Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2019
Sehir ici econ modu kullanmamizini tavsiye ederim honda ninda econ modu onerdigi zaten uzun yol sehir ici motor sagligi icin uygun degil.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim aldığım yerde de adam şehir içinde veya dışında eco açık olursa daha iyi olur diyordu. Galiba her kafadan bir ses çıkıyor. Anlamadım ben bu işi. Aslında şehir içinde eco açık ve eco kapalı şekilde depo bitirip arasında ki farkı net bir şekilde görebiliriz.

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam bence sehirler arasi econ kapali olmali full depo gaz ile 410 km gittim sehirler arasi sehir ici econ acik 320 falan yapiyorum arac 2019 eco exe. hafta sonu econ acik sehirler arasi yapcam karsilastirmayi yazarim yine

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçen hafta Edirne İstanbul gidip geldim 120 TL fulledigim gaz ile 430 km yol gittim 120 km den aşağı çok düşmedim bir ara 195 km kadar bile çıktım yeni araba olduğu için deneme yapmak istedim yani aracı biraz agrasif kullandım sanırım daha sakin bir kullanım ile 450 km kadar gidebilir bu şehir dışı beni tatmin edecek bir rakam gibi duruyor ama şehir içini 120 TL lik gaz ile 330 km de yukarı çıkamadım henüz ve bu rakam iç açıcı değil gibi

MAR-LX2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçen hafta Edirne İstanbul gidip geldim 120 TL fulledigim gaz ile 430 km yol gittim 120 km den aşağı çok düşmedim bir ara 195 km kadar bile çıktım yeni araba olduğu için deneme yapmak istedim yani aracı biraz agrasif kullandım sanırım daha sakin bir kullanım ile 450 km kadar gidebilir bu şehir dışı beni tatmin edecek bir rakam gibi duruyor ama şehir içini 120 TL lik gaz ile 330 km de yukarı çıkamadım henüz ve bu rakam iç açıcı değil gibi

Aracınız henüz yeni olduğu için şehir içi ve ya şehir dışı fazla yakmanız doğal, aracınız ilerleyen zamanlar da daha az yakacaktır. Benim öğrenmek istediğim aracı eco modda mı kullanıyorsunuz?

Aracınız
Civic FC5 2019
Çevremde herkes 10000 bakımından sonra daha iyi olacaktır birde ben sanırım otomatik araba kullanmasını bilmiyorum henüz f1 vites leri nerede nasıl kullanacağım onu bile bilmiyorum arabamı eco modda sürekli kullanıyorum onu koymuş lar demekki daha az yaksın diye koymuşlar :)
Aracınız henüz yeni olduğu için şehir içi ve ya şehir dışı fazla yakmanız doğal, aracınız ilerleyen zamanlar da daha az yakacaktır. Benim öğrenmek istediğim aracı eco modda mı kullanıyorsunuz?

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim aracımda 1100 km de şuan en son LPG deposunu fulledim ve bitene kadar sürdüm fakat sizin yazdıklarınızı okudukça ben bir memnun olamadım aracı sıkıştırmadan normal kullanım ile 200 km si uzun yok 150 km şehir içi toplam bir depo ile 350 km yol yaptı aracım benzinlikte doldurdum 125 tl 35 litre yakın LPG aldı böldüğümde sonuç 35 kuruş gibi çıkıyor ki yukarıda okuduklarım şehir içi 30 kuruş olarak yazmış arkadaşlarımız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Litre hesabi yapın lpg fiyatı bayiden bayiye degisir. Uzun yolda 7.5 , 8 litre lpg s.ici 10 , 11 litre ile kullanim normaldir istanbul sartlari icin konusuyorum econ kapali.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim aracımda 1100 km de şuan en son LPG deposunu fulledim ve bitene kadar sürdüm fakat sizin yazdıklarınızı okudukça ben bir memnun olamadım aracı sıkıştırmadan normal kullanım ile 200 km si uzun yok 150 km şehir içi toplam bir depo ile 350 km yol yaptı aracım benzinlikte doldurdum 125 tl 35 litre yakın LPG aldı böldüğümde sonuç 35 kuruş gibi çıkıyor ki yukarıda okuduklarım şehir içi 30 kuruş olarak yazmış arkadaşlarımız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
normal hocam bence problem yok ama benim gozlemledigim 8 dis lpg gostergesinde sehirler arasi 1 diste 50 km sehir ici 1 diste 40 km gidiyo asagi yukari sakin kullanimda istanbulda

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fc5 2018 Fabrikasyon Tüplü 5000 km aracım var.

Aracımı samsundan alıp İstanbul a getirdim. Uzun yolda samsun - Gerede arasını 90 km/s, Gerede - İstanbul 110 km/s hızla geldim. Pompa hesabı 100 km de 6,1 lt lpg tüketti.
İstanbul / Arnavutköy de ikamet ediyorum. Arnavutköy ilçesi içinde sabah marşa basıp lpg ye geçtikten sonra hareket ediyorum. 2 km sonra kontak kapatıyorum. Akşam tekrar marşa basıp lpg ( lpg ye geçmeden hareket etmiyorum )ye geçtikten sonra 2 km kullanıp eve geliyorum. Bu 2 km yol inişli ve çıkışlı yol.
Bu şartlarda şehir içinde yine pompa ölçümü 100 km de 13.1 lt lpg tüketti.

Aracınız
Civic FC5 2020
Litre hesabi yapın lpg fiyatı bayiden bayiye degisir. Uzun yolda 7.5 , 8 litre lpg s.ici 10 , 11 litre ile kullanim normaldir istanbul sartlari icin konusuyorum econ kapali.
Açımda olda fark etmiyor bu sefer hava ve trafik şartları devreye giriyor malum havalar soğuyor LPG yakıt olarak yukarı çıkacaktır

Geri