Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Ad Soyad
harun albayrak
Aracınız
Civic FC5 2021
o zaman devamlı olarak sağlıklı bir sonuç vermiyor demek gösteren değer. anca kendimiz hesaplayacağız ya da yoldayken sıfırlayıp denemek lazım:)
Yok öyle değil yol bilgisayarı hesap yaparken gidilen km gidilen hız ve gidilen süre ortalamalarını alır.Bunlardan biri çıkarsa değerler şaşar. Yani hiç hareket olmadığından sadece çalışma süresini alıyor diğer değerler hep sıfırla çarpılıp bölünüyor o yüzden.yoksa aracın tüm değerleri on numara.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Yok öyle değil yol bilgisayarı hesap yaparken gidilen km gidilen hız ve gidilen süre ortalamalarını alır.Bunlardan biri çıkarsa değerler şaşar. Yani hiç hareket olmadığından sadece çalışma süresini alıyor diğer değerler hep sıfırla çarpılıp bölünüyor o yüzden.yoksa aracın tüm değerleri on numara.
Tabi, aslında araba da gidilen mesafeyi yapılan yakıtla oranladigi için az mesafe gidip çok bekleyince mantıklı olarak oran da yükseliyor. Aynı beklemeyi trip 200 kmlerde iken yapsanız yükselmez bile.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Uzun zamandır şehir dışına çıkmıyordum. LPG 13-14 lt görünüyor hep şehir içi diye şikayet ediyordum. Geçenlerde İstanbul - İnegöl yaptım. Bastım, 140-180 vs yol neye izin verdiyse bastım. Ortalamada 7,5 lt yi görünce kendime geldim sonunda. Şehir içinde de sürdüm baya ama o 7,5 lt değişmedi pek. İlk ciddi zamların olduğu dönemlerde gitmiştim, Benzini 14,45'ten fulledim hala duruyor. LPG ise 8,80den almıştım. Aytemiz'den almıştım ben de. Yaklaşık 400-420 km gibi bitmişti. Ortalamam 0,72 kuruşlarda. Sonuçta bir depo ile ara ara ışıklarda dur kalk yapsam da, 140-170 bassam da, 400-420 km yol yapıyorum. Sürekli 90-110 km hızla gittiğimde 550 km üstünü de gördüğüm zamanlar olmuştu (Konya-İstanbul arası).

atk

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün 320 km yol yaptım. 100 km’si bölünmüş yol, geri kalanı şehir içi ve bol virajlı bir yol. 50-70 bandında gidebileceğiniz bir güzergah. Sürekli gaza bas, ayağını gazdan çek, duruma göre fren yap. 100kmlik bölünmüş yolda ise 100-130 arası kullandım. 11.05’ten lpg aldım. Ortalama 11 litre yakmışım ve 300tl yakıta para verdim.
Az mı yakmış çok mu yakmış bilemedim ama yakıtlar gerçekten çok pahalı… halbuki son yakıtı aynı yerden 9.49’dan almıştım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar. 2018 Executive eco araç aldım. Aracın lpg de kaç km yol gideceğini göremiyor muyuz? Bilgisi olan var mı

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Coyem

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Hayırlı uğurlu olsun
Maalesef göremiyoruz, büyük eksiklik diye düşünüyorum.
Kazasız sürüşler diliyorum :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Tabi, aslında araba da gidilen mesafeyi yapılan yakıtla oranladigi için az mesafe gidip çok bekleyince mantıklı olarak oran da yükseliyor. Aynı beklemeyi trip 200 kmlerde iken yapsanız yükselmez bile.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İyi güzel de biz trafikte yarım saat bekleyince ortalama yakıt değeri sapıtacak mı yani? Hep ilerlememiz mi gerekiyor doğru değerler için?
Neden bu durum diğer avrupa markalarında problem olmazken teknoloji öncüsü japonda oluyor? Bence aracın değerleri on numara değil.

Yani benim elektronik ile çok alakam yok ama bunu basit bir röle sistemi ile araç tekerlekleri hareket etmediğinde yakıt verisi ortalamaya rolanti olarak geçsin tarzında
veya ecu ya 2 satır kod yazılarak çok rahat çözülebilecek bir problem. Maalesef japon abilerimiz bunu düşünememiş.

Birkaç ay önce avm otoparkı çıkışı tıkandı diye 25-30 dk dur kalk bekle yaptım çıkarken veri ortalama 18 litrelere çıkmış ve yola çıkınca da düşmemişti. Anca tekrar yakıt alınca kendine geldi.

Ee teknoloji 2007 de kullanılan aynı teknoloji olunca bunların olması çok normal.

Aracınız
Civic FC5 2019
Denizli Silivri arası, araba daha ne yapsın ama bu pahalılikta bu bile çok tutuyor. Bayram tatilinde 4300 km yaptım (Silivri-Elazığ-Diyarbakir-Adana-Antalya-denizli-silivri) yakıt ortalamam 6.8

Ekli dosyalar

• IMG_20220516_190422.jpg
    IMG_20220516_190422.jpg
    75.4 KB · Görüntüleme: 62
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam lpg ile 6.8 nasıl yaktınız valla bravo.. Ben 3 kişi bagaj dolu 7.9 yaktım 3bin km yaptım bayramda.. Baya masraflı oldu tabi.. Kendim tek bindiğimde 7.4 en iyi gördüğüm oldu.. Ortalama 115-120 arası gittim yasalar elverdiğince.. Benim araçmı çok yakıyor acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri