Yeni kasa FC5 1000 km kontrol öncesi tespit ettiklerim...

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
8 Nisan Çarşamba gününe randevu aldım. Bakalım başlıktaki 4 madde için ne diyecekler.
1- Sol tarafta tavandaki tutamakların arasında bir yerden parke taşlı veya stabilize yolda gelen titreşim cızırtı gibi bir ses
Bu sesi başka duyan oldu mu? Çözümü nasıl oldu?

Aracınız
Civic FC5 2017
Çok teşekkür ederim Bende aracımı Bursa dan almıştım, özellikle Aygaz’dan alın dediler. LPG yi değiştirme vakti gelmiş o zaman. Ön paspasları sabitleyemedim, arkalar için sabitleme vidalarını kullandım. Sadece arkaya yetti yani.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İnallar Aygaz dan mı alın dedi hocam...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracım 11000de özellikle sabahları ilk çalıştırmada Vitesi N den R ye atınca dediğiniz gibi 2-3 saniye bekliyor malesef hatta D konumundada var .Bende trim sesleri yeni başladı.Sizin tutamak dediğiniz yer muhtemelen emniyet kemerinin orasıdır. Zaman zaman yolun durumuna göre farklı yerlerdende ses gelebiliyor.(fb7 aracımda çok uğraşmıştım bunda uğraşmayacağım :) )Cvt şanzımana ben alışamadım ,şu salgın durumu geçtikten sonra tekrar tam otomatiğe geçeceğim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
Civic FC5 2017
Evet, hatta İnallar ın az ilerisinde PO vardı; oradan benzin aldım, biraz daha ilerde de Opet vardı oradanda lpg aldım. Satış temsilcisi o şekilde söylemişti. Bundan sonra shell den alacağım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
TP var hocam PO değil servıs sanırım oradakı benzıncılerle anlaşmalı direk oraya gidiyor ..

Neyse bu önemli değil yakıtın mesafe olarak nasıl harcandığını biz kendımiz tecrübe edecegız bakalım. Servislere de cok ınanmamak gerekiyor ..

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
1- Sol tarafta tavandaki tutamakların arasında bir yerden parke taşlı veya stabilize yolda gelen titreşim cızırtı gibi bir ses
2- R de 3sn kadar geciken tepkime, D de öyle olmuyor mesela (D ye alınca direkt gitmek istiyor.) Herkeste mi böyle bilemiyorum. Eski FB7 aracımda böyle değildi.
3- Serviste yapılan cam filminde arka camda kalan hava kabarcıkları
4- Serviste yapılan alt cam nikelaj çıtalarının tam yapışmamış olması ve açılması

Bugün serviste yukarıda yazılı problemleri dile getirdim. Sonuç;
1- Genelinde böyle bir problem olduğunu döşemeyi sökecek ustanın nöbetleşe çalışıldığından dolayı olmadığından haftaya cumaya randevu verdi.
2- Şanzuman yağ basıncı ile çalıştığından yağ boşluğu doldurana kadar olan bu beklemenin normal olduğunu söyledi.
3- Arka cam filminin sökülerek tekrar film yapılacağını söyledi. Rezistans lara zarar gelmeden yapılabilir mi dedim. Genelde zarar verilmeden sökülüyor ancak aksi bir durum olursa zararını karşılar usta diyor :/ kararsızım yaptırıp yaptırmama hususunda ne dersiniz? Haftaya cuma tamam dersem buda yenilenecek...
4- Nikelaj çıtalarını bugün sökerek tekrardan yapıştırdılar.

Aracınız
Civic FC5 2017
2- R de 3sn kadar geciken tepkime, D de öyle olmuyor mesela (D ye alınca direkt gitmek istiyor.) Herkeste mi böyle bilemiyorum. Eski FB7 aracımda böyle değildi.
3- Serviste yapılan cam filminde arka camda kalan hava kabarcıkları
4- Serviste yapılan alt cam nikelaj çıtalarının tam yapışmamış olması ve açılması

