Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Valla istanbul trafiğinde performanslı kullanabilecek pek alan yok :) en azından benim git-gel yaptığım güzergahta hiç yok. Servis lpg ayar ve güncellemesi yapıldı dedi aracı 2-3 saat sonra geri verdi. Bu işlem sonrası 36litre full depo gaz ile 200km giderken 215-220km gidebiliyorum yani ortalama %10 iyileşme oldu.
Ama forum verilerine baktığımda en az 300km görmem gerektiğini anlıyorum. Saldım artık zaten araçtan soğudum Benzinde kullanıyorum çünkü benzinle lpg km başı aynı 1,7 tl yakıyor :) bu yaz sonrası tekrar TFSI benzin Volkswagen grubuna dönmeyi planlıyorum. (İş yerinden arkadaşlarım benzinde 5-6lt yakıyor şehir içi TFSI motor ile)
Hocam 300 diyenler genelde istanbul dışında yaşayanların ortalamaları o yüzden istanbulda 300 çok zor bir ortalama. Ha şöyle olur gece e5 te akıcı yolda kullanırsın daha çok o zaman 270-320 arası veri alırsın ama malum standart İstanbul trafiğinde ortalaman 250 civarlarında olacaktır. Tabi senin durum normal değil 200 demek çok yakıyor demek her ne kadar İstanbul trafiğide olsa

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam 300 diyenler genelde istanbul dışında yaşayanların ortalamaları o yüzden istanbulda 300 çok zor bir ortalama. Ha şöyle olur gece e5 te akıcı yolda kullanırsın daha çok o zaman 270-320 arası veri alırsın ama malum standart İstanbul trafiğinde ortalaman 250 civarlarında olacaktır. Tabi senin durum normal değil 200 demek çok yakıyor demek her ne kadar İstanbul trafiğide olsa
benim problemim bir de şu; gazı aldığım shell. Adamlar bana 39 litre gaz verdiler. Bu sıkıntı nasıl çözülecek? ben bu durumda 230 km bile gitsem şehir içi, 17 litre yakmışım demektir. Eğer 32 litre alıp da 230 km gitmiş olsam, 14 litre civarı olacaktı. eh işte diyecektim...

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
LPG yi
1.Opet
2.Shell

Ayrıca sürekli aynı marka gazı kullanmak candır....LPG sistemi ve enjektörler için sürekli aynı gaz değerlerini kullanmak candır.

Sürekli LPG de marka değişikliği enjektörleri bozabilir...

Benzin de pek farketmez Shell de olur Opet te

Benim kendi fikrimdir..Opet ciyim...iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
benim problemim bir de şu; gazı aldığım shell. Adamlar bana 39 litre gaz verdiler. Bu sıkıntı nasıl çözülecek? ben bu durumda 230 km bile gitsem şehir içi, 17 litre yakmışım demektir. Eğer 32 litre alıp da 230 km gitmiş olsam, 14 litre civarı olacaktı. eh işte diyecektim...
Hocam o zaman bir sıkıntı var 39 lt gaz almaz FC ler. Bir keresinde banda olmuştu sanırım pompanın yüksek basıncı ile alakalı bir durum oluyor çünkü banada fazladan verilen 5 litre civarı gazın hava oldugunu dusunerek istasyondakı gorevlilerle tartısmıstım daha sonra o gazın normalden yaklasık 60-70 km fazla gıttıgını gorunce hava degılde yuksek basınclı gaz basıldıgını anladım ama sağlıklı oldugunu düşünmüyorum yinede bu durumun.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
LPG yi
1.Opet
2.Shell

Ayrıca sürekli aynı marka gazı kullanmak candır....LPG sistemi ve enjektörler için sürekli aynı gaz değerlerini kullanmak candır.

Sürekli LPG de marka değişikliği enjektörleri bozabilir...

Benzin de pek farketmez Shell de olur Opet te

Benim kendi fikrimdir..Opet ciyim...iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar
Benimde sıralamam
1. Shell
2. Opet

bu şekilde oluyor ama petrol ofisinden de aldıgım zamanlar oluyor. Ben farklı istasyoblardan alınan LPG nin enjektörlere etki edeceğini düşünmüyorum. Böyle bir sorun olsa benzin tüketiminde daha öne çıkar sanırım. Ayrıca Honda müşterilerini mutlaka uyarırdı böyle bir durumun dıye dusunuyorum.

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
Servisle ben görüştüm zamanında defalarca çözüm sunamıyor. Her seferinde güncelleme yaptık ayar yaptık diyor 2 kez yaptılar ücretsiz olarak ama beklediğim düzelme bir türlü olmadı bende tiksindim zaten servisten. Kendi arabasına çözüm sunamıyor düzgün açıklaması bile yok.

Onu geçtim meşhur candan mühendisliği kast ederek bu işte uzman bir yere baktırsam garanti dışına çıkar mı diye sorduğumda garantiniz iptal olur dendi. Aracın 1 yıl garantisi var riske atıp gitmedim o yüzden. Her yerden sıkıntı hem çözemiyor hemde bir ihtimal çözebilecek olana da gidersen garanti dışı sayarım arabayı diyor.

Pejo markasının yeni 408 modelinin ön siparişine katıldım inşallah araç erken gelirde değişirim bir an önce.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Geçen gün Shell'den 27 Litre LPG aldım. Kuzey marmara otoyolunda 160-200 km hız aralığında 70 km sürüş gerçekleştirdim. Dönüşte Anadolu otoyolundan ortalama 120 km hızla geri geldim toplamda 160 km bir menzilden sonra LPG bitti. İlk defa bu kadar fazla bir yakıt sarfiyatım oldu. Hızdan dolayı mıdır bu sarfiyat?

Geri