Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Ad Soyad
volkan yılmaz
Aracınız
Civic FC5 2017
Kullanimi cvt de nasil yapiyorsunuz ben mesela okadar yavas kullaniyorumki eco mod ve yesil isiga hep dikkat ediyorum ortalama cok dusuk degil mesela gecen acelem vardi gaz tepkimelerim cok sertti ortalama daha dustu

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Samet Varişler
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba arkadaşlar
bende 2021 model civic eco elegance sahibi oldum.
henüz 120 km yaptım şehir içinde. daha uzun yol, yakıt tüketimi gibi bilgileri hesaplayamadım.
Henüz özelliklerini ve multimedya olayını kurcalıyorum.

Bir kaç sorum olacak bu arabada zaman geçirmiş arkadaşlara;
1. LPG ortalama yakıtı araç ekranın görebiliyor muyuz? (yoksa kendimiz mi satın alıp, gidilen yola göre hesap yapıyoruz) Benzin gösterge kısmında ortalama yakıt gösteriyor. Bu sadece benzinin ortalama değeri mi? yoksa lpg tüketimi de var mı bu değerin içinde
2. LPG göstergesinde sadece depoda kalan miktarı mı gösteriyor?
3. LPG gösterge ekranında AVG km/h (ortalama hız) gösteriliyor? Örneğin 30km/h değeri (değerleri sıfırladığımızdan itibaren) ortalama hızımızı mı gösteriyor? yani bu değer uzun yol gidilse 100km/h gösteriyor mu ? kimin ekranı görsem hep düşük hız gördüm...
4. Araç hareket halindeyken LPG'den benzine geçiş düğmesine basılması sorun olur mu ? Yoksa bir kenarda durup geçiş yapmak daha mı mantıklı?
5. Uzun yolda hız sabitleme mantıklı mı? bazı kullanıcılar daha çok yaktığı görüşünü savunuyor.
6. ECON modu İstanbul gibi bir ilde şehir içi mantıklı geliyor. Gaz tepkileri ağırlaşıyor. Ancak uzun yolda da mantıklı mı? Çünkü sollama yaparken bu mod ile biraz hantal kalır araç sanırım...(gerçi açıp kapamak tek tuşla basit ancak sürekli aç kapa bir dezavantaj doğurur mu ileride bilemiyorum)
7. ECON modu benzinde kullanırken mi kullanmak gerekir? LPG giderken faydası var mı ?

şuan aklıma takılanlar bunlar. Herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
Subap ayarı yaptırdıktan sonra geri bildirim yaparsanız sevinirim hocam.
hocam mesajına dönüş yapmak istedim. subap ayarı yapıldı honda cem'de ancak lpg tüketimi halen aynı :) şehir içi istanbul'da 35 litre ile 230km ve üzerini hiç göremedim. Şehirler arası istanbul-tekirdağ yapıyorum bazen öyle olunca ancak 300-330 gördüm. Hatta dün lpg aldım 227 km'de bitti tekrar 35,70 litre lpg aldı. Sağolsun Honda şuan beni dizelle yarıştırıyor km'de 1,50-1,60 tl civarı 100km'de 15-16 litre lpg yakıyorum hayır hızlı sürsem canım yanmaz derim basıyorum yakıyor sakin sakin gidip gelen adamım :D Honda Cem'e tekrar götürüp şikayetimi bildireceğim ama sağdan soldan hep okuduğum servisler bu konuda ayar yaptık vs dese bile yine hiç bir şeyin değişmediği yönünde. Bu gidişle yakında arabayı satacağım gibi duruyor tadım kaçtı araçtan :(

Aracınız
Civic FC5 2020
2019 makyajlı kasa aracıma dışarıda Brc platinum Honda kit taktırdım. Depo 38 lt alıyor. Afyonkarahisar da şehiriçi 380 km şehirler arası hız sabitleyici ile 505 km yi gördüm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
hocam mesajına dönüş yapmak istedim. subap ayarı yapıldı honda cem'de ancak lpg tüketimi halen aynı :) şehir içi istanbul'da 35 litre ile 230km ve üzerini hiç göremedim. Şehirler arası istanbul-tekirdağ yapıyorum bazen öyle olunca ancak 300-330 gördüm. Hatta dün lpg aldım 227 km'de bitti tekrar 35,70 litre lpg aldı. Sağolsun Honda şuan beni dizelle yarıştırıyor km'de 1,50-1,60 tl civarı 100km'de 15-16 litre lpg yakıyorum hayır hızlı sürsem canım yanmaz derim basıyorum yakıyor sakin sakin gidip gelen adamım :D Honda Cem'e tekrar götürüp şikayetimi bildireceğim ama sağdan soldan hep okuduğum servisler bu konuda ayar yaptık vs dese bile yine hiç bir şeyin değişmediği yönünde. Bu gidişle yakında arabayı satacağım gibi duruyor tadım kaçtı araçtan :(
Hocam 35 litre ile şehirler arası yolda 400 un altına dusmemeniz lazım. Ben Kars içi kullanıyorum çok bir trafik yok. 36-37 litre ile 430 km.yi gördüm. İyi bir yol ayarı yaptırmanız lazım. Böylelikle sorun çözülür diye düşünüyorum

Ad Soyad
Süleyman Savaş
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam 35 litre ile şehirler arası yolda 400 un altına dusmemeniz lazım. Ben Kars içi kullanıyorum çok bir trafik yok. 36-37 litre ile 430 km.yi gördüm. İyi bir yol ayarı yaptırmanız lazım. Böylelikle sorun çözülür diye düşünüyorum
Merhabalar, bende de 2018 eco executive araç var. Araç bakım belgelerine göre 5-6 ay önce garantiden bakıma girmiş, bujiler filtreler yağ vs değişmiş. Satın aldığım gün hem benzin hem de lpg sini shell'den fulledim. 23,89 lt gaz aldı. Şehiriçi kullanımda 202 km de gaz bitti. Tekrar PO da fulledim. 29 lt gaz aldı. 80 km kullanımda 2 çubuk düştü. Yukarıdaki muhammet baydemir'in dediği gibi sanırım yetkili servisler lpg ayarlamasında çok bilgili değiller ya da üstün körü bakım yapıyorlar.

Geri