Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2018
YAĞMUR SENSÖRÜ nde bende aynı sorunu yaşadım adamlara diyorum ki bakın bu sensör düzgün çalışmıyor çünkü durup dururken çalışıp yağmurda çalışmıyor. Test ettik aynı sorun var. Servisin bana dediği "bunun çalışma prensibi böyle" oldu :ROFLMAO::ROFLMAO: Dedim böyle çalışma prensibi olur mu :LOL: Sonra güncelleme falan attılar dediğiniz gibi biraz düzeldi. Birde orjinal silecekler REZALET arkadaşlar. Yenisi içinde 185 TL istiyor servis fakat benzinliklerde AYNI KALİTE silecekleri toplam 35 TL ye alabilirsiniz. Tabi Bosch marka gibi gerçekten çok iyi bir şey almak isterseniz 100-150 TL arası.

LPG Konusuna gelince; LPG Benzinden etse etse maksimum %35 - %40 tasarruf eder bu kesindir arkadaşlar. Kışın bu oran biraz daha düşer. Çünkü zaten aracınız ilk çalıştırmada benzinle çalışma süresi daha fazla olacaktır. Ayrıca şuna dikkat çekmek istiyorum Ankara da sanıyorum ki benzin fiyatları diğer yerlere göre daha ucuz. Dün bir benzinlik istasyonu sahibinin biri Ankarada diğeri Ankara dışında bir yerde olan istasyonlarının fiyatını paylaştı. Baktığımızda Ankara da 3,08 Diğeri 3,72. Burdan şu noktaya gelmek istedim; aldığımız LPG nin fiyatları ciddi farklılık göstermekte bu da ortalamayı inanılmaz etkiliyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet arkadaşlar, aracımı servisten aldım.
- Fazla lpg tüketimi şikayetim için lpg sistemini ve ayarlarını kontrol ettiklerini, herhangi bir sorun olmadığını belirttiler, ancak aracımın bir önceki bakımda yanlış lpg filtresi taktıklarını (aracımı 20.000 km de balıkesirden ikinci el aldım ve filtre değişimi yani son bakımı balıkesir ilyas şen de yapılmış) yani bu kitle uyumlu olmayan bir filtre takılı olduğunu ve lpg filtresini değiştirdiklerini söylediler. üzerinden çıkan filtreyi de bana verdiler fotosunu da ekliyorum.Ekli dosyayı görüntüle 250035. birde bu şekilde test edin dediler, açıkçası birazda yol testi için para vermemek adına bu şekilde binip yakıt değerlerinde değişiklik var mı kontrol edeceğim. filtrenin yakıta etkisi var mı yok mu hiç bilgim yok bu konuda.
- Far buğulanması şikayetim için ön tapon ven panjur sökülecek farı çıkaracağız çatlak veya başka bir sorun var mı bakacağız dediler. tamam dedim. sonra telefonla arayıp panjurdaki çatlağı bahane ederek önden darbe alıp farda hasara sebep olmuştur garantiden olmaz ücretli olur dedikleri yani işi yokuşa sürdükleri için şimdilik elletmedim farı. ama farda herhangi bir darbe yok sadece park halindeki motosiklet aracımın önüne devrildiği için motosikletin direksiyonu panjuru çatlatmıştı farın aldığı herhangi bir darbe de yoktu yani. panjurun aldığı darbe fara zarar vermişmidir açıkçası bilemiyorum.
- Yağmur sensörünün kararsız çalışması şikayetim için ise sensörü resetlediklerini söylediler. tabi ne işlem yaptılar bilmiyorum. ama aracı aldıktan sonra ankara yağışlı olduğu içn anında test etme imkanım oldu eskiye nazaran gayet düzgün çalışıyor.
Umarım paylaştıklarım fayda sağlayanlar olur.
Paylaşım için teşekkürler. Hepimiz için tecrübe oldu. İnşâallah yeni filtre faydalı olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2016
YAĞMUR SENSÖRÜ nde bende aynı sorunu yaşadım adamlara diyorum ki bakın bu sensör düzgün çalışmıyor çünkü durup dururken çalışıp yağmurda çalışmıyor. Test ettik aynı sorun var. Servisin bana dediği "bunun çalışma prensibi böyle" oldu :ROFLMAO::ROFLMAO: Dedim böyle çalışma prensibi olur mu :LOL: Sonra güncelleme falan attılar dediğiniz gibi biraz düzeldi. Birde orjinal silecekler REZALET arkadaşlar. Yenisi içinde 185 TL istiyor servis fakat benzinliklerde AYNI KALİTE silecekleri toplam 35 TL ye alabilirsiniz. Tabi Bosch marka gibi gerçekten çok iyi bir şey almak isterseniz 100-150 TL arası.

