neden düşünüyordunuz? Lastikleri saydırıp farklı marka yazlık alabilirsiniz.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
arkadaslar merhaba 2019 cikisli 1.5 vtec turbo benzinli arac almistim, su an 6 bin kjusur km de, yaz ortasinda michellin crossclimate plus 4 mevsim almayidusunuyorum. farbika cikisli turanza er 33 ler odun gibi, ve artik eskisi kadar yol iyi tutmadigini farkettim esp hemen devreye giriyo daha 6 bin km de olmasina ragmen, baska markalarin 4 mevsim onerisi olan var mi
Crossclimate aracı seri kullanmayı seven kullanıcıysanız pek uygun değil bence, eski FD6mda Goodyear Vector4season ile sakin kullanımda memnundum ancak sert kullanımda ve hava sıcaklığı 20 dereceyi geçtiğinde lastik kısa sürede kendini salmaya başlıyordu.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam bende geçen yaz yazlık goodyear eff.grip 4 kanal ithal almıştım.
ilk başlarda iyidi sonra balans sorunu oldu düzeldi, sonrada en ufak kasiste bile patiye düşüyo bazen. Şuan kışlıklar var ve yazlığa geçince tekrar kontrol edicem.
Siz 4 mevsimi neden düşünüyordunuz? Lastikleri saydırıp farklı marka yazlık alabilirsiniz.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bitaz arastirdim , ben kocaelide yasiyorum, izmitteyim, yasadigim yer inanilmaz soguk veya sicak olmuyor, ama arada cok gecis oluyor, o yuzden hem ayri ayri lastik takibi , tutmasi vs yerine 4 mevsim alayim diyorum

Aracınız
Civic FC5 2019
Crossclimate aracı seri kullanmayı seven kullanıcıysanız pek uygun değil bence, eski FD6mda Goodyear Vector4season ile sakin kullanımda memnundum ancak sert kullanımda ve hava sıcaklığı 20 dereceyi geçtiğinde lastik kısa sürede kendini salmaya başlıyordu.
continental contact allseasons nail size ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
continental contact allseasons nail size ?
Bu lastiği denemedim ama lastik üretim mantığı benzer olacağı için all season lastikler performanslı kullanımlara pek uygun değiller.
Yol tutuş önceliğiniz ise continental premium contact 6 veya sport contact serileri iyiler ancak muadillerinden biraz fazla yol sesi üretiyorlar.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Merhabalar, ben fb7 aracımda 2 seneyi aşkındır michelin cc+ kullanmaktayım. Lastikler sessiz ve konforlu sayılır. Yağışlı havada güven veriyor, 2-3cm'lik karda denedim en fazla ve buzlu yolda bir sıkıntı yaşamadım. İlk yaz iyiydi ancak 2. yazda lastiklerin sık sık abs'ye girdiğini, paitnaja düştüğünü gözlemlemeye başladım. Genelde sonbahar - kış (ekimden başlayıp, marta kadar) mevsimlerinde kullanıyorum. Hava sıcakken iyiler ancak ilk sene iyiler. 2. sene aynı performanta değiller kesinlikle.

Lastikler arasıcın aslında en önemli donanımları. Gerekli önemi vermezseniz sonucu ağır olabiliyor. Bu sebeple her mevsim en iyi performansı verecek lastiği kullanmakta fayda var.

Ugr60

0

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Arkadaşlar burada autobildin 2020 lastik test listesi var fikir edinmek için bence gayet iyi. Bakabilirsiniz. Öne çıkan 2 marka conti 6 ve goodyear eagle f1 sport.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Paylaştığınız linkin kaynağından verilere ulaşabilirsiniz.

Geri