Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2020
Benden dahamı iyi bilecen sözünü size yakıştıramadım . bende 2 yıldır kullanıyorum.Teknik olarak zaten doğru değil.litre bazında lpg daha fazla yakar fiyat avantajı olduğu için tercih edilir.
Aydınlattığın İçin sağol reis ? 16 km yol yaptım 15 bini LPG de. Dolaysıyla LPG le fazla yokla yapınca ortalama benzine göre düşüyor. Ayrıca ben benzin de 8 lt yakıyor demedim. LPG de dedim. İyi okuyun

Aracınız
Civic FC5 2017
8 lt yakıyor u ben dedım.Lpg benzınden lt olarak daha fazla yakar hocam bu tartısılmaz bır durum.Sızın bahsettıgınız olay motor ısındıktan sonra lpg ye gectıgınden ve soguk durumda benzın tukettıgınden dolayı sız gostergede lpg daha az yakıyor gıbı hıssetmıssınız.bunu denemek ıcın tamamen benzınde 1 depo surup veya 100 km kac lt yaktıgına bakarsınız bırde tam dolu lpg ıle yaptıgınız km ye bakarsınız tabı sıralı sıstem oldugundan dolayı lpg de benzın masrafını da dusersınız.kış aylarında soguk bır ıklımdeysenız lpg kullanırken epey bı benzın masrafınızda eklenır cunku dırekt km hesabı olmaz

atk

Aracınız
Civic FC5 2019
Tatil dolayısıyla bu aralar uzun km yaptım. Klima çoğu zaman açık, araba baya yüklü, çoğu zaman da agresif kullandım. Şu an ortalama lpg için 7,9 lt. gösteriyor.

Aracınız
Civic FC5 2021
10000 km yi geçince yakıtın düşeceği en fazla 1 kuruştur.o da parçalar alıştığı için.600 km imkansız bir rakam.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ne demek 600 imkansız benim aracım 5500 km de 600 yapıyor hata 700 km yapmıştım ama havaların soğumasından dolayı çok yakıyor geçenlerde mecburen Şırnak Uludere Şenobaya gitmek zorunda kaldım 700 rahat yaptı Şehir içi elbette çok yakar hele hele kış günleri ve üstelik yeni araba ortalama %9.5 yakar şu an arabanız diye düşünüyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ne demek 600 imkansız benim aracım 5500 km de 600 yapıyor hata 700 km yapmıştım ama havaların soğumasından dolayı çok yakıyor geçenlerde mecburen Şırnak Uludere Şenobaya gitmek zorunda kaldım 700 rahat yaptı Şehir içi elbette çok yakar hele hele kış günleri ve üstelik yeni araba ortalama %9.5 yakar şu an arabanız diye düşünüyorum.
600km falan ne diye baktım da hocam sen de 6 yıl önceki mesaja cevap vermişsin yau?

Ad Soyad
harun albayrak
Aracınız
Civic FC5 2021
2021 temmuz çıkışlı Eco Executive aracım var ve 15000 km de şu anda. aldığımdan beri tüm araçlarımda yaptığım gibi her depoda km tutarım.aldığımdan beri
nerdeyse tüm yakıltları denedim.Sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istedim. lpg tankı 43 lt aracın sitemi %80 doluma izin verdiğinden aldığı lt 35 lerde falan oluyor. Normalde pompaların basınçlarıda buna göre ayarlı olması gerekiyor fakat çok satmak için bunlarla oynayanlar var diye düşünüyorum çünkü bir keresinde 41 lt lpg almışlığım oldu.Neyse konumuza dönelim. dediğim gibi tüm yakıtları kullandım sizlere hepsini ayrı atrı yazmak yerine karar kıldıklarımı yazmak istiyorum.istanbul pendikte oturuyorum ve en çok üsküdara gider gelirim. full depo lpg ile şehir içi min 320 max 375 km yol gittim (uzun yol 3 kişi bagaj 3 dolu valizle 535 km max hız 120). Kullanışlarım hep aynıdır değişmez.ve bu 375 km den sonra lpg de AYTEMİZ de karar kıldım. en uzun km hep onun yakıtıyla yaptım. performasa gelince hiç birinde bir farklılık görmedim hepside aynı performansı sundu.günümüz Türkiye'sinde KRŞ hesabı yapılamadığı için ona hiç bakmıyorum sadece nasıl daha fazla yol giderim onun derdindeyim genellikle. 07.07.2021 tarihinde bayiden aracı alıp lpg doldurmuştum 4,11x30,30=124,53 tl ödemiştim. bugün 07.03.2022 tarihinde aynı yakıtı 10,63x30,30=322 tl alıyorum.yanı krş hergün oynuyor.ikinci yakıtım ise CLASS benzinlikleridir.Benzin tercihim aldığımdan beri CLASS oldu.Benzin sarfiyatıma gelince ise 45lt şehir içi 520 gördüm bir kere onun haricinde 490 yukarı çıkamadım.
İnşallah faydalı olmuşlumdıur. herkese kazasıs sürüşler dilerim.

Ad Soyad
Emir Uzun
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar geçen gün ortalamayı sıfırladım 15km civarı yaptım aracı kapattığımda ortalamam 8.5du benzinde. 5-6 saat sonra tekrar aracı çalıştırdım ve rölantide 5dk bekledim yakıt ortalamam 12ye çıktı bu durumun sebebi nedir?

Ad Soyad
harun albayrak
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar geçen gün ortalamayı sıfırladım 15km civarı yaptım aracı kapattığımda ortalamam 8.5du benzinde. 5-6 saat sonra tekrar aracı çalıştırdım ve rölantide 5dk bekledim yakıt ortalamam 12ye çıktı bu durumun sebebi nedir?
Hareket etmeden yakıt sarfiyatı yaptığın için . Mesela ben çok fazla benzin kullanmam sadece ilk çalıştırdığım da LPG ye geçene kadar. Ve hareket de etmem bu sebeple benim benzin sarfiyatım genellikle hep 25-30 arasındadır. Yani benzin kullanıyorsanız pek bi önemi yok onun.

Ad Soyad
Emir Uzun
Aracınız
Civic FC5 2016
Hareket etmeden yakıt sarfiyatı yaptığın için . Mesela ben çok fazla benzin kullanmam sadece ilk çalıştırdığım da LPG ye geçene kadar. Ve hareket de etmem bu sebeple benim benzin sarfiyatım genellikle hep 25-30 arasındadır. Yani benzin kullanıyorsanız pek bi önemi yok onun.
o zaman devamlı olarak sağlıklı bir sonuç vermiyor demek gösteren değer. anca kendimiz hesaplayacağız ya da yoldayken sıfırlayıp denemek lazım:)

Geri