Bugün serviste yukarıda yazılı problemleri dile getirdim. Sonuç;
1- Genelinde böyle bir problem olduğunu döşemeyi sökecek ustanın nöbetleşe çalışıldığından dolayı olmadığından haftaya cumaya randevu verdi.
2- Şanzuman yağ basıncı ile çalıştığından yağ boşluğu doldurana kadar olan bu beklemenin normal olduğunu söyledi.
3- Arka cam filminin sökülerek tekrar film yapılacağını söyledi. Rezistans lara zarar gelmeden yapılabilir mi dedim. Genelde zarar verilmeden sökülüyor ancak aksi bir durum olursa zararını karşılar usta diyor :/ kararsızım yaptırıp yaptırmama hususunda ne dersiniz? Haftaya cuma tamam dersem buda yenilenecek...
4- Nikelaj çıtalarını bugün sökerek tekrardan yapıştırdılar.
Yaptır ya neden yaptırmıcan hava boşlugu bırakmasaymıs cek fotosunu bişi olursa kanıt olarak sunarsın o servısın problemi senin deıl

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracınız hayırlı olsun 1000km değil bir milyon km yi sorunsuz devirebilmek temennisiyle, çünki bu bir Honda.

Civic lerin çoğunda cızırtı tıkırtı sesi olur, rüzgar sesi de alır, tasarımını ve japon işi olduğunu görenler bu arabanın her şeyini çok mükemmel ötesi birşey zannediyor hayır öyle değil motor, şanzıman, sürüş dinamiği, dayanıklılık olarak kendisinden daha pahalı rakiplerinden kat kat çok çok iyidir ve epey tatminkar bir performansı vardır ama kaportanın sertliği, sessizlik, yürür aksama etki etmeyen iç ve dış trim parçalarının genel kalitesi olarak çok iyi değildir.

Vitesi geriye takınca genelde 3 saniye civarı kasıtlı olarak bekliyoruz zaten geri vites ileri D konumu gibi değil, geriye takınca şanzımanda daha fazla işlem yürütülüyor, eğer geç dolduruyorsa bile zaten ben geriye taktığımda biraz beklediğim için haberim yok:) bu tipte bir otomatik şanzımanda vites geriye takıldığı zaman durduğu yerde harekete geçmeden önce az biraz beklenirse daha olumlu olur. Az miktarda hareket ederken geriye takılırsa şanzıman için ciddi problem yaratabilir, aynı şey motoru çalıştırdıktan hemen sonra soğuk şanzımanda D vitesi içinde geçerli.

Yetkili serviste satış esnasında çoğunlukla müşteri temsilcilerinin akıl almaz ikna yöntemiyle yaptırılan ekstra modifikasyon işlemlerini hiçbir zaman doğru bulmadım, servisler üçe aldıkları aksesuarları beşe satıyorlar, katalogta gösterdikleri paspas nerede bize verilen nerede? alakası olmayan parçalar, arabasını seven yetkili serviste değilde sonax ziebart gibi firmaların referansı iyi olan bayilerinde cam filmini Llumar 3M gibi markalardan, body kit ve kaporta ek parçalarını da veilslide gibi markaların ürünlerini kullanırsa yıllarca ne hava kabarcığı olur ne sarkma sıkıntısı yaşar.

Hayırlı forumlar
2019 elçi elagance
2020 tarfik çıkışlı 4500 km de araç
Araçtan sağ arkadan gelen cızırtı sesi
Sağ önden de gelmeye başladı taşlı vs yol da geliyor. İstanbul da park hondayi aradım salgın nedeniyle ustalarin nöbetleşe calsitigini ve Yoğunluk olduğunu belirttip hazırina bakabilecek lerini belirttiler.
Siz sonrasinda sorunu cozebildiniz mi?
Hocam siteye baglılıgınızı devam ettırın hosgeldıniz aracınız hayırlı olsun konuyla ilgili arkadaslar yorum yapıcaktır.

Cvt şanzıman az yakar çok kaçar.

Bende manuel var şehir içi kışın 370 i gorduk bakalım yazın ne olucak ..

Birde bu km uzunlugu yakıt alınan yer ile de alakalı . Sizin degerde otomatik için cok guzel yakıtı nerden aldınız acaba ..

Mi A2 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
hocaö o sol taraftaki ses benim araçta da mevcut siz yaptırırsanız buraya bilgi verirmisiniz?

Geri