LPG Konusuna gelince; LPG Benzinden etse etse maksimum %35 - %40 tasarruf eder bu kesindir arkadaşlar. Kışın bu oran biraz daha düşer. Çünkü zaten aracınız ilk çalıştırmada benzinle çalışma süresi daha fazla olacaktır. Ayrıca şuna dikkat çekmek istiyorum Ankara da sanıyorum ki benzin fiyatları diğer yerlere göre daha ucuz. Dün bir benzinlik istasyonu sahibinin biri Ankarada diğeri Ankara dışında bir yerde olan istasyonlarının fiyatını paylaştı. Baktığımızda Ankara da 3,08 Diğeri 3,72. Burdan şu noktaya gelmek istedim; aldığımız LPG nin fiyatları ciddi farklılık göstermekte bu da ortalamayı inanılmaz etkiliyor.

Evet haklısınız ülkemiz öyle bir hale geldi ki günlük fiyat değişiyor

Araçların yakıt ölçümlerini parasal değerden değil de litre olarak alırsanız en azından kafanızda bir fikir oluşur

Benim araç 2016 FC5 eco elegance benzin 100 KM de 8 litre LPG 10 litre gibi bir ortalama yakıt tüketiyor Mersinde tabi 2 gün önce benzinde 49 TL idi bu ölçüm bugün 51 TL dün zam gelmiş :D siz litre olarak alın ölçümlerinizi derim saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@insatiable Bende son bakımımı Balıkesir de yaptırdım keşke doğru filtrenin de resmini çekseydiniz, farklı olan neymiş anlamadım açıkçası.

Aracınız
Civic FC5 2017
@insatiable Bende son bakımımı Balıkesir de yaptırdım keşke doğru filtrenin de resmini çekseydiniz, farklı olan neymiş anlamadım açıkçası.
Bende anlamadim. Telefonda once filtre ters takılmış dedi sonra aksam almaya gittigimde ise yanlis filtre takılmış dediler ve çıkan filtreyide bana verdiler. Bahsettiğim işlemler yapılırken serviste değildim. sabah biraktim araci işe gittim akşamda iş çıkışı aldım aracımı. Nasıl bir filtre yaktılar bilmiyorum açıkçası.

GT-I9300 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracı ilk aldıgınızda nasıldı yakıt tüketiminiz. Düşüş oldu mu zamanla? Bende de eco elegance 2018 var 13.5lt civarında şehir ici yogun trafikte.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aldığımda çok az daha fazla yakıyordu 12lt civarında. 5bin km den sonra dediğim aralığa düştü. 12 lt de çok yoğun trafik sayılmazdı, dolayısıyla yeni ve yoğun trafikteki değer olarak belirttiğiniz 13.5 çok fazla değil gibime geliyor. Uzun yola ise rodaj döneminde yalnızca bir kez çıktım, epey az yakıyor, 400 km'yi rahatlıkla gördüğümü hatırlıyorum.

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar benim araçta da son doldurmamdan sonra bi anormallik oldu.
36lt gaz ile doldu. 340 km yol yaptım hala 140 km menzil gösteriyor. Kalibrasyonu felan da yaptım defalarca ama değişmedi değerler. Güzergahımda çok yoğun bir trafik yok. Birkaç ışık kasis vs. Ortalama 8.1 gösteriyor. Ayrıca ilk çalıştırmadan sonra da sigara içene kadar bekliyorum yola çıkınca 300 mt sonra felan gaza geçiyor. Yani benzinle yapılan yol da çok yok içinde. Göstergelerde hata olabilir mi yoksa normal mi?

2018 fc5 eco exe?

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar benim araçta da son doldurmamdan sonra bi anormallik oldu.
36lt gaz ile doldu. 340 km yol yaptım hala 140 km menzil gösteriyor. Kalibrasyonu felan da yaptım defalarca ama değişmedi değerler. Güzergahımda çok yoğun bir trafik yok. Birkaç ışık kasis vs. Ortalama 8.1 gösteriyor. Ayrıca ilk çalıştırmadan sonra da sigara içene kadar bekliyorum yola çıkınca 300 mt sonra felan gaza geçiyor. Yani benzinle yapılan yol da çok yok içinde. Göstergelerde hata olabilir mi yoksa normal mi?

2018 fc5 eco exe?

IMG_4944.JPG

Bu da geçen gün çektiğim fotoğraf.

2018 fc5 eco exe?

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Sanırım aracınız benzinde iken çekilmiş bu fotoğraf, aracın lpg de olduğuna dair birşey göremedim.

SM-P580 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lpg de hocam araç. Sol tarafta benzin göstergesi doluya yakın. O seviyede benzin için 140km menzil göstermez ki ordan çıkarabilirsiniz lpgde olduğunu.

2018 fc5 eco exe?

Geri