Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

ywzckr

0
Hocam ben lpg de tüketimi göstermeme sorununu kısmen çözdüm.Elm327 obd cihazıyla telefondan açıyorum yol bilgisayarını.Multimedia sistem varsa arabanın teybine de entegre edilebilir.

Hocam ekran goruntusu ya da daha detayli anlatabilirsen sevinirim. Tuketimi ne ile goruyorsun torque uygulamasindan mi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam yanlis soylememisler aslinda, honda yetkili servislerini bende sevmiyorum. Sizin aracta menzil lpg de var benimkinde yok 2018 1 haziranda aldim araclarimiz tamamen ayni tek fark ise sizin araca lpg de giderken de benzinde gittigini sandiran modul takili tek gorevi tuketimi anlik tuketimi %20-25 daha fazla gosteren menzil bilgisini de benzindeki degerleri 35/46x%80 olarak gosteriyor bu da yaklasik menzilinizi dogrular. Arac benzinde olmadigi icin kalan menzil bilgisi de tam degeri lpg de hicbir zaman gostermez, benzin veya mazotta bile gostergede araclarimiz 6 litre yakar ama doldurdugumuzda 6.5 gibi cikar bu yuzden ekranda okudugunuz menzilin tamamen dogru olmasinin pek imkani yok.
Birde biz sizden daha once alanlarda ekranda anlik tuketimi bile gostermiyor, bu yuzden arac hangi devirde ne kadar yakiyor bunu gormedigimiz icin cvt ye alismamiz daha uzun zaman aliyor. İyi yanindan bakabilirsiniz olaya.

Başkan senin yakıt be alemde gene 260 km seviyelerindemisin hala değişmedi mi yoksa

ywzckr

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Başkan son birkac depo yarim yarim dolduruyordu kardesim ben almadigimdan olcmedim ama tahminimce pek degisiklik yok diyebilirim.

Hayyydaaa gördün mü attım ben ama en son 330 km gördü econ modu kapalı ama bugün fulledim LPG yi ama gene bir diş LPG 30 km gitti bakalım en son ne olacak

Serter

0
herkese merhaba 2018 haziran ayında executive civic aldım genel olarak çok memenunum ilk 10000 bakımını 5 gün önce yaptırdım Ankarada yaşıyorum evimle işyerim arası ortalama 8 km eve giderken sürekli yokuş çıkıyorum depoyu ortalama 102 tl ye dolduruyorum hiç 260 km göremedim en fazla 250 km de lpg tamamen bitiyor ortalama tl bazında 45 kuruş yakıyor sizce bu durum normal mi servise sorduğumda test yapmak gerekiyor dediler ve 140 tl ücret talep ettiler

Aracınız
Civic FC5 2020
herkese merhaba 2018 haziran ayında executive civic aldım genel olarak çok memenunum ilk 10000 bakımını 5 gün önce yaptırdım Ankarada yaşıyorum evimle işyerim arası ortalama 8 km eve giderken sürekli yokuş çıkıyorum depoyu ortalama 102 tl ye dolduruyorum hiç 260 km göremedim en fazla 250 km de lpg tamamen bitiyor ortalama tl bazında 45 kuruş yakıyor sizce bu durum normal mi servise sorduğumda test yapmak gerekiyor dediler ve 140 tl ücret talep ettiler

Durumunuz normal gibi çünkü mesafe kısa birde yokuş çıkış işi var biraz anladığım kadarıyla 8 ayda 10 bin km yeni olmuş ben 3 ayda 4 bin oldu km o yüzden olabilir bence

ywzckr

0

Yokusta daha fazla yaktigim oldu hocam 50-55 kr gormustum yazin nedeni torkun dusuk olmasi cok yokuslu alanda turbo motorlu arac lazim dusuk devirde yuksek tork uretecekki asiri tuketim olmadan cikabileceksiniz.
140 tl verseniz de duz alanda yapicaklar testi yada uzun yol vari alanda baktiniz ki normal yakiyor sorun aracta diyeceksiniz zaten.

Aracınız
Hocam ekran goruntusu ya da daha detayli anlatabilirsen sevinirim. Tuketimi ne ile goruyorsun torque uygulamasindan mi ?

Hocam obd cihazini sokete takip telefondan bluetooth ile cihaza baglaniyorsun.Torque vb. Programdan bilgileri goruntuleyebilirsin.Ben carscanner pro surumunu kullaniyorum torque hosuma gitmedi.Bu program daha guzel bence.En onemlisi lpg den dolayi olusan hesaplama hatasini kalibre edebiliyorsun.Benim en son olcumumde 90km lik suruste 0.2 hata cikti.Program 9.0lt /100km hesapladi pompada 8.8 cikti.Bazen cok farkta cikabiliyor.Bunda lpg yi aldigim pompanin depoyu fullerken yaptigi hatada etken olabilir.Datalari istedigin gibi gorsellestirebilyorsun.Ornegin aracin o an kullandigi beygir gucunu de anlik gorebilirsin.Hararet vs. cok sevenek var.Ben sapma degerini en son 1.34 e ayarladim.Pompa olcumuyle programin hesabini orantilayip kalibre edebiliyorsun programin gosterdigi tuketimi.Screenshot_2019-02-13-18-25-58.jpegScreenshot_2019-02-14-18-12-28.jpegScreenshot_2019-02-15-18-31-49.jpegScreenshot_2019-02-15-18-32-11.jpeg

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Normal kardeşim. Yaptığın km de normal 140 tl para istenmeside normal (efe benden 180 tl istemişti). Ben anladimki bu aracın yakıtını sizin gaz tepkileriniz çok fazla etkiliyor. Daha doğrusu aracı nekadar düz yani eğimli olmayan yolda kullanırsanız o kadar az yakıyor. Trafik ve ışıklar yolun eğimi kadar kadar etkilemiyor yakıt sarfiyatını. Benim gözlemim bu şekilde.Mesela benim aracim hafta içi hergün ankarayi biliyorsanız Yenimahalle şentepe - Keçiören incirli arası gidis dönüş yaklaşık 15 km yol yapıyor ve bu güzergahta düz diyebileceğimiz yol yok denecek kadar az yani sürekli yokuş inip çıkıyor. Mecburen gaza daha çok basıyorsun dolayisiyla tüketiminde arttığını düşünüyorum.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam obd cihazini sokete takip telefondan bluetooth ile cihaza baglaniyorsun.Torque vb. Programdan bilgileri goruntuleyebilirsin.Ben carscanner pro surumunu kullaniyorum torque hosuma gitmedi.Bu program daha guzel bence.En onemlisi lpg den dolayi olusan hesaplama hatasini kalibre edebiliyorsun.Benim en son olcumumde 90km lik suruste 0.2 hata cikti.Program 9.0lt /100km hesapladi pompada 8.8 cikti.Bazen cok farkta cikabiliyor.Bunda lpg yi aldigim pompanin depoyu fullerken yaptigi hatada etken olabilir.Datalari istedigin gibi gorsellestirebilyorsun.Ornegin aracin o an kullandigi beygir gucunu de anlik gorebilirsin.Hararet vs. cok sevenek var.Ben sapma degerini en son 1.34 e ayarladim.Pompa olcumuyle programin hesabini orantilayip kalibre edebiliyorsun programin gosterdigi tuketimi.Ekli dosyayı görüntüle 250600Ekli dosyayı görüntüle 250601Ekli dosyayı görüntüle 250602Ekli dosyayı görüntüle 250603

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam merhaba,
OBD cihazı nedir ve nerden nasıl satın alabiliriz?

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri