Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar,

16 Eylül de sıfır Elegance ile aranıza katılmış oldum. Opet'tan fulledim gazı ( 3,29tl*33,44lt = 110,02 tl ) şehir içi 285 km de 10km kala doldurdum tekrar. Toplam 295 km. H.içi her gün sabah B.paşa - Taksim - Topçular, akşam Topçular kalkış - Taksim - B.paşa... Yer yer sakin, yer yer bastım. Normal değerler sanırım.
Cumartesi aynı yakıtı Bp den 9 tl fazlasına doldurdum ama menzil 10 km daha düşük gösterdi ama sonradan yine düştü, 280 km gidemeyeceğim gibi. Karşıdan sakin kullanımla geldim üstelik. Gaz kalitesinden midir acaba ? Veya bir üst konudaki arkadaşın dediği gibi fakir karışımdan.

3d kauçuk paspas tavsiyeniz var mıdır ? Cumartesi 1000 bakımına gideceğim, servisten bakayım ne fiyat çekecekler.

Hayırlı günler cümleten.
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesi, aracı kaça aldınız acaba...

Aracınız
Civic FC5 2017
Üstad bende yazdım AYGAZ İstanbul içi 340-370 km yapıyor FAKAT bakımda kullanmayın dediler motor ışığı yanar arıza verir deyip tavsiye etmiyorlar bi anlam veremedim gazının katkılı olması buna sebep oluyormuş ama benim amcamda 2006 OTOMATİK HRV si var ve LPG Yİ AYGAZ DAN BAŞKA BİR YERDEN ALMAZ 70 bin km alınan aracı bugün 310 bin km de ve motordan hiç bir arızası olmadı neden böyle dediklerini anlamadım

Hürmetler
aynen dogrudur bılmıyorum bende

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ustad, servisler uygun fiyat veriyorlar. Adi lazim degil bir alisveris sitesinde 180 liraydi. Ayisigi servisten 210 liraya almistim araci alirken
Merhaba arkadaşlar,

16 Eylül de sıfır Elegance ile aranıza katılmış oldum. Opet'tan fulledim gazı ( 3,29tl*33,44lt = 110,02 tl ) şehir içi 285 km de 10km kala doldurdum tekrar. Toplam 295 km. H.içi her gün sabah B.paşa - Taksim - Topçular, akşam Topçular kalkış - Taksim - B.paşa... Yer yer sakin, yer yer bastım. Normal değerler sanırım.
Cumartesi aynı yakıtı Bp den 9 tl fazlasına doldurdum ama menzil 10 km daha düşük gösterdi ama sonradan yine düştü, 280 km gidemeyeceğim gibi. Karşıdan sakin kullanımla geldim üstelik. Gaz kalitesinden midir acaba ? Veya bir üst konudaki arkadaşın dediği gibi fakir karışımdan.

3d kauçuk paspas tavsiyeniz var mıdır ? Cumartesi 1000 bakımına gideceğim, servisten bakayım ne fiyat çekecekler.

Hayırlı günler cümleten.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ustad, servisler uygun fiyat veriyorlar. Adi lazim degil bir alisveris sitesinde 180 liraydi. Ayisigi servisten 210 liraya almistim araci alirken

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sağol üstad,şimdi 1000 bakımı için servisteyim.orj.270 tl dedi, haftaya gelecek.Alışveriş sitesinde yan saniye bagaj avuzlu bu fiyata. Ama orj.bagaj avuzu 500 tl dedi :). Onu yan sanayi alırım.

Bodrum şehir içi Eco açık sakin kullanımda
34,94 lt ile 297 km gidebildim.
11,75/100 km yapıyor hesapta.
Yakıt shellden aldım.
Depo tamamen boş iken aldığım LPG nin tamamen bittiğinde yapılan hesaplamadır.

Araç makyajlı Eco Elegance otomatik
Km 11000 de.
0 aldığından bu yana değerler standart hiç bir değişme olmadı.IMG_20201001_222646.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugün servisteki yetkili opetin gazı iyi dedi, bilindik yerlerden alın fark etmez ama devamlı aynı markayı almayı özen gösterin dedi. Bu arada her gaz tankını fulledeğinizde gaz tuşuna 7-8 sn ses çıkıp kesilene kadar basılı tutun,kalibrasyon yapın dedi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Allah razı olsun,cümlemizin inş. Bayiler Aralık'ta gelecek dedi, fiyatta garanti etmiyor haliyle. Galeri'den 253'e aldım. Seramik kaplama ve cam filmi vardı üzerinde,bayide yapılmış.
Hayırlı uğurlu olsun Ben bayidealdınız diye sormuştum acaba onların eline gelirse liste fiyatıyla mı yoksa artı fiyatlarla mı veriyorlar diye merak ettim...

Aracınız
Civic FC5 2020
Fiyat sabitleme yok, araç ne zaman gelirse o zamanın fiyatları geçerli. Ben ilk tamam Civic alacağım dediğimde 211.700 tlydi executive. Bayiler araç yok diye sıraya bile almamışlardı o zaman.

Geri